Producent "Idy": ważne, że pokonaliśmy "Lewiatana"

Reżyser Paweł Pawlikowski oraz producenci Piotr Dziecioł, Ewa Puszczyńska i Eric Abraham pozują ze statuetkami BAFTAAndy Rain / EPA

- Jesteśmy szczęśliwi, reakcja na zwycięstwo "Idy" była fantastyczna - powiedział nam Piotr Dzięcioł, producent filmu. Chwilę wcześniej, wraz z reżyserem Pawłem Pawlikowskim, odebrał nagrodę BAFTA. - Julianne Moore dopadła na scenie Pawła Pawlikowskiego, by powiedzieć, że zrobił najpiękniejszy film, jaki widziała w ciągu ostatnich lat. Podobnie zresztą druga laureatka Patricia Arquette - opowiada Dzięcioł w rozmowie z tvn24.pl.

- Zamierzamy wzmocnić naszą kampanię oscarową komunikatem o zdobyciu przez "Idę" BAFTY, wiedząc jak ta nagroda jest ważna dla Amerykanów - mówi nam Piotr Dzięcioł. - Takie reakcje jak Julianne Moore i Patricii Arquette to dla Pawła Pawlikowskiego za oceanem codzienność. Nieustannie zbiera komplementy pod adresem filmu. No i liczymy, że skoro akademicy tak się nim zachwycają, to na niego zagłosują - mówi producent.

Dodaje: - Dla nas ważne jest też, że "Ida" pokonała z pewnością głównego rywala w walce o Oscara - rosyjskiego "Lewiatana". Zwłaszcza, że nie da się ukryć, iż promocja tego filmu za oceanem jest mocno upolityczniona. W Ameryce traktowany on jest jako okazja do "przywalenia" Putinowi. Jak widać, dla członków Brytyjskiej Akademii Filmowej nie było to jednak najważniejsze - mówi producent.

Julianne Moore, zdobywczyni BAFTY za rolę pierwszoplanową nie kryła zachwytu nad "Idą"PAP/EPA

BAFTA to obok Oscarów i Złotych Globów najbardziej prestiżowa nagroda filmowa na świecie. Członkowie Akademii zwykli sugerować się wyborami tej organizacji. Niezwykle często zdobywcy BAFTY otrzymują Oscary. Tak było m.in. w ubiegłym roku, gdy główną statuetkę zdobył obraz "Zniewolony", a najlepszym filmem nieanglojęzycznym zostało włoskie "Wielkie piękno". W tym kontekście nagroda dla "Idy" budzi nadzieję.

Pokonani przez "Idę"

Przypomnijmy, że również w przypadku nagród Europejskiej Akademii Filmowej, nasz obraz doceniono aż w 5 kategoriach, w tym dla najlepszego filmu i reżysera. "Lewiatan" został zaś całkowicie pominięty. Podobnie stało się w sobotę w przypadku "hiszpańskich Oscarów", czyli nagród Goi.

Polski film rywalizował o nagrodę BAFTY z czterema innymi nieanglojęzycznymi tytułami. Oprócz "Lewiatana" - z belgijskim filmem "Dwa dni, jedna noc" braci Dardenne, "Smakiem curry" Ritesha Batry z Hiszpanii oraz z brazylijskim filmem "Śmieć" Stephena Daldry'ego.

Nie jest to pierwsza nagroda Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych dla Pawła Pawlikowskiego. Reżyser otrzymał już to wyróżnienie w 2005 roku za "Lato miłości", w kategorii: najwybitniejszy brytyjski filmu roku.

Pawlikowski jako dziecko wyjechał z rodziną do Anglii, tam skończył szkołę, studia a potem rozpoczął swoja przygodę z filmem. "Ida" jest jego pierwszym filmem wyprodukowanym w Polsce.

"Ida" czyli polski sukces bez precedensu

Akcja "Idy" toczy się na początku lat 60. XX w. Anna, młoda nowicjuszka, sierota wychowywana w zakonie (w tej roli debiutantka Agata Trzebuchowska) przed złożeniem ślubów spotyka swoją jedyną krewną, Wandę Gruz - byłą komunistyczną prokurator (rewelacyjna Agata Kulesza). Od niej dowiaduje się, że jest Żydówką i poznaje tragiczną historię swoich rodziców, zamordowanych podczas wojny. Konfrontacja z przeszłością staje się dla przyszłej zakonnicy próbą wiary.

Film jest koprodukcją polsko-duńską, zrealizowaną przez Opus Film i Phoenix a jego sukces nie ma odpowiednika w polskim kinie po 1989 roku. Obraz zdobył już ponad 100 prestiżowych nagród na całym świecie, z których najważniejsze to: Europejskie Nagrody Filmowe, dwie nominacje do Oscara - za najlepszy film zagraniczny i za zdjęcia, Złota Żaba na ubiegłorocznym Camerimage i kolejne nagrody na festiwalach w Mińsku, Gijón, a nawet w Pusan w Korei Płd., nagrody amerykańskich krytyków m.in. w los Angeles, Nowym Jorku i Bostonie. Mnóstwo laurów trafiło tez w ręce znakomitej Agaty Kuleszy.

"Boyhood" wielkim zwycięzcą

Najważniejszą z nagród BAFTA – dla najlepszego filmu - otrzymał nazywany przez wielu najważniejszym obrazem dekady "Boyhood" Richarda Linklatera, który został też najlepszym reżyserem. Realizowana przez 12 lat opowieść o dorastaniu, kręcona w czasie rzeczywistym, to dzieło przełomowe dla kina. Aktorzy spotykali się tylko raz w roku, głównie po to, by zarejestrować zmiany w wyglądzie czy zachowaniu i nakręcić zwykle jedną scenę. Dzieci dorastały przed kamera, a na twarzach dorosłych przybywało zmarszczek.

Linklater nie uchwycił wcale przełomowych momentów z życia bohaterów - rejestrował często błahostki, które rzucone na tło społeczne i obyczajowe urastały do rangi spraw wielkich. Ważnym bohaterem uczynił też współczesną Amerykę, a dokładniej stan Teksas, miejsce swojego urodzenia.

Głównego bohatera poznajemy jako 6-latka, a żegnamy się z nim i jego bliskimi gdy trafia do college'u - już jako 18-latek. Oglądamy, jak zmienia się amerykańskie społeczeństwo po 11 września, widzimy, jak ludzie się ubierają, czego słuchają, co kochają, a czego nie znoszą. Ta niezwykła kronika dorastania, fabuła będąca jednocześnie dokumentem, za dwa tygodnie będzie też walczyć o głównego Oscara.

Patricia Arquette z nagrodą dla najlepszej aktorki drugoplanowejPAP/EPA

Wielką kreację w filmie stworzyła w roli matki dorastającego chłopca Patricia Arquette, nagrodzona BAFTĄ za rolę drugoplanową. Ona także jest bezdyskusyjną faworytką do Oscara w tej kategorii. Zgarnęła bowiem za tę kreację absolutnie wszystkie branżowe nagrody, podobnie jak Julianne Moore za rolę chorej na Alzheimera profesor w "Still Alice".

"Birdman" wielkim przegranym

Największym przegranym tegorocznych nagród BAFTA bez wątpienia jest nominowany aż w 10 kategoriach "Birdman", ostatecznie nagrodzony tylko w jednej - za zdjęcia dla Emmanuela Lubezki. Film będzie 22 lutego głównym rywalem "Boyhood" w walce o Oscary.

Kolejna nagroda za męską rolę pierwszoplanową dla Eddiego Redmayne'a za "Teorię wszystkiego", oddala Oscara od Michaela Keatona, jeszcze niedawno uchodzącego za absolutnego faworyta. Profesor Stephen Hawking - w którego wcielił się Redmayne - wziął udział w ceremonii wręczenia nagród wraz ze swoją poprzednią żoną Jane i córką.

