Kraków

Kraków

- Zaproszenie na Wigilię dla potrzebujących do nas nie dotarło – tak krakowska kuria tłumaczy nieobecność abp. Marka Jędraszewskiego na charytatywnym spotkaniu w miniony weekend. Wigilię dla bezdomnych i potrzebujących od lat organizuje restaurator Jan Kościuszko, jednak w tym roku po raz pierwszy nie zjawił się na niej przedstawiciel kurii. Organizatorzy przyznają, że zaproszenia nie wysyłali, bo już dwa miesiące wcześniej dostali informację, że nikogo z kurii nie będzie.

Piotr Obidziński, prezes Wisły Kraków, twierdzi, że został w nocy z soboty na niedzielę wyrzucony przez ochroniarza z jednego z krakowskich klubów nocnych. Według informacji tvn24.pl ochroną w miejscu, gdzie próbował bawić się Obidziński, mają kierować grupy powiązane z Cracovią.

W lesie przy krajowej "siódemce" w okolicach Małoszowa znaleziono w czwartek samochód, a obok zwłoki mężczyzny. Jak przekazał rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak, ze zgłoszenia i wstępnego rozpoznania wynika, że mężczyzna może być ofiarą zatrucia silnie toksyczną substancją. Obecnie na miejscu działa specgrupa, która ma zająć się neutralizacją ewentualnego skażenia.