Stany Zjednoczone i sankcje nałożone na Rosję 17.04.2021

Horyzont

Stany Zjednoczone i sankcje nałożone na Rosję 17.04.2021

Biden pokazuje, że za jego twardymi słowami będą szły twarde czyny. Sankcje są bardzo dotkliwe. To dopiero początek - powiedział w "Horyzoncie" dyrektor warszawskiego biura German Marshall Funds Michał Baranowski. W czwartek Biały Dom poinformował, że Joe Biden podpisał rozporządzenie wykonawcze nakładające nowe sankcje na Rosję w związku z jej ingerencją w amerykańskie wybory oraz szkodliwą działalnością cybernetyczną Moskwy. Ameryka wyrzuci rosyjskich dyplomatów, w tym przedstawicieli rosyjskiego wywiadu. Banki w USA mają też zakaz zakupu rosyjskich obligacji rządowych. W ocenie Baranowskiego "Biden zaczął od bardzo twardego otwarcia z Rosją". - Chyba przekona Putina, że jest twardym zawodnikiem. Jego cala administracja jest zgodna do twardego kursu wobec Rosji, bo on niczego przed nimi nie ukrywa – dodawał w rozmowie z Jackiem Stawiskim. Czy zmiana polityki Białego Domu wobec Moskwy wpłynie na sytuację w Europie Wschodniej?

 

Zobacz też: Joe Biden o sankcjach na Rosję

Opis programu

Jacek Stawiski i Michał Sznajder z zaproszonymi ekspertami omawiają najważniejsze światowe wydarzenia mijającego tygodnia. Program zobaczysz w każdą sobotę o godzinie 10 w TVN24 GO, a także - tego samego dnia - o godzinie 18:30 na antenie TVN24 BiS.

 

Horyzont – prowadzący

 

Jacek Stawiski – szef zespołu programów zagranicznych w TVN24 BiS. Jest komentatorem spraw międzynarodowych. Wcześniej pracował w BBC World Service w Londynie, był szefem informacji radia RMF. Interesuje się polityką międzynarodową, sprawami bezpieczeństwa a także historią najnowszą. Od wielu lat zaangażowany jest w dialog polsko-żydowski. 

 

Michał Sznajder – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata związany z TVN24, gdzie pracował jako reporter specjalizujący się w tematyce międzynarodowej. Autor relacji m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Izraela, Ukrainy i Gruzji. Od lutego 2014 roku związany z TVN24 BiS jako prowadzący.