Obraz otrzymał także nagrodę za scenariusz adaptowany. Przede wszystkim jednak "Teoria wszystkiego" okazała się zwycięzcą w kategorii: najlepszy obraz brytyjski

Eddie Redmayne został wybrany najlepszym aktorem za kreację Stephena HawkingaPAP/EPA

Nie było zaskoczenia w przypadku aktora drugoplanowego. Mowa o J.K. Simmonsie, który w błyskotliwym debiucie "Whiplash" Damiena Chazelle'a stworzył wielką kreację sadystycznego profesora uczelni muzycznej.

"Birdman" Alejandro Gonzáleza Iñárritu to nietypowa dla tego reżysera czarna tragikomedia

Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (British Academy Film Awards) to corocznie przyznawane przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych najważniejsze wyróżnienia w dziedzinie filmu na Wyspach. Nagroda jest brytyjskim odpowiednikiem amerykańskich Oscarów.

Od 2008 roku ceremonie wręczenia nagród odbywają się w Royal Opera House, dokąd zostały przeniesione z kina Odeon na Leicester Square. Laureaci nagród otrzymują statuetką zwaną Złotą Maską. Nagrody w dziedzinie filmu zostały po raz pierwszy wręczone w 1948 roku w trzech kategoriach. Obecnie Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej przyznawane są w 23. kategoriach oraz w kilku kategoriach specjalnych.

Lista zwycięzców:

Najlepszy film

"Boyhood"

Najlepszy film brytyjski

"Teoria wszystkiego"

Najlepszy film nieanglojęzyczny

"Ida"

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

Julianne Moore - "Motyl Still Alice"

Najlepszy aktor pierwszoplanowy

Eddie Redmayne - "Teoria wszystkiego"

Najlepsza aktorka drugoplanowa

Patricia Arquette - "Boyhood"

Najlepszy aktor drugoplanowy

J.K. Simmons - "Whiplash"

Najlepszy reżyser

Richard Linklater - "Boyhood"

Najlepszy film dokumentalny

"Citizenfour"

Najlepszy scenariusz oryginalny

"Grand Budapest Hotel"

Najlepszy scenariusz adaptowany

"Teoria wszystkiego"

Najlepsze zdjęcia

"Birdman"

Najlepsza muzyka

"Grand Budapest Hotel"

Najlepsza scenografia

"Grand Budapest Hotel"

Najlepsze kostiumy

"Grand Budapest Hotel"

Najlepszy montaż

"Whiplash"

Najlepszy dźwięk

"Whiplash"

Najlepsza charakteryzacja i fryzury

"Grand Budapest Hotel"

Najlepsze efekty specjalne

"Interstellar"

Najlepszy brytyjski film krótkometrażowy

"Boogaloo and Graham"

Najlepszy brytyjski krótkometrażowy film animowany

"The Bigger Picture"

Najlepszy debiutujący brytyjski reżyser, scenarzysta lub producent

Stephen Beresford, David Livingstone - "Dumni i wściekli"

Wschodząca gwiazda

Jack O'Connell

Autor: Justyna Kobus//rzw / Źródło: Awards BAFTA/tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Andy Rain / EPA

Pozostałe wiadomości

Tradycyjna już rywalizacja ogromnych traktorów w przeciąganiu liny czy wystawa fotograficzna opowiadająca o przyjaźni, która zaczęła się na dziecięcym oddziale onkologicznym - to tylko niektóre z momentów 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które zapamiętamy na długo. Wolontariusze działali prężnie nie tylko w Polsce, ale i w wielu krajach na całym świecie. Grano w Tokio, Waszyngtonie czy na Bali.

33. Finał WOŚP. Momenty, które zapamiętamy na długo

33. Finał WOŚP. Momenty, które zapamiętamy na długo

Źródło:
tvn24.pl

Deklarowana kwota, jaką Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała podczas 33. Finału, wyniosła rekordowe 178 531 625 złotych. Środki z tegorocznej zbiórki pod hasłem "Gramy na zdrowie!" zostaną przeznaczone na potrzeby hematologii i onkologii dziecięcej.

