Katowice

Katowice

Ekstremalne loty polskiej kadry. "Mamy wszystko pod kontrolą"

Na Górze Żar trwa zgrupowanie kadry narodowej motoparalotniarzy. W zimowej aurze sportowcy przygotowują się do kolejnego sezonu, w tym do jednej z najważniejszych imprez sezonu, czyli II Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata w Legnicy. - Latamy zawsze bezpieczne. Może wygląda to ekstremalnie, ale mamy wszytko pod kontrolą - zapewnia Norbert Nowicki, reprezentant Polski.

Górnicy zrzucą się na odprawę dla prezesa JSW? "Byleby tylko odszedł"

Jeśli prezes JSW zostanie na stanowisku, to wszelkie ustalenia i podpisane porozumienia wylądują w koszu - uważa Krzysztof Łabądź z Sierpnia '80. Dlatego górnicy są w stanie nawet "zrzucić się" na odprawę dla Jarosława Zagórowskiego, byleby tylko ten złożył rezygnację. - Wyliczyliśmy, że to ok. dwóch milionów złotych, więc wystarczy, że każdy górnik da 100 zł - dodał Łabądź.

Wielka przeprowadzka w Katowicach. Muzeum Śląskie pakuje zbiory

Muzeum Śląskie przeprowadza się do nowej siedziby, która znajduje się na terenach po byłej kopalni Katowice. - Trzeba będzie przenieść ponad 118 tys. eksponatów - poinformowała dyrektor placówki Alicja Knast. Otwarcie nowej siedziby Muzeum Śląskiego zaplanowano na czerwiec.

Straż miejska przedstawia "mistrzów parkowania"

Są zmorą pieszych na osiedlach i w centrum Gliwic. Parkują, gdzie chcą - blokują wyjazdy z posesji i stoją na chodnikach. Oto "mistrzowie parkowania" - ich wyczyny uwieczniła na zdjęciach gliwicka straż miejska.

Areszt dla uczestników burdy przed siedzibą JSW

Czterech zatrzymanych w związku z wtorkowymi zamieszkami przed siedzibą JSW trafiło do aresztu. Mężczyźni są podejrzani o udział w zbiegowisku oraz czynną napaść i znieważenie policjantów. Grozi im do 10 lat więzienia.

Brak porozumienia w Katowickim Holdingu Węglowym. Będą kolejne protesty

Nie ma porozumienia między zarządem Katowickiego Holdingu Węglowego a związkami zawodowymi - poinformował "Sierpień 80". Górnicy nie zgadzają się na zaproponowany przez zarząd firmy plan naprawczy, zakładający m.in. wygaszenie Ruchu "Boże Dary" oraz zmniejszenie zatrudnienia o 4 tysiące osób do 2020 roku. Wzorem kolegów z innych spółek węglowych, zapowiadają protesty.

Zarzuty dla 11 zatrzymanych po zamieszkach przed JSW

11 osób usłyszało zarzuty w związku z incydentem, do którego doszło podczas wtorkowego protestu górników pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Po zamieszkach policja zatrzymała w sumie 15 najbardziej agresywnych osób. Część z nich to pseudokibice.

Samochodem osobowym wjechał w grupę harcerzy

Dwóch nastolatków trafiło do szpitala po tym jak samochód osobowy wjechał w grupę ponad 30 harcerzy w Częstochowie. Jak informuje policja, kolumna pieszych poruszała się prawidłowo i była dobrze oznakowana. Kierowca był trzeźwy, nie potrafił wyjaśnić jak doszło do wypadku.

Wilk wpadł we wnyki. Zwabił go uwięziony tam dzik

Wyczuł zapach zwierzyny uwięzionej w sidłach, a potem sam nie wpadł. Młody wilk nie miał szans uwolnić się z pułapki. Gdyby nie leśnicy, padłby po kilku dniach potwornych męczarni. Dzięki szybkiej pomocy od razu wrócił do lasu. Wilki są w Polsce pod ochroną.

Maszyna wciągnęła mu palce, jeden trzeba było amputować. "Był nie do uratowania"

Maszyna wciągnęła mu dwa palce. Żona zrobiła opatrunek i wezwała karetkę. Ta przewiozła pana Franciszka do szpitala w Częstochowie. Po serii badań ostatecznie trafił jednak do kliniki w Łodzi. Jednego z palców nie udało się uratować. Sprawą zajęła się prokuratura. Śledczy sprawdzą, czy doszło do lekarskiego błędu, który mógł przyczynić się do amputacji.

Adam Małysz uczy, jak być bezpiecznym

Zdziwienie, zaskoczenie, ale też ogromna radość - takie emocje towarzyszyły dzieciom, które w ramach akcji "Bezpieczne ferie" spotkały się z Adamem Małyszem. Gdy autokar, którym jechały na wypoczynek, poddawany był kontroli, one wraz z mistrzem świata w skokach poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Sześć osób zatruło się czadem

Sześć osób, w tym czteroosobowa rodzina, podtruło się tlenkiem węgla w jednym z mieszkań Chorzowie. W najcięższym stanie była 31-letnia kobieta, którą trzeba było przewieźć do komory hiperbarycznej w Sosnowcu. Tam odzyskała przytomność.

Nocami pracują na stokach, aby narciarze jeździli po "sztruksie"

W środku nocy przez kilka godzin ubijają górskie trasy, aby rano na narciarzy czekał idealny "sztruks", czyli gładki stok. Kierowcy kilkutonowych ratraków, bo o nich mowa, nie mają łatwej pracy. – Trzeba być wytrzymałym psychicznie, bo człowiek siedzi w maszynie sam przez 5-6 godzin. Tylko maszyna, natura i ja – tłumaczy w rozmowie z reporterem TVN24 Tomasz Przybyła, kierowca pojazdu pracującego na Skrzycznem w Beskidzie Śląskim.

Ślub poza urzędem? Plaża i las "niegodne", balon niebezpieczny. Ale w hipermarkecie już sobie przysięgali

Z widokiem na morze, góry, półki w hipermarkecie czy w zamku i ogrodzie... zoologicznym – to wszystko już było, więc wydawać by się mogło, że możliwość wzięcia ślubu poza USC, która pojawi się od marca to nic nowego. Jednak kreatywni przyszli małżonkowie już planują podbój nowych "romantycznych" plenerów i myślą o powiedzeniu sobie "tak" w lesie, powietrzu czy pod wodą. Ich zapał studzą jednak urzędnicy, którzy kategorycznie zaznaczają, że miejsce musi spełniać odpowiednie warunki.

Po górach i w śniegu biegną przez 24 godziny

Metrowy śnieg, 15-stopniowy mróz i silny wiatr nie powstrzymały ponad 180 biegaczy przez startem w 24-godzinnym ultramaratonie "Zamieć" w Szczyrku. Reporter TVN24 sprawdzał, co pchnęło zawodników do tak gigantycznego wysiłku.