Wojciech Bojanowski laureatem Telekamery Tele Tygodnia 2023 w kategorii Informacje/publicystyka

Autor:
mjz/adso
Źródło:
tvn24.pl
Bojanowski laureatem Telekamery w kategorii Informacje/publicystyka. Dziennikarz był gościem w studiu TVN24
Bojanowski laureatem Telekamery w kategorii Informacje/publicystyka. Dziennikarz był gościem w studiu TVN24TVN24
wideo 2/6
TVN24Bojanowski laureatem Telekamery w kategorii Informacje/publicystyka. Dziennikarz był gościem w studiu TVN24

Wojciech Bojanowski, reporter "Faktów" TVN, został laureatem plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia 2023 w kategorii Informacje/publicystyka. W tej samej kategorii drugie miejsce zajął Konrad Piasecki, prowadzący w TVN24 programy "Rozmowa Piaseckiego" i "Kawa na ławę", a trzecie miejsce Diana Rudnik, prezenterka "Faktów" TVN i TVN24. "Skazana" (TVN i Player) została nagrodzona w kategorii Serial.

Telekamery Tele Tygodnia to jedne z najbardziej prestiżowych nagród telewizyjnych w Polsce. 

Na czwartkowej gali docenieni zostali dziennikarze TVN i TVN24. Zajęli podium w kategorii Informacje/publicystyka.

"Skazana" (TVN, Player) dostał nagrodę w kategorii Serial.

"Skazana" (TVN, Player) dostał nagrodę w kategorii Serial
"Skazana" (TVN, Player) dostał nagrodę w kategorii SerialTelewizja Puls

- To jest piękny i wyjątkowy zawód. To jest zawód, który trudno jest wykonywać, jak jakoś serce nie podpowiada, że trzeba o tym mówić i trzeba o tych rzeczach opowiadać – powiedział Wojciech Bojanowski po odebraniu statuetki.

Reporter przypomniał, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę w kraju tym zginęło ponad 40 dziennikarzy i pół tysiąca dzieci. – Mówimy o trudnych sprawach, których nie chciałoby się widzieć, o których nie chciałoby się czytać, ale mamy silne przekonanie, że warto, abyśmy z codziennego pędu się wyrwali i zastanowili się nad tym, co się wokół nas dzieje – podkreślił.

Wojciech Bojanowski zaapelował również o to, aby "dbać o swoich bliskich". – Żebyście dbali o ludzi, którzy na was czekają – dodał.

Bojanowski: to jest piękny i wyjątkowy zawód
Bojanowski: to jest piękny i wyjątkowy zawódTelewizja Puls

Bojanowski mówił w rozmowie z TVN24, że nagroda bardzo go cieszy i jest nią zaskoczony. - Jak sobie pomyślę, że jak 18 lat temu przyszedłem do pracy z tymi swoimi wyłupiastymi oczami, w za dużej marynarce, to jakoś nieszczególnie to rokowało. No i zdecydowałem się być reporterem. To bywa trudne czasami, ale bywa też piękne - powiedział.

- Mam z tyłu głowy widzów, mam z tyłu głowy - gdziekolwiek jestem - dla kogo to robię i po co to robię. Cieszę się, że w TVN24, cieszę się, że w "Faktach" możemy mówić prawdę. Możemy mówić to, co się dzieje. Jakkolwiek czasami może to być trudne, jakkolwiek może to się komuś nie podobać, to robimy to z dużym przekonaniem i z dużą wiarą, że warto - dodał laureat Telekamery Tele Tygodnia 2023.

Wojciech Bojanowski laureatem Telekamery Tele Tygodnia 2023
Wojciech Bojanowski laureatem Telekamery Tele Tygodnia 2023Telewizja Puls

Bojanowski: tematy, którymi się zajmowałem, trafiały też do mojego serca

Bojanowski mówił o specyfice pracy reporterskiej. - To jest piękny zawód, w którym można od czasu do czasu być w miejscu, na którym jest skupiona uwaga całego świata. To się wiąże z dużą odpowiedzialnością, że "oto ja jestem przez chwilę tym facetem, który pokaże jakiś wycinek tej rzeczywistości. Ja nie wiem, czy ten wycinek, na który ja się w swoim materiale czy jakiejś swojej opowieści zdecyduję skierować kamerę, jest tym właściwym. Na takich wyjazdach nie mam zbyt dużo wątpliwości, bo czuję, że cały czas dzieje się coś ważnego i trzeba to po prostu relacjonować - mówił. Podziękował również "wszystkim ludziom, którzy gdzieś po drodze uwierzyli w niego". Laureat Telekamery Tele Tygodnia 2023 dodał, że w natłoku informacji "warto zwracać uwagę na rzeczy istotne, które kształtują nasze życie albo w jakiejś krótkiej perspektywie je ukształtują". - Ale też warto zwracać uwagę na to, co nas porusza. Jak myślę o tematach, którymi się zajmowałem, to były tematy, które trafiały też do mojego serca. I jeśli ja coś czułem, to starałem się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby widzowie też mieli szansę w jakimś stopniu to poczuć - dodał.

Wojciech Bojanowski: bycie reporterem bywa ciężkie, ale bywa też piękne
Wojciech Bojanowski: bycie reporterem bywa ciężkie, ale bywa też piękneTVN24

Piasecki: jesteśmy absolutnie stacją numerem jeden

Drugie miejsce w tej samej kategorii zajął Konrad Piasecki. - Oczywiście jest to szalenie miła sytuacja, gdy człowiek dostaje nominację, a potem jest blisko nagrody głównej - powiedział prowadzący "Kawę na ławę", który zwrócił uwagę, że na trzecim miejscu znalazła się Diana Rudnik. - To jest moment satysfakcji, pokazujący też, jakie jest miejsce TVN24 w głowach kapituły, że jeśli chodzi o informacje, jeśli chodzi o publicystykę, to jesteśmy absolutnie stacją numerem jeden - dodał.

Konrad Piasecki stwierdził, że prowadzony przez niego program "Kawa na ławę" jest fenomenem. - W niedzielne przedpołudnie przed telewizorami siada często ponad milion osób. To jest dla bardzo wielu widzów - mówił.

- To duża satysfakcja, ale też duże wyzwanie robić program, na podstawie którego wiele osób krystalizuje sobie pogląd polityczny, pogląd na rzeczywistość, pogląd na wydarzenia ostatniego tygodnia - dodał.

Piasecki:  jeśli chodzi o informacje i publicystykę jesteśmy absolutnie stacją numerem jeden
Piasecki: jeśli chodzi o informacje i publicystykę jesteśmy absolutnie stacją numerem jedenTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/adso

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości