Katowice

Katowice

Na 15 osób czekała cała Polska po tym, jak Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o przedłużeniu ciszy wyborczej. Dokładnie tylu wyborców oddało swoje głosy po godz. 21 w Kowalach na Śląsku Cieszyńskim. Lokal wyborczy był tam czynny o 1,5 godziny dłużej w związku ze śmiercią 80-latki. W Kowalach uprawnionych do głosowania było 536 osób.

Wychodzi zza biurka i biegnąc zrzuca kolejne elementy swojego urzędniczego stroju. Po drodze dołączają do niego też inni. W ten sposób pszczyński magistrat chce zachęcić do udziału w IV Biegu Pszczyńskim o Puchar Carbo Asecura. - Chodzi o to by zarażać bieganiem i promować zdrowy tryb życia – podkreśla Piotr Łapa, z Urzędu Miejskiego. W przygotowaniach pomóc mają organizowane pod czujnym okiem trenerów ćwiczenia. 7 czerwca na dystansie 10 kilometrów zmierzy się około tysiąca osób.

Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała o przedłużeniu ciszy wyborczej do godz. 22.30. Decyzja zapadła po tym, jak w lokalu wyborczym w Kowalach (woj. śląskie) zmarła 80-latka. Kobieta zasłabła, zanim odebrała kartę do głosowania. Lokal wyborczy był zamknięty przez 1,5 godziny.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek wypełniły się rykiem silników i fanami motoryzacji. Ruszyła dwunasta edycja imprezy ProfiAuto Show. W katowickim Spodku latają motocykle, quady i rowery, a na płycie pojawiła się nietypowa infrastruktura, m.in. jedyne w Polsce. tzw. podwójne mobilne lądowanie czy stalowe rampy do skoków synchronicznych, dzięki którym w powietrzu znajdzie się jednocześnie nawet sześć motocykli.

W Częstochowie prowadzone są przygotowania do wdrożenia drugiego programu in vitro. W czerwcu powinien trafić do Agencji Oceny Technologii Medycznych - poinformował w piątek rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie, Włodzimierz Tutaj.

Przez jeden dzień czuli się milionerami. "Zwycięski" kupon Lotto, który znaleźli w parku okazał się jednak fałszywką. Wygraną - 14 milionów złotych - odebrał kilka dni wcześniej prawdziwy szczęśliwiec w Lublinie. Sprawą podrobionego losu zajmuje się teraz prokurator. Przedstawiciele Lotto twierdzą, że takiego przypadku jeszcze nie było i dodają, że kupony są bardzo dobrze zabezpieczone i weryfikowane na wielu etapach. - Nie da się ich skutecznie podrobić - podkreślają.

W Katowicach koparka uszkodziła gazociąg. Ewakuowano pobliskie centrum handlowe. Jak informują służby udało się już zlokalizować awarię i trwa jej usuwanie. Ulica Bocheńskiego jest już przejezdna.