2,5-latek w szpitalu. Matka i konkubent z zarzutami usiłowania zabójstwa i gwałtu, trafili do aresztu

Aktualizacja:
Autor:
bp/
tam/gp
Źródło:
TVN24, Kontakt 24, PAP
Chłopiec miał być maltretowany przez matkę i jej partnera
Chłopiec miał być maltretowany przez matkę i jej partneraTVN24
wideo 2/3
TVN24Dwulatek miał być maltretowany przez matkę i jej partnera. Jest w śpiączce

2,5-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala w Stalowej Woli (Podkarpacie). Jak informuje prokuratura, matka chłopca i jej konkubent usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa, znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i gwałtu. W piątek, decyzją Sądu Rejonowego w Stalowej Woli, trafili do aresztu. Dziecko przebywa na oddziale intensywnej terapii, jest w śpiączce farmakologicznej.

Pierwszą informację o dramacie 2,5-letniego Danyla otrzymaliśmy na Kontakt 24. Sprawa wyszła na jaw, gdy konkubent matki przywiózł chłopca do szpitala w Stalowej Woli. Lecznica zorganizowała transport medyczny do szpitala w Rzeszowie.

Jak dowiedział się reporter TVN24 Konrad Borusiewicz, 2,5-latek przebywa w jednym z rzeszowskich szpitali na oddziale intensywnej terapii. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Jego stan jest ciężki.

Sprawę bada prokuratura. Jak informuje Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, śledztwo prowadzone jest przeciwko obywatelom Ukrainy: 20-letniej Oksanie P. i 25-letniemu Witalijowi S. - Ogłoszono im zarzuty popełnienia zbrodni usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z gwałtem małoletniego Danyla, w połączeniu ze znęcaniem się ze szczególnym okrucieństwem - przekazuje prokurator.

Według informacji, jakie uzyskał reporter TVN24 od prokuratury, para od środy jest przesłuchiwana. Kobieta i jej partner nie przyznają się do winy. W piątek Sąd Rejonowy w Stalowej Woli przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na trzy miesiące.

Prokuratura: wyjątkowo drastyczny charakter obrażeń

- Okoliczności popełnienia przestępstwa, które już ustaliliśmy, jak również obrażeń, które zostały wstępnie ustalone u małoletniego, nie będę podawał z uwagi na jego dobro oraz z uwagi na wyjątkowo drastyczny ich charakter - podkreśla prokurator.

Cierpiatka poinformował, że prokuratura wszczęła postępowanie cywilne dotyczące chłopca i wystąpiła o ustanowienie kuratora dla dziecka.

Parze grozi dożywocie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam/gp

Źródło: TVN24, Kontakt 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości