Czy Annalena Baerbock zostanie kanclerzem Niemiec? 1.05.2021

Horyzont

Czy Annalena Baerbock zostanie kanclerzem Niemiec? 1.05.2021

We wrześniu w Niemczech odbędą się wybory federalne - pierwsze od kilkunastu lat, w których nie będzie kandydować Angela Merkel. Pojawia się możliwość, że po raz pierwszy kanclerzem Niemiec może zostać przedstawicielka Partii Zielonych, partii, która do niedawna jeszcze uważana była za skrajnie lewicową, skrajnie ekologiczną i skrajnie radykalną. Czy Niemcy są gotowi na kanclerkę z Partii Zielonych? O tym w "Horyzoncie" z doktor Agnieszką Ładą z Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w Darmstadt rozmawiał Jacek Stawiski.

Opis programu

Jacek Stawiski i Michał Sznajder z zaproszonymi ekspertami omawiają najważniejsze światowe wydarzenia mijającego tygodnia. Program zobaczysz w każdą sobotę o godzinie 10 w TVN24 GO, a także - tego samego dnia - o godzinie 18:30 na antenie TVN24 BiS.

 

Horyzont – prowadzący

 

Jacek Stawiski – szef zespołu programów zagranicznych w TVN24 BiS. Jest komentatorem spraw międzynarodowych. Wcześniej pracował w BBC World Service w Londynie, był szefem informacji radia RMF. Interesuje się polityką międzynarodową, sprawami bezpieczeństwa a także historią najnowszą. Od wielu lat zaangażowany jest w dialog polsko-żydowski. 

 

Michał Sznajder – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata związany z TVN24, gdzie pracował jako reporter specjalizujący się w tematyce międzynarodowej. Autor relacji m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Izraela, Ukrainy i Gruzji. Od lutego 2014 roku związany z TVN24 BiS jako prowadzący.