Czy Rosja zaatakuje Ukrainę? "Prawdopodobieństwo, że wejdą, jest spore"

Horyzont

Czy Rosja zaatakuje Ukrainę? "Prawdopodobieństwo, że wejdą, jest spore"

Prezydent Wołodymyr Zełenski ostrzega przed możliwym zamachem stanu na Ukrainie. Miałby go planować ukraiński oligarcha wraz z rosyjskimi służbami. Czy taki scenariusz jest możliwy? O zamiarach Władimira Putina i możliwej reakcji Zachodu w "Horyzoncie" rozmawiali goście Jacka Stawiskiego.

- W interesie rosyjskim jest nie tylko wprowadzenie napięcia, zaniepokojenia w Kijowie, ale też ewentualne działania, które by doprowadziły, jeśli nie do zmiany polityki, to do zmiany polityków ukraińskich na takich, którzy politykę ukraińską wobec Rosji by zmienili - powiedział Marek Mienkiszak z Ośrodka Studiów Wschodnich. Jak podkreślił Wojciech Lorenz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, "podporządkowanie Ukrainy jest jednym z celów". 

Opis programu

Jacek Stawiski z zaproszonymi ekspertami omawia najważniejsze światowe wydarzenia mijającego tygodnia. Program zobaczysz w każdą sobotę o godzinie 10 w TVN24 GO, a także - tego samego dnia - o godzinie 18:30 na antenie TVN24 BiS.

 

Horyzont – prowadzący

 

Jacek Stawiski – szef zespołu programów zagranicznych w TVN24 BiS. Jest komentatorem spraw międzynarodowych. Wcześniej pracował w BBC World Service w Londynie, był szefem informacji radia RMF. Interesuje się polityką międzynarodową, sprawami bezpieczeństwa a także historią najnowszą. Od wielu lat zaangażowany jest w dialog polsko-żydowski.