WOŚP 2025. Kwota na koniec 33. Finału

WOŚP 2025. Kwota na koniec 33. Finału

Źródło:
tvn24.pl

1 300 000 złotych - za taką kwotę wylicytowano w niedzielę na zakończenie 33. Finału WOŚP Złote Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najwyższa kwota, jaką w ramach aukcji zaoferowano za Złotą Kartę Telefoniczną, wyniosła 100 000 złotych.

WOŚP 2025. Zawrotna kwota za Złote Serduszko WOŚP

WOŚP 2025. Zawrotna kwota za Złote Serduszko WOŚP

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że polecił nałożenie 25-procentowego cła oraz szerokiej gamy sankcji wobec Kolumbii oraz tamtejszych urzędników i ich rodzin. Powodem była niezgoda kolumbijskiego prezydenta Gustavo Petro, by migranci byli deportowani wojskowymi samolotami.

Czerwone światło od prezydenta dla samolotów z migrantami. Ostra reakcja Trumpa

Czerwone światło od prezydenta dla samolotów z migrantami. Ostra reakcja Trumpa

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był wypełniony kwestami, biegami, koncertami, a przede wszystkim uśmiechem i pozytywną energią. Zamknęliśmy te chwile w 47-sekundowym wideo.

33. Finał WOŚP w niecałą minutę

33. Finał WOŚP w niecałą minutę

Źródło:
tvn24.pl

Oboje chorowali. Oboje leczyli się w białostockim szpitalu. I tam właśnie się poznali i stali sobie bliscy. Olek i Basia to bohaterowie wystawy fotograficznej "Państwo Kluseczkowie", która pokazuje, jak rozwijała się ich przyjaźń, gdy walczyli z białaczką. - Pewnego dnia Olek zapytał Basię, czy zostanie jego narzeczoną. Odpowiedziała: tak, mój Kluseczku. Od tego momentu zaczęli siebie nawzajem nazywać "Kluseczkami". Tak zaczęła się ich historia - wspominała mama chłopca Paulina Obzejta.

"Olek zapytał Basię, czy zostanie jego narzeczoną. Odpowiedziała: tak, mój Kluseczku"

"Olek zapytał Basię, czy zostanie jego narzeczoną. Odpowiedziała: tak, mój Kluseczku"

Źródło:
TVN24

- Jest radośnie, bajkowo, kosmicznie - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członkini zarządu i dyrektorka do spraw medycznych Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, o atmosferze panującej podczas 33. Finału. Zapytana, jakie marzenie posłałby ze Światełkiem do Nieba, odpowiedziała: - Prosiłabym o spokój, o to, by nam nie przeszkadzać, byśmy mogli sobie dalej działać i robić te ważne i dobre rzeczy.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak: prosiłabym o to, by nam nie przeszkadzać

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak: prosiłabym o to, by nam nie przeszkadzać

Źródło:
TVN24
Wysoko na liście nowotworów u dzieci. "Biały odblask powinien zaniepokoić"

Wysoko na liście nowotworów u dzieci. "Biały odblask powinien zaniepokoić"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Rządzący na Białorusi od 31 lat Alaksandr Łukaszenka zdobył 87,6 procent głosów w "wyborach" prezydenckich - podały białoruskie media państwowe, powołując się na wyniki exit poll. Głosowanie nie jest uznawane za demokratyczne przez białoruską opozycję i Zachód.

"Bez-wybory" na Białorusi. Podano wyniki exit poll

"Bez-wybory" na Białorusi. Podano wyniki exit poll

Źródło:
PAP

Leo ma 14 lat i ciążącą na nim klątwę Ondyny. Ta potoczna nazwa nieuleczalnej choroby CCHS dobrze oddaje jej potworny charakter: organizm chorego zapomina o oddychaniu. 12 lat temu o klątwie usłyszał cały świat, po tym, jak nominowany do Oscara został film "Nasza klątwa" - dokument pokazujący codzienność dwuletniego wówczas chłopca nagrany przez jego rodziców. Cichym bohaterem tej historii jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - Serduszko WOŚP towarzyszyło nam non stop od momentu urodzin Leosia - wspomina mama chłopca Magdalena Hueckel.

