Dziewięć nagród dla TVN Grupa Discovery w Hamburgu. Pierwsze miejsca dla dokumentów TVN24

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl
Katarzyna Górniak: bohaterami reportażu były zwierzęta, które cierpią przez człowieka i jego chciwość
Katarzyna Górniak: bohaterami reportażu były zwierzęta, które cierpią przez człowieka i jego chciwośćTVN24
wideo 2/10
TVN24Katarzyna Górniak: bohaterami reportażu były zwierzęta, które cierpią przez człowieka i jego chciwość

Sześć złotych i trzy srebrne nagrody trafiły do dziennikarzy oraz tytułów TVN Grupa Discovery na World Media Festival w Hamburgu. Podwójnie doceniony został reportaż "Tygrysy na granicy" Katarzyny Górniak - zdobył pierwsze miejsce w kategorii News: Raport śledczy i główną nagrodę w kategorii News, złożonej z 14 subkategorii.

Nagrodę intermedia-globe GRAND AWARD, czyli główną w kategorii News, na World Media Festival w Hamburgu TVN Grupa Discovery otrzymała drugi raz z rzędu. W tym roku przyznano ją za materiał Katarzyny Górniak "Tygrysy na granicy" zrealizowany dla programu "Czarno na białym", a w ubiegłym - za film "Morderstwo polskiego podróżnika w Meksyku", który był zaprezentowany w "Superwizjerze".

OBEJRZYJ REPORTAŻ "TYGRYSY NA GRANICY" W TVN24 GO

Jarosław Jabrzyk z "Superwizjera" o nagrodach dla TVN Discovery Polska na World Media Festival w Hamburgu
Jarosław Jabrzyk z "Superwizjera" o nagrodach dla TVN Discovery Polska na World Media Festival w HamburguTVN24

Nagrody dla "Czarno na białym" i "Superwizjera"

To nie jedyna nagroda dla "Tygrysów na granicy". Reportaż otrzymał również pierwszą nagrodę w kategorii News: Investigative Report (News: Raport śledczy).

Program "Czarno na białym" został również doceniony za materiał "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" autorstwa Marcina Gutowskiego. Reportaż otrzymał srebro w kategorii News: Documentary (News: Dokument).

OBEJRZYJ REPORTAŻ "DON STANISLAO. DRUGA TWARZ KARDYNAŁA DZIWISZA" W TVN24 GO

Fragment reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" dotyczący Theodore'a McCarricka
Fragment reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" dotyczący Theodore'a McCarrickaTVN24

Dwie nagrody otrzymały również materiały programu "Superwizjer". Złoto w kategorii Documentaries: Human Rights (Dokumenty: Prawa człowieka) zdobył reportaż Wojciecha Bojanowskiego "Niech toną". Pierwszą nagrodę w kategorii News: Special (News: Specjalny) zdobył reportaż Grzegorza Głuszaka "Historia człowieka, który uwolnił Tomasza Komendę".

"Niech toną". Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w "Superwizjerze"
"Niech toną". Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w "Superwizjerze"02.11 | Dziewięć osób dziennie, według statystyk, ginie na na Morzu Śródziemnym, próbując przedostać się do Europy. Droga z Afryki na Maltę to jeden z najbardziej niebezpiecznych szlaków migracyjnych świata. Wojciech Bojanowski, reporter "Faktów" TVN, przez kilka tygodni był członkiem załogi statku Sea-Watch 3, który patroluje akweny i próbuje ratować imigrantów. Reportaż "Niech toną" przygotował dla "Superwizjera".Superwizjer TVN

OBEJRZYJ REPORTAŻ "NIECH TONĄ" W TVN24 GO

OBEJRZY REPORTAŻ "HISTORIA CZŁOWIEKA, KTÓRY UWOLNIŁ TOMASZA KOMENDĘ" W TVN24 GO

Wyróżnienia za filmy dokumentalne i serial

Nagrody zdobyły również trzy filmy dokumentalne TVN Discovery Polska. Pierwszą nagrodę w kategorii Documentaries: COVID-19 Topics (Dokumenty: tematy dotyczące COVID-19) zdobył film "Covid-19: Świat w zagrożeniu" Jarosława Jabrzyka i Łukasza Rucińskiego.

OBEJRZYJ FILM "COVID-19: ŚWIAT W ZAGROŻENIU" W TVN24 GO

Od dziś w TVN24 GO reportaż "COVID-19: Świat w zagrożeniu"
Od dziś w TVN24 GO reportaż "COVID-19: Świat w zagrożeniu""Superwizjer" TVN

Srebro w kategorii Documentaries: Current Affairs (Dokumenty: Sprawy bieżące) otrzymał film Małgorzaty Łupiny "W cieniu Świetlistego Szlaku", a w kategorii Documentaries: Medicine (Dokumenty: Medycyna) film "Neurochirurg" Magdaleny Zagały.

OBEJRZYJ FILM "W CIENIU ŚWIETLISTEGO SZLAKU"

Nagrodę na festiwalu otrzymał również serial Player Original "Szadź". Został wyróżniony pierwszą nagrodą w kategorii Entertainment: Continuing Series & Serial Programmes (Rozrywka: Kontynuowane serie i seriale).

"Wzorowy obywatel, który ma dość nietypowe hobby polegające na obcinaniu kończyn"
"Wzorowy obywatel, który ma dość nietypowe hobby polegające na obcinaniu kończyn"TVN24

OGLĄDAJ SERIAL "SZADŹ" W tym roku festiwal zanotował 811 zgłoszeń z 41 krajów. 

Jeden z najważniejszych festiwali branży medialnej

World Media Festival to jeden z najważniejszych festiwali w branży medialnej, koncentrujący się na mediach globalnych. Ideą festiwalu jest wymiana doświadczeń i przedstawianie najlepszych rozwiązań m.in. w dziedzinie reklamy, animacji, filmu dokumentalnego, edukacji, rozrywki, komunikacji korporacyjnej i public relations. Jak piszą organizatorzy, impreza została stworzona też w celu, by inspirować się nowymi twórczymi rozwiązaniami multimedialnymi. Zwycięzców wybiera niezależne jury, złożone z przedstawicieli branży z całego świata.

Autor:red.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: APP

Pozostałe wiadomości