Kraków

Kraków

W piątek rozpocząła się 8. edycja Coke Live Music Festival. Fani usłyszeli już m.in. zespół Franz Ferdinand, Melę Koteluk, Monikę Brodkę, Biffy Clyro i Dawida Podsiadłę. W sobotę drugi dzień muzycznego święta, które odbywa się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w krakowskich Czyżynach.

Pracownicy TPN znaleźli pod krzyżem na Giewoncie stary, składany rower. Strażnicy parku znają już właściciela roweru. Wniósł go na szczyt żeby wygrać zakład. Grozi mu mandat za zaśmiecanie parku narodowego.

Nad ranem na krajowej „czwórce” w Przeworsku (województwo podkarpackie) zginął mężczyzna. Policja podejrzewa, że potrąciła go ciężarówka. Trwają poszukiwania kierowcy. Ustalana jest też tożsamość ofiary.

Zakończono uruchamianie systemu KMK Bike. Krakowskie rowery miejskie można wypożyczać już w 13 lokalizacjach na terenie Krakowa.

Góralskie smakołyki, pokazy, muzyka i tańce - karpaccy bacowie i hodowcy spotkali się, by świętować na hali Łapsze Wyżne - Nowiny. Impreza została przygotowana w ramach projektu Karpaty Łączą. - To znakomita okazja, by lepiej poznać lokalne tradycje i kulturę pasterską - zachwalają organizatorzy.

26-letni mężczyzna podejrzany o potrącenie motorowerzysty i ucieczkę z miejsca zdarzenia trafił na 3 miesiące do aresztu. 51-letni poszkodowany zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Ruch Palikota chce zlikwidować w Krakowie straż miejską. Projekt uchwały złożono w magistracie. Pod pomysłem podpisało się ponad 5 tysięcy mieszkańców, ale to nie oni podejmą ostateczną decyzję. Wszystko zależy od rady miasta, w której Ruch Palikota nie ma żadnego przedstawiciela.

Nietypowe zgłoszenie otrzymał dyżurny straży miejskiej w krakowskiej Nowej Hucie. Krokodyl z kolcami miał spacerować po osiedlu Dywizjonu 303. Wysłani na miejsce funkcjonariusze, szybko uświadomili sobie, że interwencja nie będzie łatwa.