Jeremy Renner staje na nogi. Aktor pokazał nowe nagranie po wypadku z pługiem śnieżnym

Autor:
jdw//am
Źródło:
LaTimes, Instagram
Aktor Jeremy Renner wraca do zdrowia po wypadku
Aktor Jeremy Renner wraca do zdrowia po wypadku
Reuters Archive
Reuters ArchiveAktor Jeremy Renner wraca do zdrowia po wypadku

Jeremy Renner, który na początku tego roku wpadł pod pracujący pług śnieżny, pochwalił się w mediach społecznościowych postępami w rehabilitacji. Aktor opublikował w niedzielę nagranie, na którym widać, że jest już w stanie stawiać kroki. 

W ostatnią niedzielę, 26 marca, gwiazdor serii "Avengers" opublikował na Instagramie relację, na której widać, jak ćwiczy na bieżni antygrawitacyjnej, stosowanej podczas rehabilitacji do odzyskiwania zdolności chodzenia. Na nagraniu da się usłyszeć, jak aktor tłumaczy, że urządzenie jest "niczym laska", która podtrzymuje około 60 procent wagi jego ciała. "Nadszedł czas, by moje ciało odpoczęło od mojej woli (walki) i odzyskało siły" - dodał w opisie widocznym na wideo Renner.

ZOBACZ TEŻ: Gwyneth Paltrow w sądzie. Ruszył proces po wypadku na stoku

Jeremy Renner staje na nogi. Rehabilitacja aktora trwa

Renner uległ wypadkowi 1 stycznia tego roku przed swoim domem w Nevadzie. Aktor odśnieżał posesję pługiem ważącym ponad sześć ton. Kiedy przerwał pracę, by porozmawiać z krewnym, maszyna zaczęła się staczać. Renner usiłował ją zatrzymać, jednak ta na niego najechała. 52-latek trafił do szpitala w stanie krytycznym. Doznał m.in. urazu klatki piersiowej i licznych złamań. Konieczna była operacja. Do domu aktor wrócił po trzech tygodniach, od tego czasu przechodzi rehabilitację.

Jeremy Renner staje na nogi Instagram/@jeremyrenner

Od czasu wypadku z pługiem aktor już kilkukrotnie publikował w mediach społecznościowych wpisy, opisujące szczegóły jego walki o odzyskanie sprawności. Po raz pierwszy przebieg rehabilitacji Renner relacjonował pod koniec stycznia. "Chcę podziękować wszystkim za ich wiadomości i troskę o moją rodzinę i mnie. Dużo miłości i uznania dla was wszystkich. Te ponad 30 złamanych kości zrośnie się, wzmocni, tak jak pogłębi się miłość i więź z rodziną i przyjaciółmi" - napisał wówczas w poście, w którym pokazał również, jak wygląda jego codzienna praca z fizjoterapeutą.

Dwa tygodnie później Rennera odwiedziła jego koleżanka z planu filmu "The Hurt Locker. W pułapce wojny", Evangeline Lilly. Aktorka przekazała, że 52-latek "regeneruje się jak szalony", a podczas spotkania nie był przykuty do łóżka, tylko poruszał się na wózku inwalidzkim. - On jest zrobiony z czegoś naprawdę twardego. To zawsze było widoczne. Bardzo się cieszę, że tak niesamowicie wraca do zdrowia - powiedziała cytowana przez People.com Lilly.

W końcówce lutego Renner udostępnił kolejne nagranie, na którym widać, jak ćwiczy na rowerze stacjonarnym. Do pedałowania używał wówczas wyłącznie jednej nogi, a dodatkowo podpierał się przy tym ręką. "Za wszelką cenę" - podpisał wideo.

ZOBACZ TEŻ: "Jest wojownikiem". Siostra Jeremy'ego Rennera o postępach w leczeniu

Kim jest Jeremy Renner?

Jeremy Renner znany jest z ról w filmach Marvela, takich jak "Avengers", "Avengers: Czas Ultrona", "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Thor" czy "Avengers: Koniec gry". Zagrał też m.in. w "American Hustle", "Mission: Impossible - Ghost Protocol", "The Hurt Locker. W pułapce wojny" i w "Mieście złodziei". Dwie ostatnie role przyniosły mu nominacje do Oscara w kategoriach "najlepszy aktor pierwszoplanowy" i "najlepszy aktor drugoplanowy".

Jeremy RennerShutterstock

ZOBACZ TEŻ: Nowe szczegóły wypadku Jeremy'ego Rennera. Próbował ratować swojego siostrzeńca

Autor:jdw//am

Źródło: LaTimes, Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Jeremy Renner/TWITTER

Pozostałe wiadomości