Wniosek o nakaz aresztowania Netanjahu. "Trybunałowi byłoby na rękę, gdyby wszczął postępowanie"

Horyzont

Wniosek o nakaz aresztowania Netanjahu. "Trybunałowi byłoby na rękę, gdyby wszczął postępowanie"

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze nakazał Izraelowi natychmiastowe wstrzymanie militarnej ofensywy i innych działań w Rafah w Strefie Gazy. Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Karim Khan poinformował wcześniej, że złożył wniosek o wydanie nakazu aresztowania przywódców Hamasu oraz przywódców Izraela. O sytuacji na Bliskim Wschodzie Jacek Stawiski w programie "Horyzont" rozmawiał z Konstantym Gebertem z podcastu "Ziemia zbyt obiecana" i współpracownikiem "Kultury Liberalnej".

Opis programu

Jacek Stawiski z zaproszonymi ekspertami omawia najważniejsze światowe wydarzenia mijającego tygodnia. Program zobaczysz w każdą sobotę o godzinie 10 w TVN24 GO, a także - tego samego dnia - o godzinie 18:30 na antenie TVN24 BiS.

 

Horyzont – prowadzący

 

Jacek Stawiski – szef zespołu programów zagranicznych w TVN24 BiS. Jest komentatorem spraw międzynarodowych. Wcześniej pracował w BBC World Service w Londynie, był szefem informacji radia RMF. Interesuje się polityką międzynarodową, sprawami bezpieczeństwa a także historią najnowszą. Od wielu lat zaangażowany jest w dialog polsko-żydowski.