Dorota Wellman poleca książki pod choinkę

Źródło:
TVN24
spot TVN jesień 2023 Dorota Wellman
spot TVN jesień 2023 Dorota Wellman TVN
wideo 2/5
spot TVN jesień 2023 Dorota Wellman TVN

Nowości wydawnicze śledzi codziennie, a w swojej bibliotece ma 12 tysięcy pozycji. Dorota Wellman, prowadząca "Dzień Dobry TVN", namawia nie tylko do czytania, ale i dawania książkom drugiego życia.

- Książka to najlepszy prezent świata i mówię to bez żadnej kokieterii. Nawet jeśli nam się nie spodobała, możemy ją podać dalej lub oddać do biblioteki. Perfumki się wypsikają, kremiki się wykończą, a ona będzie cieszyć. Więc obdarowujmy książkami - zachęca Dorota Wellman, prowadząca "Dzień Dobry TVN".  Co poleca pod choinkę? 

ZOBACZ TEŻ: Dorota Wellman: "Jestem literackim myśliwym"

Książki Doroty Wellman

"Francja na talerzu", Gaudry Francois-Regis. Vademecum kuchni francuskiej. "350 zagadnień do rozgryzienia, 1250 specjałów do spróbowania, 375 przepisów do przetestowania, 260 osobistości ze świata francuskich kulinariów, setki map, smakowitych adresów, pikantnych anegdot…", rekomenduje wydawca. - To wielka ilustrowana encyklopedia kuchni francuskiej - idealny prezent dla kogoś, kto gotuje albo chociaż lubi o tym czytać. Rok temu w tej samej serii ukazała się książka “Włochy na talerzu”, była wydawniczym objawieniem. Tak jest i w tym przypadku. Jest tu wszystko o podstawowych przepisach z kuchni francuskiej, są polecenia konkretnych miejsc we Francji, które wielbiciele tej kuchni powinni odwiedzić, są opisy trików i historie związane z francuskimi kulinariami. Ta książka ma jedną wadę: jest ogromna, więc jeśli ktoś - tak jak ja - czyta o jedzeniu przed spaniem, to z tą pozycją na pewno to się nie uda - ostrzega Wellman.  

"Najsłodszy", Michał Figurski. Dziennikarz i prezenter radiowy opowiada o swoim życiu z cukrzycą. "Spałem coraz mniej i coraz częściej odreagowywałem ciężką pracę alkoholem, niczym gwiazdor rocka wybudzający się w różnych hotelach na terenie całego kraju i leczący w biegu kolejnego kaca. W moim życiu wszystko było za głośne, za szybki i na wczoraj. (…) Żyjąc w tym obłąkanym tempie, nie miałem ani chwili, aby pomyśleć o własnym zdrowiu – tego nie było na liście moich codziennych obowiązków" - pisze. W 2015 roku Figurski przeszedł wylew, potem przeszczepy nerki i trzustki. Dziś prowadzi Fundację Najsłodsi, która zajmuje się edukacją i profilaktyką cukrzycy. - Książka-ostrzeżenie przed życiem na krawędzi. To historia wzlotu i upadku znanego dziennikarza. Człowieka, który od wczesnej młodości wiedział, że jest chory na cukrzycę, ale który to zlekceważył i uznał, że jest królem życia. Miał wszystko, a potem to stracił. Michał opisuje swoją drogę do zatracenia. Przebudzeniem był dla niego udar, pobyt w absolutnej ciemności, zależność od innych. Ta opowieść jest jak wiwisekcja. Michał niczego się nie wstydzi i mówi o sobie czasami okropne rzeczy. Przez pół książki zadajemy sobie pytanie, jak można być tak głupim w sprawie swojego zdrowia. Potem widzimy jego odrodzenie, także dzięki miłości ludzi mu bliskich. Figurski jest teraz po podwójnym przeszczepie. Działa, pracuje. Znajdziecie tu Państwo także wypowiedzi specjalistów: lekarzy, fizjologów, psychologów i terapeutów, którzy mówią, jak się z cukrzycą zmagać i jak jej nie zaniedbać - mówi Wellman.    ZOBACZ TEŻ: "Był moment, kiedy powiedziano mi, że raczej z tego nie wyjdę"

"Elon Musk", Walter Isaacson. Nowa biografia autora bestsellerów ("Steve Jobs", "Leonardo da Vinci"). Historia najbardziej fascynującego i kontrowersyjnego innowatora naszych czasów - wizjonera, który zapoczątkował prywatną eksplorację kosmosu i ekscentryka, o którym krążą legendy. - Najnowsza biografia człowieka, który fascynuje wszystkich. Musk jest trudny, bardzo wymagający, czasami idzie po trupach do celu, ale jednocześnie ma genialny umysł i jeszcze nieraz nas zadziwi. Jeśli kogoś interesuje, jak wyglądało jego życie i młodość, skąd się biorą te wszystkie jego genialne pomysły, jeśli chce się dowiedzieć, jak się z nim pracuje i kto z nim pracować nie może, bo on przeciętnych ludzi wokół siebie nie toleruje, to ta książka go ucieszy. To przede wszystkim lektura dla osób interesujących się nauką, rozwojem współczesnej technologii, sztuczną inteligencją, zdobywaniem kosmosu, zmienianiem świata po prostu - rekomenduje prowadząca "Dzień Dobry TVN".

"Podróż przez krainę ramenu", Marcin Wojtasik i Maciej Komorowski (fotografie). "Motywem przewodnim naszej podróży po Japonii będzie ramen, po pierwsze dlatego, że sam podróżowałem po Japonii głównie ramenowymi szlakami i uważam, że to doskonały klucz do układania planu wyjazdu, po drugie dlatego, że ramen jest japońskim daniem, które jest najbardziej zróżnicowane regionalnie", piszą autorzy.  - Nieoczywista książka kulinarna. Ramen, czyli japoński bulion z różnymi dodatkami, stał się ostatnio niezwykle modny, w Polsce również. Czym się różni od rosołu? Tu Państwo znajdziecie odpowiedź. To historia zupy, która stawia człowieka na nogi, która musi pobulgotać wiele godzin, żeby nas wzmocnić. A jednocześnie jest to kulinarny przewodnik po Japonii. Znajdziecie tu Państwo także 33 autentyczne przepisy przywiezione z Kraju Kwitnącej Wiśni przez ludzi, którzy prowadzą w Warszawie ramenownię. Ta zupa dla wielu ludzi stanowi wyzwanie. Niektórzy próbują ją robić w domu, inni w restauracji, ale nie każdemu wychodzi. Dla mnie ta kulinarna opowieść jest fascynująca. Nie tylko dla tych, którzy lubią jeść ramen - śmieje się Wellman.

"Marek Jackowski. Głośniej!", Anna Kamińska. Autorka wielu bestsellerowych biografii wzięła tym razem na warsztat życiorys jednej z najważniejszych postaci w historii polskiej muzyki: Marka Jackowskiego – założyciela i lidera Maanamu, wieloletniego męża i partnera artystycznego Kory, kompozytora i gitarzysty.

- Jeśli ktoś kocha Maanam, to powinien przeczytać tę książkę. Charyzmatyczna i niezwykła Kora doczekała się o sobie wielu biografii i artykułów. A przecież Marek Jackowski jest dla tego zespołu równie istotną postacią, to on stworzył jego największe przeboje. To historia chłopaka, który mieszkał w pegeerze, a potem zrobił karierę kompozytora i autora tekstów. Jest naprawdę równie ciekawa jak biografia Kory. Spotkanie tych dwóch osobowości dało nam absolutny fenomen muzyczny, jakim był zespół Maanam. Świetny prezent dla wszystkich miłośników muzyki, ale też dla tych, którzy lubią czytać biografie - mówi Wellman.

CZYTAJ TEŻ: Dorota Wellman Panią Mikołaj. "Mamy równość płci również w tej sprawie

"Łabędzie", Jacek Dehnel. Dwie uzupełniające się części można czytać jak reportaż, true crime, historię rodziny, powieść sensacyjną albo esej o pamięci – prywatnej, publicznej i tej ukrytej w aktach IPN-u - pisze wydawca. - Jestem pod dużym wrażeniem tej książki. Pierwszy tom jest opowieścią o pisarzu, o tym, jak się tworzy i żyje z twórczości. Drugi jest opowieścią rodzinną, o bardzo ciekawej karcie w historii rodziny Jacka, o której zawsze się mówiło i to z pewnym wstydem. Przy okazji poznajemy historię "gangu złotogłowych", który działał w PRL-u. Przemycał na Zachód polskie dzieła sztuki i złoto. Spowodowane przez niego straty porównuje się z grabieżą dokonaną przez hitlerowców. To mniej znany wątek z naszej historii. Członkowie gangu mieli nad sobą czapę służb specjalnych, które do pewnego czasu ich działalność tolerowały. To temat na fascynujący kryminalny serial. Co ciekawe, Monika Luft również napisała o tym książkę, reportaż “Pejzaż z przemytnikiem”. Więc możemy na "gang złotogłowych" spojrzeć z dwóch punktów widzenia.  

 "Moje życie z Tomkiem", Dorota Sumińska. Najbardziej osobista książka w dorobku pisarki. Tomasz Wróblewski, lekarz i wieloletni partner Sumińskiej, zmarł w 2021 roku, w niespełna miesiąc po ich ślubie. 

- Lekarka weterynarii, znana wielbicielka zwierząt napisała książkę niezwykłą. To najpiękniejszy romans, jaki ostatnio przeczytałam, choć od razu uprzedzam, że nie kończy się dobrze. Jest to książka o spotkaniu po latach szkolnej miłości, o związku dojrzałych ludzi, którzy chcieli być razem mimo że tak dużo rzeczy ich dzieliło. Tomek był bardzo znanym lekarzem, uratował wiele osób. Niestety, koledzy nie zdążyli uratować jego. Zmarł na wylew. Sumińska opisuje rok swojego życia po jego śmierci. Dawno nikt tak pięknie nie pisał o miłości - zapewnia Wellman.  

ZOBACZ TEŻ: Anita Werner poleca książki pod choinkę. "Zapamiętuje się je na długo" Ewa Drzyzga poleca książki pod choinkę  10 dobrych książek pod choinkę. Reportaże, biografie i powieści idealne na prezent

Autorka/Autor:joan//mro

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Wpuściła do domu mężczyznę, podającego się za pracownika wodociągów. Straciła kilkanaście tysięcy złotych i biżuterię. Policja przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli administracji. Podpowiada też, co zrobić, by nie paść ich ofiarą.

Wpuściła do domu "pracownika wodociągów", straciła kilkanaście tysięcy złotych

Wpuściła do domu "pracownika wodociągów", straciła kilkanaście tysięcy złotych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Samolot marynarki wojennej USA został trafiony nad Morzem Czerwonym najprawdopodobniej w wyniku "bratobójczego ognia". Zmusiło to dwóch pilotów do katapultowania się - poinformowała agencja Associated Press.

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

Źródło:
PAP

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

1032 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. Organizacja Narodów Zjednoczonych podała, że od początku wojny zginęło ponad 12 tysięcy cywili. W tym roku zginęło ponad 340 cywili, a ponad 1800 zostało rannych.

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

Źródło:
TVN24, PAP, Reuters

Po miesiącu oczekiwania chiński statek Yi Peng wypłynął z duńskiej cieśniny Kattegat. Załoga tego statku jest podejrzana o przerwanie kabli telekomunikacyjnych na Bałtyku w połowie listopada. Trwa śledztwo w sprawie możliwego sabotażu. "Udało się porozmawiać z załogą i sprawdzić kwestie techniczne" - przekazał szef szwedzkiej Komisji do spraw Wypadków.

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

Źródło:
PAP

Fedor Szandor brał udział w walkach w Ukrainie i z bronią w ręku prowadził z okopów wykłady dla swoich studentów. Teraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował go nowym ambasadorem w Budapeszcie.

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Źródło:
PAP

Papież Franciszek jest przeziębiony i nie spotka się z wiernymi w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia. Watykan tłumaczy, że decyzja ma też związek z obowiązkami papieża w przyszłym tygodniu.

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Źródło:
PAP

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pożar, który wybuchł w australijskim buszu, zmusił setki mieszkańców stanu Wiktoria do ewakuacji. Walka z żywiołem trwać może jeszcze co najmniej kilka dni - poinformowały w niedzielę lokalne władze.

Pożar buszu. Wydano nakaz natychmiastowej ewakuacji

Pożar buszu. Wydano nakaz natychmiastowej ewakuacji

Źródło:
PAP, The Guardian

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

W sobotnim losowaniu Lotto żaden z graczy nie trafił szóstki. Oznacza to, że w najbliższym losowaniu można będzie wygrać dwanaście milionów złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 21 grudnia 2024 roku.

Wielka kumulacja w Lotto

Wielka kumulacja w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

50-letniemu lekarzowi z Arabii Saudyjskiej zarzuca się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób na jarmarku bożonarodzeniowym w Magdeburgu. Premier Donald Tusk po ataku w Niemczech apeluje do prezydenta i posłów PiS. 38 osób zginęło w wypadku autobusu w Brazylii. Viktor Orban, odnosząc się do sprawy Marcina Romanowskiego zasugerował, że na Węgrzech "może dochodzić do przypadków udzielania azylu" innym osobom. IMGW wydało ostrzeżenia w związku z niebezpieczną pogodą. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 22 grudnia.

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Źródło:
TVN24, PAP

Wieczorem na placu budowy nowej stacji metra zapadła się ziemia. - Zobaczyliśmy zapadlisko w ziemi na około trzy metry - mówił redakcji Kontakt24 aspirant Mariusz Kapsa ze stołecznej straży pożarnej. Jolanta Maliszewska z MPWiK przekazała, że w niedzielę rano została przywrócona woda do bloków przy ulicy Rayskiego. Nadzór budowlany nie stwierdził zagrożenia dla budynków sąsiadujących z terenem inwestycji.

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl