Monika Olejnik. Otwarcie

Nosowska: zależy mi, żeby wziąć odpowiedzialność za swoje życie

Pięć lat temu narodziłam się na nowo. Doszłam do prawdy na swój temat - wyznała w programie "Monika Olejnik. Otwarcie" Katarzyna Nosowska, piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, felietonistka. - Może musiałam doświadczyć złamania w całości - stwierdziła, mówiąc o najbardziej mrocznym okresie w swoim życiu, w którym w gruzach legło nie tylko życie zawodowe, ale i prywatne. Dzisiaj uważa, że "musiała dostać w łeb". W rozmowie z Moniką Olejnik przyznała, że w piosenkach potrafiła być odważna i bezkompromisowa. Tam ją było stać na więcej. Teraz doświadcza momentu, kiedy jej życie jest odważne. - Nie miałam do siebie poważania przez całe życie, a teraz je buduję. Bardzo mi zależy, żeby moje poczucie, mój szacunek i miłość do samej siebie były z wewnątrz – powiedziała Nosowska. Nie ukrywa, że popełnia błędy. - Chciałam dać mojemu synowi wszystko, czego mi brakowało. Tylko zapomniałam, że on to nie ja. Moje potrzeby nie muszą być jego potrzebami i tego biednego chłopca zalałam miłością - powiedziała artystka. Jak zauważyła, sztuką jest zaakceptować tych, którzy inaczej postrzegają rzeczywistość. Nosowska opowiedziała również o utworach, które są dla niej szczególne. W 2017 roku podczas przystanku Woodstock wraz z zespołem Hey zaśpiewała cover utworu ''Arahja'' zespołu Kult. Piosenka ta została napisana w ramach sprzeciwu wobec istnienia muru berlińskiego. - Straciłam kontrolę nad głosem i całością mojego bycia. Do tej pory mam tak, że gdy widzę ten występ w przestrzeni internetowej, natychmiast mam gulę w gardle - wyznała. Nosowska wyjawiła, że gdy poproszono ją o występ w szkole jej syna, nie potrafiła znaleźć bezpiecznego repertuaru. – Mam repertuar absolutnie niedziecięcy. Najbezpieczniejszą piosenką jest "Moja i Twoja nadzieja" - oceniła. Dzisiaj utwór stanowi hymn tych, których dotknęła powódź w 1997 roku.

 

W części #MonikaKsiążkiMuzyka o kolejnych tajemnicach z życia jednej z największych gwiazd w Hollywood. ''Marilyn Monroe: biografia'' autorstwa Donalda Spoto ujawnia wiele nieznanych faktów z 36 lat życia Marilyn. Było też o książce przedstawiającej badania nad zjawiskiem traumy, teorię feministyczną i nauki psychologiczne z osobistą historią relacji z matką. ''Odkrywanie wewnętrznej matki. Jak uleczyć Matczyną Ranę i sięgnąć po własną siłę'' Bethany Webster to kolejna pozycja dla współczesnych kobiet.

 

Bohaterem felietonu #TalentAktywność to #przyszłość jest Mateusz Bieryt, aktor młodego pokolenia oraz uzdolniony muzyk. Dzisiaj gra w pionierskim musicalu "1989", gdzie wciela się  w rolę Władysława Frasyniuka.

19.05.2023
Długość: 45 min