Leosia od narodzin ratował sprzęt WOŚP, dalej czeka na lek. "Jeśli przyśnie na nudnym filmie, to umrze"

Leosia od narodzin ratował sprzęt WOŚP, dalej czeka na lek. "Jeśli przyśnie na nudnym filmie, to umrze"

Źródło:
tvn24.pl

Za kraty trafili z różnych powodów. Część z nich - oprócz odsiadki wyroku - chce też w inny sposób spłacić swój dług wobec społeczeństwa. W więzieniu, gdzie wolnego czasu mają wiele, odkrywają swoje talenty i przygotowują prace, które później przekazują na aukcje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - Jeśli możemy zrobić coś pozytywnego dla społeczeństwa, to czemu nie? - mówią Ryszard i Krzysztof, którzy odsiadują wyroki w Zakładzie Karnym w Łupkowie.

"Zrobili złe rzeczy, ale w każdym z nich jest pierwiastek dobra"

"Zrobili złe rzeczy, ale w każdym z nich jest pierwiastek dobra"

Źródło:
tvn24.pl

"Słowa, które usłyszeliśmy od głównych aktorów wiecu AfD o 'wielkich Niemczech' i 'konieczności zapomnienia o niemieckiej winie za zbrodnie nazistowskie', brzmiały aż nazbyt znajomo i złowieszczo" - napisał premier Donald Tusk. Na spotkaniu AfD z jego uczestnikami zdalnie połączył się Elon Musk, amerykański miliarder i współpracownik Donalda Trumpa.

Tusk: słowa z wiecu AfD brzmiały aż nazbyt znajomo i złowieszczo

Tusk: słowa z wiecu AfD brzmiały aż nazbyt znajomo i złowieszczo

Źródło:
PAP

Pięciu obywateli Polski zostało zatrzymanych w Norwegii - poinformowała w niedzielę policja w Oslo. Osoby te miały sterować dronami w okolicy bazy wojskowej, w której mieszczą się między innymi centrala norweskiego kontrwywiadu i centrum cyberbezpieczeństwa.

Polacy zatrzymani w Norwegii. Zaangażowano policyjny śmigłowiec

Polacy zatrzymani w Norwegii. Zaangażowano policyjny śmigłowiec

Źródło:
PAP

"Nie popieramy tych, którzy podważają praworządność lub siłowo zajmują budynki instytucji publicznych" - oświadczył Richard Grenell, wysłannik prezydenta USA Donalda Trumpa na misje specjalne, cytowany przez rozgłośnię Głos Ameryki. To pierwsza reakcja nowej administracji amerykańskiej na masowe protesty w Serbii.

Pierwsza reakcja nowej administracji USA na masowe protesty w Serbii

Pierwsza reakcja nowej administracji USA na masowe protesty w Serbii

Źródło:
PAP

- Jesteśmy małą społecznością, ale mamy wielkie serca - powiedział ksiądz Marcin Rayss z Zielonej Góry. W tym czasie jeden z jego parafian wrzucał do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszystkie pieniądze, które zebrano na tacę podczas niedzielnego nabożeństwa. Nie brakuje również katolickich parafii, które chętnie dokładają swoją cegiełkę.

