Ukraina wciąż czeka na pakiet z USA. "To jest ostatni moment, żeby te pieniądze zatwierdzić"

Horyzont

Ukraina wciąż czeka na pakiet z USA. "To jest ostatni moment, żeby te pieniądze zatwierdzić"

Izba Reprezentantów USA ma się zająć pakietem dla Ukrainy. Czy w Ameryce przezwycięża przekonanie, że Ukraina każdego dnia traci bez ich pomocy? Profesor Roman Kuźniar, politolog, kierownik Katedry Studiów Strategicznych i Bezpieczeństwa Międzynarodowego UW, w programie "Horyzont" w TVN24 BiS przyznał, że to dobry sygnał. - Ukraina resztkami sił broni się przed postępującą ofensywą rosyjską. Od kilku tygodni Rosjanie wypychają Ukraińców i szykują grunt pod poważniejszą ofensywę. To jest ostatni moment, żeby te pieniądze zatwierdzić i natychmiast przystąpić do przekazywania amunicji, sprzętu i broni - wyjaśnił. Jak mówił, "w tej wojnie Ukraina nie ma szans odbicia, odzyskania utraconych terenów". - W tej wojnie chodzi o uratowanie niepodległości Ukrainy oraz jej trwałe związanie z Zachodem - dodał. Zdaniem rozmówcy Jacka Stawiskiego Ukraińcy stają się coraz bardziej realistyczni w ocenie swojej sytuacji i szans odzyskania utraconego w pierwszej fazie wojny terytorium.

Opis programu

Jacek Stawiski z zaproszonymi ekspertami omawia najważniejsze światowe wydarzenia mijającego tygodnia. Program zobaczysz w każdą sobotę o godzinie 10 w TVN24 GO, a także - tego samego dnia - o godzinie 18:30 na antenie TVN24 BiS.

 

Horyzont – prowadzący

 

Jacek Stawiski – szef zespołu programów zagranicznych w TVN24 BiS. Jest komentatorem spraw międzynarodowych. Wcześniej pracował w BBC World Service w Londynie, był szefem informacji radia RMF. Interesuje się polityką międzynarodową, sprawami bezpieczeństwa a także historią najnowszą. Od wielu lat zaangażowany jest w dialog polsko-żydowski.