Ice-T o zakończeniu swojej kariery: hip-hop stał się głupkowaty, a raperzy słabi

Autor:
jdw//mm
Źródło:
Variety, Insider, tvn24.pl

Hip-hop się zmienił. Ta muzyka stała się dla mnie głupkowata. Młodzi raperzy zaczęli dziwnie wyglądać. Wszystko zmieniło się w coś, z czym nie czułem się już komfortowo - w rozmowie z Variety stwierdził Ice-T. W ten sposób słynny raper wyjaśnił powody zakończenia swojej solowej kariery muzycznej. W lutym Ice-T odsłonił swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Los Angeles.

Tracy Marrow, znany pod pseudonimem scenicznym Ice-T, powszechnie uznawany jest za jednego z prekursorów gangsta rapu i rapcore. Do jego najbardziej rozpoznawalnych albumów należą debiutancki Rhyme Pays, O.G. Original Gangster oraz VI: Return of the Real. Obecnie karierę muzyczną kontynuuje w zespole Body Count. Raper zrezygnował jednak z kariery solowej, w której jego dyskografię zamyka płyta Gangsta Rap z 2006 roku.

Ice-T o "głupkowatym" hip-hopie i "słabych" raperach

Przy okazji odsłaniania 17 lutego swojej gwiazdy w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd Ice-T udzielił wywiadu magazynowi Variety, którego fragmenty w środę przytacza m.in. portal Insider. Gwiazdor stwierdził w nim, że powodem dla rezygnacji z kariery solowej były zmiany, jakie na przestrzeni lat zaszły w środowisku i stylistyce gatunku. - Hip-hop się zmienił. Ta muzyka stała się dla mnie głupkowata. Dzieciaki (młodzi raperzy - red.) zaczęły dziwnie wyglądać. Wszystko zmieniło się w coś, z czym nie czułem się już komfortowo - wyjaśnił.

- Te dzieciaki stały się słabsze, a słabość nie jest czymś, co mogę przekazywać swojej publiczności. Pierwszą częścią słowa 'hip-hop' jest 'hip' (modny - red.), trudno więc pozostać na topie przez ponad dziesięć lat - stwierdził. - Był czas, w którym sprzedawałem mnóstwo płyt, a potem to ucichło (...) Później zrozumiałem, że Public Enemy, Rakim, Big Daddy Kane czy Wu-Tang Clan (inni raperzy i grupy hip-hopowe, wywodzące się z podobnych nurtów muzycznych - red.) też nie sprzedają albumów. Nastąpiła zmiana paradygmatu - wspomina raper. 

ZOBACZ TEŻ: Zerwali współpracę z kontrowersyjnym raperem. Mogą stracić setki milionów euro

Ice-T krytykuje współczesny rap

Wywiad Ice-T dla Variety nie jest pierwszym, w którym muzyk krytycznie wypowiada się o branży. Już w 2011 roku mówił, że współczesny rap nie jest tym, co sam uważa za rap. Jak wówczas tłumaczył, jego zdaniem muzyka młodszych wykonawców gatunku pozbawiona jest świadomości i przesłania. Obecnie Marrow, poza działalnością w zespole Body Count, zajmuje się głównie karierą aktorską. Od czasu jej rozpoczęcia w 1983 roku, wystąpił już w ponad 75 produkcjach.

ZOBACZ TEŻ: Znany DJ, raper oraz youtuber polecą w kosmos. Miliarder ogłosił, kogo zabierze w podróż wokół Księżyca

Autor:jdw//mm

Źródło: Variety, Insider, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości