Inarritu ze "Zjawą" doceniony czy przeceniony? Ukłon Akademików w stronę kina rozrywkowego

Czy Leonardo DiCaprio wreszcie opuści galę Oscarów ze statuetką?
Czy Leonardo DiCaprio wreszcie opuści galę Oscarów ze statuetką?
Leonardo DiCaprio w filmie "Zjawa" i Matt Damon w "Marsjaninie"

Aż 12 nominacji dla "Zjawy" Inarritu to z pewnością zaskoczenie, choć jeszcze większym wydaje się nominowanie aż w 10 kategoriach rozrywkowego kina Ridleya Scotta - filmu "Marsjanin", podobnie jak aż 9 nominacji dla filmu George Millera "Mad Max: Na drodze gniewu". Zwykle bowiem Akademia faworyzowała produkcje znacznie bardziej wyrafinowane i ambitniejsze. Największe zdziwienie budzi jednak po raz pierwszy w historii tylko 8 na 9 możliwych nominacji w głównej kategorii najlepszy film i brak na liście świetnego "Steve'a Jobsa" Danny'ego Boyle'a.

W tym roku zabrakło, niestety, polskich akcentów wśród nominowanych tytułów. Szansy na statuetkę nie ma już polski krótkometrażowy film dokumentalny "Punkt wyjścia" Michała Szcześniaka, który był na skróconej liście tytułów, nie trafił jednak ostatecznie do wybranej piątki.

Spodziewaliśmy się także nominacji dla polskiego operatora Janusza Kamińskiego za znakomite zdjęcia do kręconego po części w Polsce filmu Stevena Spielberga "Most szpiegów", ale również jego zabrakło wśród nominowanych. Sam reżyser także nie otrzymał nominacji za swoja pracę, chociaż film znalazł się wśród najlepszych tytułów w głównej kategorii. Niewykluczone, że może okazać się czarnym koniem i zgarnąć najważniejszą statuetkę, choćby z uwagi na wagę tematu - czas zimnej wojny i udana "akcja ratunkowa" CIA.

Zawiedzeni są fani Tarantino, bowiem jego nowego filmu "Nienawistna ósemka" zabrakło w głównych kategoriach - doceniono zdjęcia, muzykę Morricone i kreację drugoplanową Jennifer Jason Leigh. Nie jest to jednak szczególnie udany obraz tego reżysera.

Prawdopodobnie do głównego starcia dojdzie między dwoma tytułami: "Zjawą" Alejandra Gonzaleza Inarritu (12 nominacji) i "Marsjaninem" Ridleya Scotta (10 nominacji), choć zabrakło nominacji za reżyserię dla drugiego tytułu. Tuż za nimi plasuje się tytuł również z gatunku kina rozrywkowego, czyli "Mad Max: Na drodze gniewu" George'a Millera (9 nominacji). I choć wiele wskazuje na to, że Oscar w głównej kategorii może powędrować do obrazu Inarritu, to i tak widać zdecydowane przesunięcie akcentów u Akademików. Nigdy dotąd bowiem aż tylu nominacji nie otrzymały filmy typowo rozrywkowe, klasyczne blockbustery, czyli "Mad Max" i "Marsjanin".

Nominacje potwierdziły też wagę Złotych Globów jako najlepszego prognostyka dla przyszłych nagród Akademii.

Czy wbrew prognozom film Stevena Spielberga "Most szpiegów" może okazać się czarnym koniem głównej kategorii?materiały prasowe

Inarritu - Meksykanin, który podbił Hollywood

Alejandro Gonzales Inarritu, meksykański filmowiec, który zaczynał znakomitym filmem "Amores Perros", przypisanym do nurtu kina bliskiego prozie wielkiego Kolumbijczyka Gabriela Garcii Marqueza zwanego "kinem magicznego realizmu," od lat należy do czołówki twórców Hollywood. Choć nie ulega wątpliwości, że jest jednym z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych współczesnych reżyserów, jego kino ewoluowało przez ten czas, stając się bliższym widzowi amerykańskiemu.

"Zjawa" różni się bardzo od jego pierwszych filmów, których głównym atutem była niebywała precyzja wielowątkowego scenariusza, zwykle znajdującego rozwiązanie w kulminacyjnej scenie. Takie były, oprócz "Amores Perros", i "21 gramów" i nominowany do Oscara w głównych kategoriach "Babel". "Zjawa" to już zupełnie innego kino. Nie tylko gatunkowo bliższe Hollywood - bowiem to kino przygodowe, sterujące w stronę westernu i widowiskowe jak żaden z wcześniejszych filmów tego reżysera. Czyli dokładnie takie, jakie fabryka snów kocha najbardziej. Jeśli rzeczywiście obraz zgarnie główne Oscary, pierwszy raz w historii tej nagrody zwycięży drugi raz z rzędu film tego samego twórcy.

Wielcy wygrani tegorocznych Złotych Globów: Alejandro GPAP/EPA/PAUL BUCK

W kategorii reżyserskiej Inarritu będzie jednak bardzo trudno wygrać. Wszystkie nagrody kolejnych kół krytyków, a także branżowe reżyserów, scenarzystów itd. wskazują tu bowiem jako przyszłego zwycięzcę weterana kina akcji George'a Millera za "Mad Maksa". Byłby to punkt zwrotny w historii Oscarów, bo to film w stu procentach rozrywkowy, mimo że zrealizowany po mistrzowsku.

Ale czarnym koniem może okazać się też twórca wysoko ocenianego thrillera "Spotlight" Tom McCarthy. Ta historia ujawnienia przez bostońskich dziennikarzy afery pedofilskiej w Kościele rzymskokatolickim jest za to dla konserwatywnych, nielubiących się nikomu narażać Akademików zbyt odważna na główną kategorię - najlepszy film. Mogą jednak docenić jej reżysera. Wydaje się, że mistrzowski, kameralny "Pokój" Irlandczyka Lenny'ego Abrahamsona ma, niestety, najmniejsze szanse w tej kategorii. Pozostaje jeszcze Adam McKay z niebywale precyzyjnym i wyważonym filmem "The Big Short"

Leo w końcu z Oscarem?

O kolejnych nominacjach dla znakomitego Leonardo DiCaprio i konsekwentnym pomijaniu go przez Akademię w finale krążą już dowcipy i setki memów w internecie. To piąta nominacja dla tego aktora i wydaje się, że tym razem jest już tak blisko statuetki, że nikt nie zdoła mu jej odebrać.

Leonardo DiCaprio w filmie "Zjawa"Imperial - Cinepix

Tym razem Leonardo spełnia też podstawowy wymóg Akademii, która aktorskie Oscary zwykła przyznawać za... poświęcanie się aktora dla roli. Widać to niemal we wszystkich aktorskich popisach uhonorowanych złota statuetką. Akademicy nagradzają bowiem za wyczyny w rodzaju: gwałtowna utrata (lub wręcz przeciwnie) wagi, oszpecenie się na potrzeby roli czy też wreszcie wcielenie się w postać alkoholika, narkomana, najlepiej konającego w finale. Leo co prawda nie umiera i nie ćpa, ale walczy w nieludzkich warunkach z dziką naturą i dźwiga konsekwencje zdrady przyjaciela, a to już całkiem sporo jak na jednego bohatera. Przyznaje też we wszystkich wywiadach, że to najtrudniejsza rola w jego karierze, co powinno zadowolić wymagającą Akademię. Bądźmy zresztą uczciwi: to jemu film Inarritu zawdzięcza swój sukces i dla niego przede wszystkim to brutalne, krwawe kino warto zobaczyć.

Czy ktoś może mu jednak zagrozić? Owszem - Michael Fassbender w roli Steve'a Jobsa, jak zwykle zresztą znakomity, który w ogóle w ubiegłym roku miał prawdziwy festiwal wielkich kreacji. Argumentem na przewagę Leo tym razem jest jednak brak owego elementu poświęcenia się dla roli, choć w przypadku Akademii absolutnie wszystko może się wydarzyć.

Jennifer Lawrence w tytułowej roli w filmie "Joy"Imperial - Cinepix

W tym roku nie ma za to faworytki w kategorii: pierwszoplanowa rola kobieca, choć Złoty Glob dla Jennifer Lawrence jest pewną sugestią i to wyraźną. Pokazuje bowiem, że można jedną młodą, zdolną aktorkę nagradzać w kółko za bardzo podobne role w filmie tego samego reżysera. Jennifer ma bowiem aż trzy Złote Globy za role w filmach Davida O. Russella. Oby Akademia nie powtórzyła tego zagrania, bowiem aktorka ma już także Oscara za grę w "Poradniku pozytywnego myślenia" Russella, choć za rolę drugoplanową. Typy krytyków rozkładają się niemal równo pomiędzy młodziutką Brie Larson za "Pokój" a wiekową Charlotte Rampling za "45 lat".

Warto jeszcze wspomnieć o nominacji nietypowej, bo przyznanej po serii Złotych Malin Sylwestrowi Stallone za drugoplanową, świetną role w filmie "Creed. Narodziny legendy", która po niedawnym Złotym Globie zapewne zamieni się także w złotą statuetkę.

Brie Larson zagrała rewelacyjnie w filmie "Pokój"Monolith Films

"Syn Szawła" coraz bliżej Oscara

Mamy za to absolutnego faworyta w kategorii nas zawsze interesującej: film nieanglojęzyczny. "Syn Szawła" to przejmująca, niezwykle mocna, wręcz naturalistyczna opowieść o Holocauście. Film zdobył przed kilkoma dniami Złoty Glob i choć my wiemy najlepiej, że ta kategoria w przypadku Oscarów nie zawsze okazuje się być zbieżna z Globem - w ub.r. odebrał go "Lewiatan", Oscar zaś przypadł polskiej "Idzie" - wydaje się, że to ten przypadek, gdy jednak zwycięzca będzie jeden. Wcześniej obraz węgierskiego debiutanta Laszlo Nemesa otrzymał też Nagrodę Specjalną Jury i mnóstwo innych, prestiżowych wyróżnień.

Powszechnie uważa się, że jedynym filmem, który może zagrozić węgierskiemu obrazowi, jest francusko-turecki, równie znakomity "Mustang" - opowieść współczesna i niezwykle aktualna, skupiona wokół obrazu młodych dziewczyn bezradnych w obliczu surowych, wręcz drastycznych norm i zasad panujących w ich otoczeniu. Ten film nagrodzono z kolei - podobnie jak naszą "Idę" - Nagrodą Parlamentu Europejskiego.

Kadr z filmu "Syn Szawła"materiały prasowe

Zabrakło na liście nominowanych świetnego "Zupełnie nowego testamentu" - najwyraźniej i w tym przypadku konserwatyzm Akademików okazał się być przeszkodą nie do pokonania. Na opowieść o Bogu i wierze w konwencji komediowej, którą pokochała Europa, Ameryka najwyraźniej wciąż nie jest gotowa. Pozostałe trzy tytuły na liście nominowanych z wyjątkiem jordańsko-katarskiego obrazu "Theeb", znacznie jednak słabszego artystycznie od obu głównych rywali, nie powinny się liczyć w walce o wygraną.

Warto jeszcze wspomnieć o "pewniaku" w kategorii: najlepszy dokument, jakim jest znakomity film Asifa Kapadii "Amy", będący historią życia zmarłej tragicznie Amy Winehouse. Najprawdopodobniej temu filmowi nie jest w stanie zagrozić żaden z pozostałych tytułów.

O tym, czy sprawdzą się prognozy, typowania krytyków i samych filmowców, dowiemy się podczas oscarowej gali 28 lutego.

Autor: Justyna Kobus/kk

Pozostałe wiadomości

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

W Kraju Zabajkalskim w Rosji w niedzielę zderzyły się dwa pociągi towarowe. Wykoleiły się 42 wagony z węglem - podała Prokuratura do spraw Transportu Wschodniosyberyjskiego. Przyczyny zdarzenia są wyjaśniane.

Zderzenie pociągów towarowych w Rosji

Zderzenie pociągów towarowych w Rosji

Źródło:
Interfax, tvn24.pl

Niemal miliard dolarów będzie można wygrać we wtorkowym losowaniu amerykańskiej loterii Mega Millions - podał portal stacji CNN. Wyjaśnił też, że to efekt kilkumiesięcznej kumulacji.

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Źródło:
CNN, tvn24.pl

Za pracę w niedzielę i święta pracownikowi przysługuje dzień wolny lub dodatek do wynagrodzenia w wysokości 100 procent za każdą godzinę pracy - podkreśliła radca prawny doktor Monika Wieczorek. Wskazała też, że w niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Podczas świątecznego dnia przeciętny Polak zje sześć tysięcy kalorii, a niektórzy nawet 10 tysięcy – wskazuje profesor Danuta Figurska–Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zapotrzebowanie dla zdrowego, dorosłego człowieka o masie 60-70 kilogramów to około dwa tysiące kalorii dziennie.

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Źródło:
PAP

Sztuczne światło może powodować wyraźne zmiany w nocnym działaniu ekosystemu raf koralowych. Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Brystolskiego. Jak przekazał jeden z autorów publikacji, sztuczne naświetlanie naraża morskie organizmy na "niespodziewane niebezpieczeństwo".

"Niespodziewane niebezpieczeństwo" w morskich głębinach

"Niespodziewane niebezpieczeństwo" w morskich głębinach

Źródło:
PAP, Uniwersytet Brystolski
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl