WOŚP 2024. Konferencja Jerzego Owsiaka. "Zaczęło się kujawiakiem, a skończyło mocno rockandrollowo"

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24
Szef WOŚP: dziękuję wszystkim 120 tysiącom wolontariuszom, którzy robią dobrą robotę
Szef WOŚP: dziękuję wszystkim 120 tysiącom wolontariuszom, którzy robią dobrą robotęTVN24
wideo 2/23
Szef WOŚP: dziękuję wszystkim 120 tysiącom wolontariuszom, którzy robią dobrą robotęTVN24

Mieliśmy spotkanie z szefami służb mundurowych i możemy powiedzieć, że na tę godzinę Finał przebiega bardzo spokojnie, bardzo radośnie, bardzo miło - powiedział prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Jerzy Owsiak podczas wieczornej konferencji prasowej WOŚP.

GŁÓWNYM PARTNEREM MEDIALNYM 32. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY JEST TVN WARNER BROS. DISCOVERY POLSKA

Trwa 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgodnie z celem tegorocznej zbiórki "Płuca po pandemii" środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu "do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych". Finałowi towarzyszy hasło "Tu wszystko gra OK!".

Wszystkie najważniejsze wydarzenia cały dzień są trasmitowane relacjonowane na antenach TVN, TTV, TVN24 oraz w portalu tvn24.pl.

ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO NA PORTALU TVN24.PL >>>

32. Finał WOŚP w TVN24
32. Finał WOŚP w TVN24TVN24

Konferencja Jurka Owsiaka

Na konferencji po godzinie 21 Jurek Owsiak podał najnowszą kwotę zebraną przez WOŚP - 119 325 628 złotych.

- Do tej pory jest spokojnie, mieliśmy spotkanie z szefami służb mundurowych i możemy powiedzieć, że na tę godzinę Finał w Polsce przebiega bardzo spokojnie, bardzo radośnie, bardzo miło - powiedział. - Warszawa, która zmieniła miejsce po raz pierwszy na zupełnie inne, czyli Błonia PGE Narodowego, chyba się z tym miejscem ożeni, bo jest niezwykle wygodne, wygodny dojazd, wygodny pobyt, wygodny wyjazd - dodał Owsiak.

Mówił też o Światełku do Nieba, które "mogło się podobać". - To wszystko miało radość w sobie tworzenia, radość przedstawienia, zadarcia głowy do góry, mnóstwo płomieni, trochę Rammstein, piękna muzyka - bardzo różna, bo zaczęło się kujawiakiem, a skończyło gitarowo, mocno rock'n'rollowo - powiedział.

- Światełka były w całej Polsce, bardzo pomysłowe, wszędzie się coś działo i za to bardzo, bardzo dziękujemy. Dziękujemy bardzo mocno wszystkim organizatorom, którzy tworzą sztaby - mówił.

Cała konferencja Jurka Owsiaka po godzinie 21
Cała konferencja Jurka Owsiaka po godzinie 21TVN24

"Ten dzień jest zapowiedzią tego, co robimy później przez cały rok"

Poprzednia konferencja Owsiaka miała miejsce około godziny 14.30. - Puszka, ten bardzo ważny element naszej zbiórki, będzie jeszcze troszeczkę czekać. Te puszki teraz pracują bardzo mocno, chociaż w paru miejscach świata, jak w Australii, zakończyły już swoje granie, tam już jest wielkie liczenie. Te meldunki będziemy także zbierali od naszych sztabów, które grają na całym świecie - powiedział Owsiak.

Poinformował o niecodziennej sytuacji, która miała miejsce w Krakowie, gdzie jednorazowo wrzucono do puszki 100 tysięcy złotych. - Robiliśmy sytuację, jak to wygląda. Ale to się stało - przekonywał.

Owsiak: w Krakowie była puszka, w której jednorazowo było 100 tys. złotych
Owsiak: w Krakowie była puszka, w której jednorazowo było 100 tys. złotychTVN24

Owsiak podkreślił, że "od samego początku Orkiestra opiera się na medialności, na kamerach, na mikrofonach radiowych, na tym, co możemy zobaczyć, co możemy opowiedzieć". - Ten rok jest rokiem wyjątkowym. Nasz główny nadawca, czyli TVN, TVN24, TTV, Player, podzielił się sygnałem, kiedy otwieraliśmy o godzinie 8.25 32. Finał - powiedział. Dodał, że w tym roku z Orkiestrą gra także Telewizja Publiczna. - To jest niesamowita tuba, aby opowiadać Polakom, co robimy i co się dzieje, nie tylko tego dnia, bo ten dzień jest zapowiedzią tego, co robimy później przez cały rok - podkreślił.

"Jest bezpiecznie, jest spokojnie"

Owsiak poinformował, że członkowie działu medycznego WOŚP rozmawiali z gośćmi i ekspertami o tym, co do tej pory udało się zrobić. - Głównie mówimy o sepsie, która była tematem ubiegłorocznego Finału. I wtedy mówiliśmy, że chcemy pogonić to zło, chcemy wygrać z sepsą. Myślę, że po tych spotkaniach, później potwierdzicie, wygraliśmy z sepsą, my jako Fundacja - powiedział prezes WOŚP.

SPRAWDŹ TAKŻE SPECJALNY SERWIS: WOŚP 2024 W TVN24

- Kupiliśmy urządzenia, które już pracują w laboratoriach biologicznych w całej Polsce, a dzisiaj także w tym studio będziemy witali i będziemy rozmawiali z politykami. To jest niezwykle ważne, to jest istotne, to jest część naszej pracy - podkreślił Owsiak.

Zapowiedział, że w studiu WOŚP pojawi się ministra zdrowia Izabela Leszczyna i ministra edukacji Barbarę Nowacką. Dodał, że wcześniej obecne były służby mundurowe. - Gościliśmy między innymi komendanta straży pożarnej, komendanta policji. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, rozmawialiśmy o straży miejskiej, tej warszawskiej, ale także rozmawialiśmy o tych strażach miejskich, które pracują w wielu, wielu miastach i miasteczkach w całej Polsce - przekazał Owsiak.

- Te wiadomości mówią o tym, że jest bardzo bezpiecznie - zapewnił.

Owsiak oświadczył, że "120 tysięcy wolontariuszy robi super robotę". - Jest bezpiecznie, jest spokojnie. Łączymy się z dwoma biegunami kuli ziemskiej, które grają z nami - dodał.

Autorka/Autor:momo//mrz

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Podjęliśmy decyzję, aby zainwestować w nasze bezpieczeństwo, a przede wszystkim w bezpieczną wschodnią granicę 10 miliardów złotych. Rozpoczynamy wielki projekt budowy bezpiecznej granicy, w tym systemu fortyfikacji - poinformował w sobotę premier Donald Tusk.

Tusk: zainwestujemy w bezpieczną wschodnią granicę 10 miliardów złotych

Tusk: zainwestujemy w bezpieczną wschodnią granicę 10 miliardów złotych

Źródło:
TVN24

Polacy pokochali wyjazdy do krajów basenu Morza Śródziemnego. W tym sezonie mogą liczyć na tańsze wycieczki z biurami podróży do krajów takich jak Turcja, Egipt czy Hiszpania - wskazują eksperci rynku turystycznego. A to w dużej mierze za sprawą zagoszczenia na naszym rynku dwóch nowych touroperatorów. Umocnienie się polskiej waluty i spadki cen paliwa również miały wpływ na tegoroczne przeceny.

Polski język będzie słychać wzdłuż i wszerz. "Król jest jeden"

Polski język będzie słychać wzdłuż i wszerz. "Król jest jeden"

Źródło:
tvn24.pl

Do Sądu Okręgowego w Krośnie (Podkarpackie) trafiły akty oskarżenia przeciwko Krzysztofowi W. i Oleksijowi M., którym prokuratura zarzuciła rozbój na właścicielu kantoru, do którego doszło w 2000 roku w Krośnie. Ten sam biznesmen dziewięć lat później został zamodowany. Ta sprawa nie została jeszcze zamknięta, policja opublikowała teraz portret pomięciowy poszukiwanego.

O rozbój na biznesmenie oskarżyli dwie osoby. Wciąż szukają tego, kto zabił go dziewięć lat później

O rozbój na biznesmenie oskarżyli dwie osoby. Wciąż szukają tego, kto zabił go dziewięć lat później

Źródło:
tvn24.pl

Proboszcz parafii w Potoku Wielkim (woj. lubelskie) ks. Artur Dyjak miał przepraszać wiernych za zgorszenie, które - jak twierdził - wywołała posłanka KO Marta Wcisło przez swoją obecność tuż przy ołtarzu podczas mszy w kościele. Posłanka jest oburzona, że w świątyni użyty został język nienawiści.

Ksiądz w kazaniu miał mówić o posłance KO i "skandalu". Ta nazywa to językiem nienawiści

Ksiądz w kazaniu miał mówić o posłance KO i "skandalu". Ta nazywa to językiem nienawiści

Źródło:
tvn24.pl

W wyniku spożycia zatrutego piwa w kilku miejscowościach w południowej Zambii zmarło co najmniej 10 osób, a wiele trafiło do szpitala - poinformowała w piątek zambijska policja. Do produkcji piwa wykorzystano alkohol metylowy i pastę do butów.

Pasta do butów w piwie. Nie żyje co najmniej 10 osób

Pasta do butów w piwie. Nie żyje co najmniej 10 osób

Źródło:
PAP

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wstrzymaniu w obrocie leku Viglita, stosowanego przy leczeniu cukrzycy. Powodem jest stwierdzenie wady jakościowej. 

Lek na cukrzycę wstrzymany w obrocie

Lek na cukrzycę wstrzymany w obrocie

Źródło:
tvn24.pl

W piątek przyznano nagrody imienia Janusza Korczaka 2024. Wśród laureatów znalazła się między innymi Justyna Suchecka z redakcji tvn24.pl. "Jestem bardzo dumna i wzruszona, że mogę się znaleźć w takiej drużynie" - napisała dziennikarka.

Przyznano Nagrody Korczaka 2024. Wśród laureatów dziennikarka tvn24.pl

Przyznano Nagrody Korczaka 2024. Wśród laureatów dziennikarka tvn24.pl

Źródło:
tvn24.pl, Głos Nauczycielski

W sobotę przed południem podejrzany o przeprowadzenie zamachu na Roberta Ficę Juraj C. pojawił się w specjalnym sądzie w Pezinku w pobliżu Bratysławy. Ma on podjąć decyzję w sprawie tymczasowego aresztowania mężczyzny, o co wnioskowała słowacka prokuratura. Przesłuchanie Juraja C. jest zaplanowane na 18 maja. Grozi mu nawet dożywocie.

Sąd zdecyduje o aresztowaniu podejrzanego o zamach na premiera Słowacji. Jest też data jego przesłuchania

Sąd zdecyduje o aresztowaniu podejrzanego o zamach na premiera Słowacji. Jest też data jego przesłuchania

Źródło:
PAP, TVN24, Dennik N

W piątek pasażerowie metra w Buenos Aires zapłacili za bilet o 360 procent więcej w porównaniu do stawki z dnia poprzedniego. Tak drastyczna podwyżka to efekt polityki zaciskania pasa, realizowanej przez prezydenta Javiera Mileia. Jak zapowiadają władze, w najbliższych miesiącach podnoszenie cen będzie kontynuowane.

Bilety podrożały o 360 procent. A to nie koniec

Bilety podrożały o 360 procent. A to nie koniec

Źródło:
PAP

Myślę, że do Polski mogło przyjechać kilkadziesiąt tysięcy osób, które chciały teoretycznie studiować, ale chodziło tylko o to, żeby mieć wizę - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek (Lewica). Jego zdaniem "wiele prywatnych uczelni powstawało tylko po to, żeby ten proceder prowadzić". Przekazał, że jest przygotowana w tym zakresie biała księga.

Wieczorek: to mógł być jeden z elementów afery wizowej

Wieczorek: to mógł być jeden z elementów afery wizowej

Źródło:
TVN24

Podaż pomidorów krajowych na rynku hurtowym w Broniszach stale rośnie, natomiast cena tych warzyw spada. Drogie pozostają natomiast pęczki "zieleniny", czyli pietruszka, szczypiorek oraz koperek - przekazał ekspert rynku Maciej Kmera.

"Taka cena to jest w lipcu, a nie w maju"

"Taka cena to jest w lipcu, a nie w maju"

Źródło:
PAP

Policjanci z radomskiej drogówki na sygnałach eskortowali do szpitala samochód z mężczyzną poparzonym po wybuchu butli gazowej. Dotarli na czas.

"Będziemy pilotować pojazd, mamy poparzoną osobę". Nagranie

"Będziemy pilotować pojazd, mamy poparzoną osobę". Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę, który miał szantażować znanego influencera. Według ustaleń śledczych podejrzany zmuszał pokrzywdzonego do zapłaty pieniędzy pod groźbą "rozpowszechnienia filmu w Internecie, który miał go zniesławić".

Groził znanemu influencerowi, że udostępni film, który go zniesławi. Ten zgłosił sprawę policji

Groził znanemu influencerowi, że udostępni film, który go zniesławi. Ten zgłosił sprawę policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami. Gwałtowna aura spodziewana jest w większości województw, a miejscami porywy wiatru mogą sięgnąć 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie może być groźnie.

Zagrzmi, może spaść grad. Ostrzeżenia IMGW

Zagrzmi, może spaść grad. Ostrzeżenia IMGW

Źródło:
IMGW

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie działalności Mikołaja Pawlaka nie zostało jeszcze złożone, natomiast różne rzeczy mogą się wydarzyć - przyznała Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak, mówiąc o działalności swojego poprzednika. W "#BezKitu" przekazała też, że prawdziwe są informacje na temat zakupu bardzo drogich samochodów przez biuro RPD za czasów Pawlaka. Mówiła też o rzeczach koniecznych do zrobienia w zakresie walki z kryzysem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Będzie zawiadomienie do prokuratury na byłego Rzecznika Praw Dziecka? "Analizuję materiał. Nie wykluczam"

Będzie zawiadomienie do prokuratury na byłego Rzecznika Praw Dziecka? "Analizuję materiał. Nie wykluczam"

Źródło:
TVN24

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W efekcie kumulacja rośnie do 320 milionów złotych. Odnotowano cztery wygrane drugiego stopnia - w Niemczech i Danii. W Polsce padła wygrana trzeciego stopnia.

Wyniki Eurojackpot z 17 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 17 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

Polska gospodarka nie jest przygotowana na przyjęcie wspólnej waluty. W Ministerstwie Finansów nie toczą się prace nad przyjęciem euro – powiedział minister finansów Andrzej Domański w piątek podczas wystąpienia w mediach społecznościowych Koalicji Obywatelskiej. Przekazał też, że od stycznia mniejszy będzie tak zwany podatek Belki.

Minister: podatek będzie obniżony od 1 stycznia

Minister: podatek będzie obniżony od 1 stycznia

Źródło:
PAP

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez przewodniczącą nowej Krajowej Rady Sądownictwa Dagmarę Pawełczyk-Woicką - dowiedziała się TVN24. Zawiadomienie w tej sprawie złożył gliwicki sędzia Paweł Strumiński.

Jest śledztwo w sprawie szefowej neoKRS

Jest śledztwo w sprawie szefowej neoKRS

Źródło:
TVN24, OKO.press

W polskich lasach panują ekstremalnie niebezpieczne warunki pożarowe. W piątek strażacy walczyli z trzema rozległymi pożarami lasu i wieloma mniejszymi, a prognozy wskazują, że sobota również może być niebezpieczna. W części kraju nadal obowiązuje także alert RCB.

Lepiej zrezygnować z leśnych wycieczek. Ekstremalne zagrożenie pożarowe

Lepiej zrezygnować z leśnych wycieczek. Ekstremalne zagrożenie pożarowe

Źródło:
IBL, IMGW, tvnmeteo.pl, PAP, KG PSP

Europejczycy sobie budowali i budują całkiem nowy system polityczny. System integracji, który nie jest imperium i nie jest państwem narodowym, a który służy obywatelom i funkcjonuje bardzo dobrze - mówił o Unii Europejskiej prof. Timothy Snyder z Uniwersytetu Yale. Podkreślał też, że "my jesteśmy dłużnikami (Ukraińców - red.), nie odwrotnie". - Rosja stoi na przeszkodzie lepszej ukraińskiej przeszłości - mówił historyk w rozmowie z dziennikarzem TVN24 BiS Janem Niedziałkiem.

Snyder: my jesteśmy dłużnikami Ukraińców, nie odwrotnie

Snyder: my jesteśmy dłużnikami Ukraińców, nie odwrotnie

Źródło:
TVN24 BiS

Ruszyło głosowanie internautów na zwycięzcę Nagrody Internautów XX edycji Grand Press Photo. Wyboru można było dokonać spośród 233 zdjęć, 56 autorów. Na oddanie głosu jest tydzień, do 21 maja do godziny 23:59. Wszystkich laureatów XX Grand Press Photo 2024 poznamy podczas gali dzień później, czyli 22 maja.

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

Źródło:
tvn24.pl