Kraków

Kraków

W kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie odbył się pogrzeb biskupa Tadeusza Pieronka. Mszy świętej przewodniczył metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, a homilię wygłosił metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś. Materiał o biskupie w dzisiejszym programie "Czarno na Białym".

Na Kasprowym Wierchu potężny wiatr, zamieć śnieżna i lawinowa "trójka". Tatrzański Park Narodowy ostrzega, a reporter TVN24 spotkał na szlaku dwójkę turystów świadomych niebezpiecznej pogody. - Wybieramy się tylko granią, absolutnie nie będziemy z niej schodzić, tak żeby nie wywołać żadnej lawiny - zapewniają.

Wielkie odliczanie, a potem wybuch radości - Polacy powitali 2019 rok. Na warszawskim placu Bankowym bawiły się setki osób z całego kraju. Ulice wielu innych polskich miast również wypełnione były roztańczonymi tłumami.

Młody niedźwiedź wpadł w niedzielę do potoku w Dolinie Kościeliskiej w Tatrach i nie potrafił się wydostać o własnych siłach. - Mógł się na przykład zachłysnąć wodą - wskazywał pan Andrzej Gibała, mieszkaniec Zakopanego.

Nie żyje biskup Tadeusz Pieronek. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych kościelnych hierarchów. Zawsze otwarcie mówił o tym, co myśli. Słów krytyki nie szczędził nawet duchowieństwu. "Kościół stracił głos odwagi" - mówią ci, którzy z uwagą wsłuchiwali się w jego słowa. Ksiądz biskup zmarł w Krakowie, miał 84 lata. By uczcić jego pamięć dziś w samo południe zabił dzwon Zygmunt.