"Przekazujemy całą tacę na ten szczytny cel"

"Przekazujemy całą tacę na ten szczytny cel"

Źródło:
TVN24

Czuję dumę, szczęście i zaszczyt, że jestem częścią WOŚP-owej rodziny i że moje oczy stały się "wizytówką" Orkiestry. I wdzięczność, że mogę pomagać - mówi Jagoda Szpojnarowicz-Pyda. To jej ogromne, ciemne oczy od trzech dekad patrzą na nas z plakatów i gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ogromne, ciemne oczy, które zostały symbolem WOŚP. Odnaleźliśmy dziewczynkę ze zdjęcia

Ogromne, ciemne oczy, które zostały symbolem WOŚP. Odnaleźliśmy dziewczynkę ze zdjęcia

Źródło:
tvn24.pl

Partia golfa w Hiszpanii z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską, sprzątanie mieszkania przez Macieja Musiała czy bilety na mecz FC Barcelony wraz z wejściem na trening - oto najdroższe aukcje 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ich kwoty sięgają nawet blisko 300 tysięcy złotych. Co jeszcze cieszy się zainteresowaniem licytujących?  

Weekend z golfem, sprzątanie mieszkania i bilety na LaLiga. Oto 10 najdroższych aukcji WOŚP  

Weekend z golfem, sprzątanie mieszkania i bilety na LaLiga. Oto 10 najdroższych aukcji WOŚP  

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

- Skalę pomocy WOŚP obrazuje eksperyment, który przeprowadziliśmy ostatnio: usunęliśmy z kilku sal wszystkie sprzęty oznaczone charakterystycznym czerwonym serduszkiem. Ku naszemu zaskoczeniu, po ich usunięciu na salach pozostały jedynie puste ściany - to dowód na to, jak wiele zawdzięczamy tej fundacji - mówi Przemysław Galej, ordynator Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku.

Wynieśli cały sprzęt WOŚP, zostały puste ściany

Wynieśli cały sprzęt WOŚP, zostały puste ściany

Źródło:
tvn24.pl
"Nie wyglądają", a rozwijają się błyskawicznie i bywają śmiertelne. Dlaczego?

"Nie wyglądają", a rozwijają się błyskawicznie i bywają śmiertelne. Dlaczego?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Trwa 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Zbieramy na onkologię, zbieramy na hematologię dziecięcą, otwieramy nasze serca - mówiła Kasia Kieli, president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN. W imieniu Warner Bros. Discovery przekazała na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czek o wartości miliona złotych.

"Otwieramy nasze serca". Milion złotych od Warner Bros. Discovery

"Otwieramy nasze serca". Milion złotych od Warner Bros. Discovery

Źródło:
TVN24

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło jedno z najsłynniejszych zdjęć w historii Polski - fotografia sprzed kina Moskwa, wykonana z ukrycia przez Chrisa Niedenthala w czasie stanu wojennego. Fotoreporter opowiadał o historii zdjęcia w TVN24. - To jest odruch fotoreportera, że co by nie było, ale trzeba coś zrobić - mówił. Dziennikarka Natalia Szewczak, której dzieci przekazały wspólnie z Niedenthalem słynne zdjęcie na aukcję WOŚP, opowiedziała o historii bliźniaków, które urodziły się jako skrajnie wcześniaki. - Czerwone serduszka widzieliśmy wszędzie - mówiła.

"Adrenalina siedziała w naszych ciałach". Historia legendarnego zdjęcia na aukcji WOŚP

"Adrenalina siedziała w naszych ciałach". Historia legendarnego zdjęcia na aukcji WOŚP

Źródło:
TVN24

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to również setki najróżniejszych aukcji internetowych. Wśród nich są te przygotowane przez dziennikarzy i dziennikarki TVN24, TVN, TTV oraz gwiazdy znane z produkcji TVN Warner Bros. Discovery. Sprzątanie domu, wspólne gotowanie w hollywoodzkim stylu, autorskie obrazy, kolekcjonerskie pamiątki - to tylko niektóre wyjątkowe przedmioty i atrakcje, które trafiły "pod młotek". Grupa TVN Warner Bros. Discovery ponownie zaprasza na rodzinną przygodę w Harry Potter Studio w Londynie.

WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

W najbliższych dniach może być nawet 15 stopni Celsjusza. Czy to już koniec zimy? Sprawdź 16-dniową prognozę temperatury, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: wygląda to jak kapitulacja zimy

Pogoda na 16 dni: wygląda to jak kapitulacja zimy

Źródło:
tvnmeteo.pl