Opinie i wydarzenia

Lewandowski: fajnie byłoby to wszystko zakończyć zwycięstwem

Robert Lewandowski odpowiadał na pytania dziennikarzy w drugim dniu zgrupowania kadry w Hiszpanii. Pytany o formę, kapitan polskiej reprezentacji mówił, że w ostatnim czasie tych meczów trochę dużo się nałożyło, ale do piątkowego spotkania można trochę się zregenerować i złapać świeżości. Jeśli Biało-Czerwoni wygrają, mogą być już pewni miejsca w barażach. Odniósł się również do planowanego w poniedziałek starcia z Węgrami. - Węgry mają swoje problemy i te eliminacje nie są dla nich udane, ale pamiętamy, jak zaprezentowali się na Euro 2020. Pomimo tego, to jest ciągle dobry zespół. Zagramy z nimi u siebie ostatni mecz eliminacji i ostatni raz w roku. Fajnie byłoby to wszystko zakończyć zwycięstwem - powiedział. Zaznaczył jednak, że oba mecze są meczami reprezentacji. - Nigdy nie można myśleć o tym, co będzie w marcu, skoro jeszcze nie mamy awansu. Zagramy na sto procent - podkreślił na konferencji prasowej. 

 

Nie zabrakło również pytań o Matty'ego Casha. 24-latek stanie przed szansą debiutu w biało-czerwonych barwach. - Widać u niego wielką chęć bycia tutaj i pomocy reprezentacji Polski. Wszyscy wiemy, po co tu przyjechaliśmy. To zaszczyt. To da mu dodatkową moc i chęć do gry - dodał.

 

Jedno z pytań dotyczyło także Złotej Piłki, której jest jednym z faworytów. - Przestałem o tym myśleć. Podchodzę do tego spokojnie. Wolę się skupić na rzeczach, które są ważne aktualnie. Czas, by o tym myśleć, będzie tuż przed galą, albo już na niej. To wielka rzecz, wiadomo, ale jest jeszcze trochę do roboty przed galą - powiedział. Gala plebiscytu "France Football" odbędzie się 29 listopada.

09.11.2021
Długość: 21 min