Pięć głośnych wywiadów tego roku, które trzeba zobaczyć 

Źródło:
TVN24
Kącki: Braun pozwala sobie zawsze na tyle, na ile pozwala mu otoczenie oraz sytuacja prawno-polityczna
Kącki: Braun pozwala sobie zawsze na tyle, na ile pozwala mu otoczenie oraz sytuacja prawno-politycznaTVN24
wideo 2/7
Kącki: Braun pozwala sobie zawsze na tyle, na ile pozwala mu otoczenie oraz sytuacja prawno-politycznaTVN24

Dziennikarze TVN24 przeprowadzili w tym roku wiele inspirujących wywiadów. Wszystkie rozmowy z gośćmi "Czarno na białym", "Bez polityki", "Bardzo bardzo serio" czy "Monika Olejnik. Otwarcie" można oglądać w dowolnym momencie w TVN24 GO. Które były w tym roku odtwarzane najczęściej?  

TVN24 GO można oglądać w aplikacji na smartfonie (do pobrania w sklepach z aplikacjami), na komputerze czy laptopie, wchodząc na stronę tvn24.pl/go albo na Smart TV. Abonament kosztuje 15 zł za 30 dni, 75 zł za 180 dni lub 150 zł za 365 dni. Po założeniu konta i opłaceniu subskrypcji użytkownik ma dostęp do całej bazy TVN24 GO, może oglądać na żywo TVN24 i TVN24 BiS (z możliwością cofania i oglądania programów do 7 dni wstecz). TVN24 GO to także filmy dokumentalne, biblioteka programów z anten TVN24 i TVN24 BiS, reportaże, programy i rozmowy dostępne tylko dla subskrybentów oraz niepokazywane na antenie transmisje live.   ZOBACZ TEŻ: Największe hity tego roku w TVN24 GO  

TVN24 GO - najchętniej oglądane rozmowy w 2023   

W pierwszej trójce rozmów najchętniej oglądanych przez użytkowników TVN24 GO znalazły się wywiady z dziennikarzem Marcinem Kąckim, byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i gospodynią "Kuchennych rewolucji" Magdą Gessler. Dużą popuralnością cieszyły się też rozmowy z arystami: Andrzejem Piasecznym i Katarzyną Nosowską.       "Czarno na białym". Rozmowa z Marcinem Kąckim Reporter Artur Warcholiński rozmawia z Marcinem Kąckim, dziennikarzem i autorem książki o politykach Konfederacji "Chłopcy. Idą po Polskę". - Tak naprawdę zależy im, żeby tylko oni byli wolni, a postrzegają tę wolność czasami perwersyjnie - mówi Kącki. Jego zdaniem Konfederację tworzą ludzie głodni władzy, sfrustrowani, przekonani o swoich kompetencjach i silnie podzielni ideologicznie. Wielu z nich ma antysemickie i ultrakatolickie poglądy. Sławomira Mentzena, jednego z liderów Konfederacji, nazywa zimnym bohaterem i porównuje do Jarosława Kaczyńskiego. - To, co mówi Mentzen i to, co sobą reprezentuje, hasła, które wznosi, na pewno dobrze wróży nam, dziennikarzom, bo świat stanie się jeszcze ciekawszy - mówi Kącki.  

"Bez polityki". Rozmowa z Aleksandrem Kwaśniewskim Piotr Jacoń rozmawia z Aleksandrem Kwaśniewskim. Były prezydent mówi o swojej karierze i życiu osobistym. Jak podkreśla, robiąc cokolwiek, trzeba być przekonanym, że "damy sobie radę". Jego zdaniem, pesymiści właściwie sami siebie skazują na porażkę. Przyznaje, że nie jest człowiekiem kierującym się bezwzględną pewnością siebie, ale gdy podejmuje decyzje, musi mieć przekonanie o ich sensie. Kwaśniewski wspomina również dawnym incydent w Charkowie, przyznając, że jest to dla niego wstydliwe wspomnienie. Wyjaśnia, że jego niedyspozycja była spowodowana stresem. - Pojechaliśmy na wydarzenie, gdzie było bardzo wiele niewiadomych, bo zaczęło się od Katynia - mówi. Jacoń pyta go też o rodzinę. Były prezydent deklaruje, że stara się być dobrym, użytecznym i wspomagającym ojcem, przy okazji "bardzo dużo ucząc się od córki". - Mogę sobie wyobrazić, że za 30 lat będziemy mówić o parytetach dla mężczyzn - mówi.

"Bardzo bardzo serio". Rozmowa z Magdą Gessler Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski rozmawiają z Magdą Gessler. Co by zrobiła, gdyby były minister Piotr Gliński zaproponował jej prowadzenie projektu popularyzacji polskich potraw na świecie? - Próbowałam to robić w jednej z instytucji rządowych, wyszło, jak wyszło i chyba tej próby nie ponowię - wyznaje restauratorka. Dodaje, że według niej, to ona jest ministrem kultury i robi to, co może, żeby promować polską kuchnię. Prowadząca "Kuchennych rewolucji" ocenia, że jej program zmienił polską gastronomię, ponieważ "restauratorzy dostali bardzo wysoką poprzeczkę do przekroczenia", a "ludzie zaczynają się zachowywać w restauracjach jak Magda Gessler". Restauratorka mówi też o współczesnej Polsce. Zwróciła uwagę, że "jeżeli Polacy będą cały czas czuli, że są usprawiedliwieni swoją przeszłością, nigdy nie będą budować przyszłości w sposób odpowiedzialny". - Polska jest krajem, gdzie nigdy nie możemy być szczęśliwi, bo w momencie, kiedy już jesteśmy, ktoś nam mówi: "nie, w imię tego, co tu się działo, nie masz prawa" - ocenia Gessler. 

"Bez polityki". Rozmowa z Andrzejem Piasecznym   Piotr Jacoń rozmawia z Andrzejem Piasecznym o jego coming oucie sprzed dwóch lat. Dlaczego artysta zdecydował się na to tak późno? - W latach 90. rzeczywistość była kompletnie inna. Bezpośrednio mi powiedziano: jeżeli chcesz coś w tym biznesie osiągnąć, trzymaj gębę na kłódkę - wspomina Piasek. Uważa, że to "była dobra rada", ponieważ być może dziś nie byłby tak popularny. Wyjście z szafy było dla niego dużym krokiem, ponieważ "nie wszyscy byli 'za' w otoczeniu komercyjno-przyjacielskim". Ale - jak zauważa - dzisiaj określenie i zaakceptowanie siebie jest o wiele łatwiejsze. - W rodzinie miałem przypadek. Padło pytanie ze strony siedmio-, ośmiolatki: a kim on jest? Kilka lat temu jeszcze w ogóle nic nie odpowiedziałem. Rok temu, kiedy spotkaliśmy się znowu, podeszliśmy do niej, powiedziałem: Zuzia, to jest mój chłopak. Ona: aha. To jej cała reakcja - wspomina. Kiedy zaczął się etap zmian? - Głupio byłoby dokonać żywota w przeświadczeniu, że zmarnowało się połowę życia na nielubienie siebie. Ten proces zaczął się kilka lat temu. I to nie jest rzecz dokonana. (...) To był moment, w którym zadałem sobie pytanie: na ile jestem dorosły? To nie ma nic wspólnego z wiekiem - mówi.  

"Monika Olejnik. Otwarcie". Rozmowa z Katarzyną Nosowską

Monika Olejnik rozmawia z Katarzyną Nosowską o jej najbardziej mrocznym okresie, gdy w gruzach legło jej życie zawodowe i prywatne. - Pięć lat temu narodziłam się na nowo. Doszłam do prawdy na swój temat. Może musiałam doświadczyć złamania w całości - mówi artystka. Dzisiaj uważa, że "musiała dostać w łeb". - Nie miałam do siebie poważania przez całe życie, a teraz je buduję. Bardzo mi zależy, żeby moje poczucie, mój szacunek i miłość do samej siebie były z wewnątrz - mówi Nosowska. Nie ukrywa, że popełnia błędy. - Chciałam dać mojemu synowi wszystko, czego mi brakowało. Tylko zapomniałam, że on to nie ja. Moje potrzeby nie muszą być jego potrzebami i tego biednego chłopca zalałam miłością - przyznaje. Olejnik pyta ją też o muzykę. Gdy Nosowską poproszono ją o występ w szkole jej syna, nie potrafiła znaleźć bezpiecznego repertuaru. - Mam repertuar absolutnie niedziecięcy. Najbezpieczniejszą piosenką jest "Moja i Twoja nadzieja" - ocenia.  

ZOBACZ TEŻ: Małgorzata Rozenek-Majdan o in vitro: potrafiłam w ciągu nocy przytyć trzy kilo. Rozmowa z Arletą Zalewską i Aleksandrą Piotrowską

Autorka/Autor:joan//mro

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Prezydent USA Joe Biden wydał w niedzielę oświadczenie, w którym poinformował, że rezygnuje z kandydowania na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. "Wierzę, że jest to w najlepszym interesie mojej partii i kraju" - napisał.

Joe Biden zrezygnował z wyścigu o Biały Dom

Joe Biden zrezygnował z wyścigu o Biały Dom

Źródło:
tvn24.pl

Donald Trump skomentował rezygnację Joe Bidena z wyścigu prezydenckiego i przekazanie poparcia dla swojej wiceprezydentki Kamali Harris. Zdaniem Trumpa, łatwiej będzie mu wygrać z nią niż z Bidenem.

Biden rezygnuje. Jest pierwszy komentarz Trumpa

Biden rezygnuje. Jest pierwszy komentarz Trumpa

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

"Wiele razy podejmowałeś trudne decyzje, dzięki którym Polska, Ameryka i świat były bezpieczniejsze, a demokracja i wolność silniejsze" - napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk, komentując rezygnację Joe Bidena z wyścigu prezydenckiego. "Wiem, że kierowałeś się tym samym, ogłaszając ostatnią decyzję. Być może najtrudniejszą w życiu" - dodał.

Donald Tusk o rezygnacji Bidena

Donald Tusk o rezygnacji Bidena

Źródło:
tvn24.pl

Kamala Harris jest drugą osobą w Stanach Zjednoczonych. Teraz ma szansę zastąpić Joe Bidena w Białym Domu. - Jest mądra, twarda, ma doświadczenie. Jest też sprawdzoną bojowniczką o ducha tego kraju, o klasę średnią. Wie, jak rządzić i wie, jak sprostać trudnym wyzwaniom - mówił o swojej kampanijnej towarzyszce Joe Biden.

"Historia Kamali Harris to historia Ameryki". Może zostać pierwszą kobietą w Białym Domu

"Historia Kamali Harris to historia Ameryki". Może zostać pierwszą kobietą w Białym Domu

Aktualizacja:
Źródło:
CNN, The Economic Times, tvn24.pl, PAP

"Sprawcy uderzali i kopali 32-latka, powodując obrażenia twarzy" - opisuje wydarzenia z soboty Komenda Stołeczna Policji. Powodem bandyckiego ataku było zwrócenie uwagi na zbyt głośne zachowanie w tramwaju.

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Joe Biden przeciął tę fatalną dyskusję, dotyczącą jego rezygnacji, ten stan, który trwał, uniemożliwiał prowadzenie kampanii wyborczej - mówił w "Faktach po Faktach" Janusz Reiter, były ambasador RP w USA i w Niemczech. Komentował ogłoszoną w niedzielę rezygnację Bidena z kandydowania w wyborach prezydenckich.

"Mówimy o człowieku, który zasługuje na głęboki respekt"

"Mówimy o człowieku, który zasługuje na głęboki respekt"

Źródło:
TVN24

Ciało 19-letniego Brytyjczyka Jaya Slatera, który zaginął na Teneryfie, zostało odnalezione po blisko miesiącu intensywnych poszukiwań. Okazuje się, że zwłoki znajdowały się na terenie, który był już wcześniej przeczesywany przez policję i ekipy wolontariuszy. "Czy nieświadomie przegapiono je, kiedy pierwszy raz je mijano?" - zastanawia się BBC. I stawia kluczowe pytanie: dlaczego odnalezienie nastolatka zajęło aż 29 dni?

Tajemnicza śmierć turysty. Odnalezienie jego ciała zajęło aż 29 dni

Tajemnicza śmierć turysty. Odnalezienie jego ciała zajęło aż 29 dni 

Źródło:
BBC

Ciało 21-letniej argentyńskiej influencerki Cataliny Gutierrez zostało znalezione w środę wieczorem na jednym z parkingów w mieście Cordoba. Do zabójstwa przyznał się jej kolega ze studiów, którzy powiedział, że kobieta była "miłością jego życia".

Ciało 21-letniej influencerki znalezione na parkingu

Ciało 21-letniej influencerki znalezione na parkingu

Źródło:
"Daily Mail"

Fragment muru Zamku Książ w Wałbrzychu runął na ścieżkę, po której poruszają się zwiedzający. Na miejsce wezwano specjalistyczną jednostkę ratowniczą, która wykluczyła obecność poszkodowanych pod gruzami.

Zamkowy mur runął na trasę turystyczną, ratownicy z psami przeszukali gruzowisko

Zamkowy mur runął na trasę turystyczną, ratownicy z psami przeszukali gruzowisko

Źródło:
tvn24.pl

Nurkowie w Kijowie szukają w Dnieprze dziewczyny, która wpadła w sobotę do wody po tym, jak pękła lina tyrolki umieszczonej nad rzeką.

W Kijowie pękła lina tyrolki nad Dnieprem. Nurkowie szukają w rzece dziewczyny

W Kijowie pękła lina tyrolki nad Dnieprem. Nurkowie szukają w rzece dziewczyny

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Intensywne opady deszczu spowodowały, że na mapie Olsztyna pojawiło się kolejne jezioro - Płociduga Duża. Zbiornik ten osuszono w XIX wieku, by uzyskać łąki do wypasu koni. Zdaniem naukowców jezioro to jednak wkrótce znowu zniknie.

Na mapie Olsztyna pojawiło się kolejne jezioro

Na mapie Olsztyna pojawiło się kolejne jezioro

Źródło:
PAP

Napisy nawołujące do zabicia Donalda Tuska i Adama Bodnara zostały wykonane na popularnej ścieżce pieszo-rowerowej w Kaliszu - poinformowała w niedzielę policja, która pod nadzorem prokuratury wszczęła czynności wyjaśniające.

"To można potraktować jako groźbę karalną". Policja szuka autorów napisów o Tusku i Bodnarze

"To można potraktować jako groźbę karalną". Policja szuka autorów napisów o Tusku i Bodnarze

Źródło:
PAP

67-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany w związku z postrzeleniem mężczyzny. Do zdarzenia doszło podczas rodzinnej imprezy. Prokuratura podkreśla, że pod uwagę brane są różne wersje zdarzenia.

29-latek postrzelony podczas rodzinnej imprezy

29-latek postrzelony podczas rodzinnej imprezy

Źródło:
PAP

W niedzielę strażacy prowadzili poszukiwania 32-latka na Wiśle w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Niestety odnalezionego mężczyzny nie udało się uratować. Równie tragicznie zakończyła się akcja ratunkowa na jeziorze Zegrzyńskim w Nieporęcie, podczas której z wody wyciągnięto 33-letniego mężczyznę.

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Aktualizacja:
Źródło:
tvnnwarszawa.pl, PAP

Jeszcze tego lata mają ruszyć zdjęcia do filmu biograficznego poświęconego ikonie muzyki folk Joni Mitchell. Największą sensacją są doniesienia, że w artystkę może się wcielić inna ikona - Meryl Streep. Reżyserią ma zająć się Cameron Crowe, reżyser "U progu sławy" czy "Vanilla Sky", a przed laty dziennikarz magazynu muzycznego "Rolling Stone".

Powstanie film o ikonie muzyki. Sensacyjne doniesienia o obsadzie

Powstanie film o ikonie muzyki. Sensacyjne doniesienia o obsadzie

Źródło:
NBC, World of Reel, tvn24.pl

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję środowiskową, która zezwalała na budowę stacji narciarskiej na Nosalu. Inwestorem jest Tatrzański Park Narodowy, który stara się swoje plany zrealizować pomimo sprzeciwu aktywistów i negatywnej opinii Państwowej Rady Ochrony Przyrody. TPN zapowiada odwołanie. - Nie otwieramy szampana, ale jesteśmy na dobrej drodze, by skutecznie zawalczyć o przyrodę Tatr - mówi Radosław Ślusarczyk ze Stowarzyszenia Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot.

Wbrew protestom chcą zbudować w Tatrach nowy wyciąg. Inwestycja została wstrzymana

Wbrew protestom chcą zbudować w Tatrach nowy wyciąg. Inwestycja została wstrzymana

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Do pierwszego tysiąca ultraortodoksyjnych Żydów w Izraelu wysłano zawiadomienie o poborze do wojska - informują w niedzielę media. Do czerwcowej decyzji Sądu Najwyższego byli oni zwolnieni z obowiązkowej służby w armii.

Do tysiąca ultraortodoksyjnych Żydów wysłano powołania do wojska

Do tysiąca ultraortodoksyjnych Żydów wysłano powołania do wojska

Źródło:
PAP

Od 1 sierpnia 2024 roku Polskie Linie Lotnicze LOT tymczasowo zawieszają możliwość transportu psów na pokładzie samolotu oraz w luku bagażowym na rejsach do Stanów Zjednoczonych. Powodem są nowe przepisy wprowadzone w USA.

