TVN24 | Kultura i styl

Dziewięć nagród dla TVN Grupa Discovery w Hamburgu. Pierwsze miejsca dla dokumentów TVN24

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl
Katarzyna Górniak: bohaterami reportażu były zwierzęta, które cierpią przez człowieka i jego chciwośćTVN24
wideo 2/10
TVN24Katarzyna Górniak: bohaterami reportażu były zwierzęta, które cierpią przez człowieka i jego chciwość

Sześć złotych i trzy srebrne nagrody trafiły do dziennikarzy oraz tytułów TVN Grupa Discovery na World Media Festival w Hamburgu. Podwójnie doceniony został reportaż "Tygrysy na granicy" Katarzyny Górniak - zdobył pierwsze miejsce w kategorii News: Raport śledczy i główną nagrodę w kategorii News, złożonej z 14 subkategorii.

Nagrodę intermedia-globe GRAND AWARD, czyli główną w kategorii News, na World Media Festival w Hamburgu TVN Grupa Discovery otrzymała drugi raz z rzędu. W tym roku przyznano ją za materiał Katarzyny Górniak "Tygrysy na granicy" zrealizowany dla programu "Czarno na białym", a w ubiegłym - za film "Morderstwo polskiego podróżnika w Meksyku", który był zaprezentowany w "Superwizjerze".

OBEJRZYJ REPORTAŻ "TYGRYSY NA GRANICY" W TVN24 GO

Jarosław Jabrzyk z "Superwizjera" o nagrodach dla TVN Discovery Polska na World Media Festival w HamburguTVN24

Nagrody dla "Czarno na białym" i "Superwizjera"

To nie jedyna nagroda dla "Tygrysów na granicy". Reportaż otrzymał również pierwszą nagrodę w kategorii News: Investigative Report (News: Raport śledczy).

Program "Czarno na białym" został również doceniony za materiał "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" autorstwa Marcina Gutowskiego. Reportaż otrzymał srebro w kategorii News: Documentary (News: Dokument).

OBEJRZYJ REPORTAŻ "DON STANISLAO. DRUGA TWARZ KARDYNAŁA DZIWISZA" W TVN24 GO

Fragment reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" dotyczący Theodore'a McCarrickaTVN24

Dwie nagrody otrzymały również materiały programu "Superwizjer". Złoto w kategorii Documentaries: Human Rights (Dokumenty: Prawa człowieka) zdobył reportaż Wojciecha Bojanowskiego "Niech toną". Pierwszą nagrodę w kategorii News: Special (News: Specjalny) zdobył reportaż Grzegorza Głuszaka "Historia człowieka, który uwolnił Tomasza Komendę".

"Niech toną". Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w "Superwizjerze"02.11 | Dziewięć osób dziennie, według statystyk, ginie na na Morzu Śródziemnym, próbując przedostać się do Europy. Droga z Afryki na Maltę to jeden z najbardziej niebezpiecznych szlaków migracyjnych świata. Wojciech Bojanowski, reporter "Faktów" TVN, przez kilka tygodni był członkiem załogi statku Sea-Watch 3, który patroluje akweny i próbuje ratować imigrantów. Reportaż "Niech toną" przygotował dla "Superwizjera".Superwizjer TVN

OBEJRZYJ REPORTAŻ "NIECH TONĄ" W TVN24 GO

OBEJRZY REPORTAŻ "HISTORIA CZŁOWIEKA, KTÓRY UWOLNIŁ TOMASZA KOMENDĘ" W TVN24 GO

Wyróżnienia za filmy dokumentalne i serial

Nagrody zdobyły również trzy filmy dokumentalne TVN Discovery Polska. Pierwszą nagrodę w kategorii Documentaries: COVID-19 Topics (Dokumenty: tematy dotyczące COVID-19) zdobył film "Covid-19: Świat w zagrożeniu" Jarosława Jabrzyka i Łukasza Rucińskiego.

OBEJRZYJ FILM "COVID-19: ŚWIAT W ZAGROŻENIU" W TVN24 GO

Od dziś w TVN24 GO reportaż "COVID-19: Świat w zagrożeniu""Superwizjer" TVN

Srebro w kategorii Documentaries: Current Affairs (Dokumenty: Sprawy bieżące) otrzymał film Małgorzaty Łupiny "W cieniu Świetlistego Szlaku", a w kategorii Documentaries: Medicine (Dokumenty: Medycyna) film "Neurochirurg" Magdaleny Zagały.

OBEJRZYJ FILM "W CIENIU ŚWIETLISTEGO SZLAKU"

Nagrodę na festiwalu otrzymał również serial Player Original "Szadź". Został wyróżniony pierwszą nagrodą w kategorii Entertainment: Continuing Series & Serial Programmes (Rozrywka: Kontynuowane serie i seriale).

"Wzorowy obywatel, który ma dość nietypowe hobby polegające na obcinaniu kończyn"TVN24

OGLĄDAJ SERIAL "SZADŹ" W tym roku festiwal zanotował 811 zgłoszeń z 41 krajów. 

Jeden z najważniejszych festiwali branży medialnej

World Media Festival to jeden z najważniejszych festiwali w branży medialnej, koncentrujący się na mediach globalnych. Ideą festiwalu jest wymiana doświadczeń i przedstawianie najlepszych rozwiązań m.in. w dziedzinie reklamy, animacji, filmu dokumentalnego, edukacji, rozrywki, komunikacji korporacyjnej i public relations. Jak piszą organizatorzy, impreza została stworzona też w celu, by inspirować się nowymi twórczymi rozwiązaniami multimedialnymi. Zwycięzców wybiera niezależne jury, złożone z przedstawicieli branży z całego świata.

Autor:red.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: APP