Audio: Fakty po Faktach

Klementyna Suchanow, Władysław Kosiniak-Kamysz, Agata Młynarska, prof. Bohdan Maruszewski

To już nie jest ruch kobiet, to się stał ruch obywatelski. Ruch sprzeciwu – mówiła w "Faktach po Faktach" Klementyna Suchanow, pisarka i tłumaczka, działaczka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Opowiedziała o tym, jak została zatrzymana przez policję i dlaczego przeskoczyła płot wokół Trybunału Konstytucyjnego. - Czasami są sytuacje, że trzeba przeskoczyć ogrodzenie - mówiła. Zapowiedziała też, że Strajku Kobiet nie interesuje referendum ani powrót do kompromisu aborcyjnego.

 

Drugi gość programu, Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) powiedział, że ich "propozycja ratunkowa" jest już zgłoszona w Kancelarii Sejmu i proponuje referendum po pandemii COVID-19. Z drugim z gości Grzegorz Kajdanowicz rozmawiał też o sytuacji przedsiębiorców. - Trzeba odmrozić gospodarkę w reżimie sanitarnym. Jeżeli rząd tego nie zrobi, wystąpimy z pozwem zbiorowym przeciwko Skarbowi Państwa - mówił prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

Na koniec programu o początkach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym jaki będzie tegoroczny finał i na co zbierane są środki, rozmawiali dziennikarka Agata Młynarska i kardiochirurg dziecięcy oraz współtwórca WOŚP prof. Bohdan Maruszewski.