Pies nie poleci. Ważne zmiany dla podróżujących samolotem

Pies nie poleci. Ważne zmiany dla podróżujących samolotem

Źródło:
tvn24.pl

Chorwacka policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o podłożenie ognia w okolicach Trogiru. W czwartek pożar podszedł bardzo blisko kompleksów hotelowych, zagrażając bezpieczeństwu ponad 4000 ludzi, a w niedzielę wciąż trwało jego dogaszanie.

Miał podpalić las, został wyciągnięty z autobusu za nogi

Miał podpalić las, został wyciągnięty z autobusu za nogi

Źródło:
PAP, index.hr, tvnmeteo.pl

46-letnia Polka doznała poważnych obrażeń w wyniku przewrócenia się quada, którym jechała na chorwackiej wyspie Veliki Brijun - podała istryjska policja. Do wypadku doszło w piątek. Wypożyczonego quada prowadził 48-letni Polak.

Przewrócił się quad. Polka ranna na chorwackiej wyspie

Przewrócił się quad. Polka ranna na chorwackiej wyspie

Źródło:
index.hr, tvn24.pl

Na krążącym w mediach społecznościowych zdjęciu grupa kilkuletnich dzieci oraz ich nauczycielki stoją roześmiani na tle napisu "Kochamy Tuska". Internauci się oburzają, piszą o indoktrynacji dzieci w szkołach, porównują Polskę do Korei Północnej. Ale zdjęcie nie jest prawdziwe.

"Przedszkole na Jagodnie"? Te osoby nie istnieją, napis też

"Przedszkole na Jagodnie"? Te osoby nie istnieją, napis też

Źródło:
Konkret24

Po całej serii upalnych dni, temperatura coraz rzadziej będzie przekraczać 30 stopni. Jaka pogoda będzie towarzyszyła nam na przełomie lipca i sierpnia? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: lato całkowicie zmieni swoje oblicze

Pogoda na 16 dni: lato całkowicie zmieni swoje oblicze

Źródło:
tvnmeteo.pl

Dziewczynka, która zgubiła się na plaży w Międzyzdrojach, po odnalezieniu przez ratowników, szybko wpadła w objęcia taty. Moment, w którym córka dostrzegła ojca, nagrał operator drona WOPR.

Ojciec na kolanach, zaginiona córeczka pada mu w ramiona

Ojciec na kolanach, zaginiona córeczka pada mu w ramiona

Źródło:
tvn24.pl

Wymóg posiadania polskiego prawa jazdy przez kierowców tak zwanych taksówek na aplikację z jednej strony może pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo, ale z drugiej spowodować powstanie problemów społecznych - przekazał Maciej Mysona z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Jak informuje Uber, po zmianie przepisów odeszło 30 procent kierowców, co wpłynęło na wzrost cen i dłuższy czas oczekiwania.

Odeszło 30 procent kierowców. Ekspert o zagrożeniach

Odeszło 30 procent kierowców. Ekspert o zagrożeniach

Źródło:
PAP

Jacek Jaworek nie zmieniał wyglądu. Wyglądał prawie tak samo jak trzy lata temu - dowiedział się nieoficjalnie reporter TVN24. Dzień wcześniej informował, że na nagraniu z kamery monitoringu, umieszczonej w pobliżu miejsca, gdzie odnaleziono ciało Jaworka, widać, że mężczyzna oddał dwa strzały, jeden z nich okazał się celny. Na ciele zmarłego ma być też widoczne znamię, które Jaworek posiadał.

Jacek Jaworek nie zmieniał wyglądu. Kolejne nowe informacje reportera TVN24

Jacek Jaworek nie zmieniał wyglądu. Kolejne nowe informacje reportera TVN24

Źródło:
tvn24.pl
Głośnik na plecach, "walec" na szyi, dudniąca reklamówka. Już są nerwy, a powstają kolejne bloki 

Głośnik na plecach, "walec" na szyi, dudniąca reklamówka. Już są nerwy, a powstają kolejne bloki 

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Pełnia Koźlego Księżyca widoczna była na naszym niebie. Srebrny Glob nie wyglądał wcale na srebrny, ale przyjął charakterystyczną dla lata złotawą barwę. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Srebrny Glob w odcieniach złota. Koźli Księżyc oczami Reporterów 24

Srebrny Glob w odcieniach złota. Koźli Księżyc oczami Reporterów 24

Aktualizacja:
Źródło:
space.com, timeanddate.com, Kontakt 24, tvnmeteo.pl