Fakty po Faktach

Dariusz Joński, Władysław Teofil Bartoszewski, doc. Ewa Pietrzyk-Zieniewicz, prof. Wawrzyniec Konarski

CBA w siedzibie NIK i mieszkaniach Mariana Banasia, a NIK z kontrolą w telewizji państwowej i Prokuraturze Krajowej. W ocenie Dariusza Jońskiego (Inicjatywa Polska, KO), "w sprawie Banasia służby w końcu zaczęły działać i widzą to, co powinny zobaczyć, z kolei Marian Banaś nie atakuje bezpośrednio samego otoczenia Jarosława Kaczyńskiego, a toczy wojnę z ludźmi Ziobry".

- Marian Banaś ma wiedzę, którą bym nazwał atomową. Ta wiedza chodzi po Warszawie i rzeczywiście chodzi o bardzo znaczne miliony, tylko gdyby pan Banaś zdecydował się ją ujawnić publicznie, to wtedy dymisja ministra Kamińskiego jest natychmiastowa. Podejrzewam, że jeszcze jeden minister musiałby odejść. To jest naprawdę siedzenie na bombie atomowej – dodał w "Faktach po Faktach" Władysław Teofil Bartoszewski (PSL, Koalicja Polska).

Kolejni goście Diany Rudnik - docent Ewa Pietrzyk-Zieniewicz z Uniwersytetu Warszawskiego i profesor Wawrzyniec Konarski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula - mówili o hejcie i wolności słowa w kampanii wyborczej.