Krótka historia exitu z Unii Europejskiej 18.11.2020

Audio: Horyzont Stawiskiego

Krótka historia exitu z Unii Europejskiej 18.11.2020

Antyeuropejska krucjata zaczyna się od małych kroków. Najpierw jest więc podkreślanie różnic, nawoływanie do obrony wartości i narodowych interesów. Chwile później padają hasła o zagrożonej niepodległości. Wtedy też przychodzi czas na podważanie pielęgnowanych przez dekady więzi i krytykę wspólnej polityki. W końcu zaczyna się otwarta wojna, która z parlamentu krajowego przenosi się do mediów i na arenę międzynarodową. Jak zaczyna i jak kończy eurosceptycyzm? Redaktor TVN24 BiS Jacek Stawiski przypomina historię, która w latach 90. wydarzyła się na Wyspach Brytyjskich, a swój finał znalazła w 2016 roku. Wszelkie podobieństwa do sytuacji w innych krajach są jak najbardziej nieprzypadkowe i zamierzone.

Opis Programu

Autorskie felietony redaktora naczelnego TVN24 BiS Jacka Stawiskiego w formie podcastów, które dotyczą bieżących spraw międzynarodowych.

 

Horyzont Stawiskiego - autor

 

Jacek Stawiski – redaktor naczelny TVN24 BiS. Jest komentatorem spraw międzynarodowych. Wcześniej pracował w BBC World Service w Londynie, był szefem informacji radia RMF. Interesuje się polityką międzynarodową, sprawami bezpieczeństwa a także historią najnowszą. Wiele lat zaangażowany jest w dialog polsko-żydowski.