TVN24 | Kultura i styl

Dziennikarze TVN Grupa Discovery nagrodzeni na festiwalu Deauville Green Awards

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
"Niech toną". Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w "Superwizjerze"
"Niech toną". Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w "Superwizjerze"Superwizjer TVN
wideo 2/7
Superwizjer TVN"Niech toną". Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w "Superwizjerze"

Jury międzynarodowego festiwalu Deauville Green Awards ogłosiło zwycięzców tegorocznej edycji. W gronie laureatów znalazło się trzech dziennikarzy TVN Grupa Discovery. Nagrodzone zostały reportaże "Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego i "Chore bydło kupię" Patryka Szczepaniaka i Tomasza Patory.

25 czerwca odbyła się 10. Jubileuszowa edycja francuskiego festiwalu międzynarodowego Deauville Green Awards. Wśród finalistów konkursu znalazły się dwa reportaże TVN Grupa Discovery – "Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego oraz "Chore bydło kupię" Patryka Szczepaniaka i Tomasza Patory. Obie produkcje zdobyły srebrne statuetki Deauville Green Awards w swoich kategoriach.

Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski zdobył srebrną nagrodę w kategorii "Przemiany demograficzne", a dziennikarze "Superwizjera" TVN - drugie miejsce w kategorii "Organizacje i odpowiedzialność społeczna".

>> CHORE BYDŁO I CHORE MIĘSO - ECHA MATERIAŁU "SUPERWIZJERA"

Oba reportaże już wcześniej były nagradzane i uznane przez krytyków. Materiał "Niech toną" w tym roku zdobył złotą nagrodę na World Media Festivals, a także Złote Delfiny w Cannes i Grand Press w 2020 roku. Materiał "Chore bydło kupię" również otrzymał wiele nagród w Polsce i Europie, między innymi Grand Prix na Festiwalu Sztuki Faktu, nagrodę specjalną na Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu" czy złoto w trakcie zeszłorocznej Gali World Media Festivals.

>> Dziewięć nagród dla TVN Grupa Discovery w Hamburgu. Pierwsze miejsca dla dokumentów TVN24

Do Europy za wszelką cenę. "Niech toną", reportaż "Superwizjera"
Do Europy za wszelką cenę. "Niech toną", reportaż "Superwizjera"Próbują dostać się do Europy za wszelką cenę. Nawet za cenę życia. Codziennie na Morzu Śródziemnym ginie średnio sześć osób. Dziennikarz "Faktów" TVN Wojciech Bojanowski przez kilka tygodni towarzyszył załodze statku Sea Watch 3, która próbuje ratować migrantów. Z jakim skutkiem? O tym w jego reportażu "Niech toną" w "Superwizjerze".FaktyTVN

Deauville Green Awards to jeden z największych festiwali ekologicznych, który co roku odbywa się we Francji w mieście Deauville w Normandii. Za każdym razem festiwal prezentuje 500 filmów z pięciu kontynentów i przyciąga 400 profesjonalistów oraz setki uczestników i dzieci.

Wydarzenie pozwala uzyskać wgląd w aktualne wiadomości dotyczące ekologii i zrównoważonego rozwoju na świecie. Uczestnicy mają dostęp do wiedzy opartej na konkretnych rozwiązaniach wdrożonych przez firmy i instytucje. Oprócz prezentowanych filmów podczas festiwalu odbywają się również panele tematyczne z twórcami oraz specjalistami w danej dziedzinie. Festiwal organizowany jest we współpracy z francuskim Ministerstwem Kultury i licznymi partnerami, jak na przykład TV5 Monde, TF1 initiative i ADEME.

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości