Wakacje w Europie. Gdzie najtaniej można spędzić urlop? Na czele rankingu popularny wśród Polaków kierunek

Źródło:
tvn24.pl
Wakacje 2022. Ekspertka o tańszych kierunkach
Wakacje 2022. Ekspertka o tańszych kierunkachTVN24
wideo 2/3
Wakacje 2022. Ekspertka o tańszych kierunkachTVN24

Najtańsze oferty all-inclusive znajdziemy w Bułgarii, dobry stosunek jakości do ceny oferuje Grecja, w poszukiwaniu stosunkowo niedrogich wyjazdów warto zerknąć też w kierunku Hiszpanii. Przejrzeliśmy i porównaliśmy wakacyjne oferty last minute w popularnych wśród turystów europejskich krajach. Wnioski? Dużych zaskoczeń nie ma, ale większą niż w poprzednich latach rolę grają ceny paliw.

Jak wynika z raportu "Zagraniczne wakacje Polaków 2021" autorstwa Polskiej Izby Turystyki, w ubiegłe wakacje najpopularniejszymi europejskimi kierunkami wśród polskich turystów były Turcja, Grecja i Bułgaria. Wysoko w rankingu uplasowała się też Albania, którą z roku na rok odwiedza coraz więcej Polaków.

Co łączy wszystkie wymienione kraje? Sporo – słońce, plaże, wysokie temperatury, podobna lokalizacja. A przede wszystkim niskie – przynajmniej w zestawieniu z zachodnimi kurortami – ceny. Czołówka rankingu jasno pokazuje, że choć Polacy są coraz bardziej otwarci na nowe, niekoniecznie budżetowe destynacje, to cena nadal gra główną rolę.

Tania Bułgaria

Od lat za najtańszy, a jednocześnie sprawdzony i przyzwoity kierunek wakacyjny uchodzi Bułgaria. Za PRL-u Złote Piaski miały w naszym kraju status kurortu luksusowego, dzisiaj to opcja budżetowa. Korzystają z niej przede wszystkim nastolatki, które na obozach nad Morzem Czarnym spędzają swoje pierwsze wakacje bez rodziców. Bułgaria przyciąga też rodziny, które chcą wyjechać na południe Europy, ale nie mają pieniędzy na bardziej ekskluzywne kierunki.

Bułgarskie wybrzeżeShutterstock

Przechodząc do konkretów, oferty tygodniowego wypoczynku (bez wyżywienia) w trzygwiazdkowym hotelu na bułgarskim wybrzeżu zaczynają się już od ok. 900 złotych. Najtańsze wakacje w wersji all-inclusive to koszt ok. 1500 zł. Taką cenę można znaleźć w hotelach z trzema gwiazdkami. Z tym że te najtańsze oferty na miesiące wakacyjne znikają zazwyczaj w marcu, najpóźniej w kwietniu. All-inclusive za 1500-1700 złotych w czerwcu da się jeszcze znaleźć, ale na okazje za kilkaset złotych – nawet za sam nocleg – nie ma już raczej co liczyć.

Turcja i Cypr

W rankingach najtańszych wakacyjnych destynacji tradycyjnie wysoko znajdują się Turcja oraz Cypr. Hasła typu "wakacje już od 1200 złotych" w przypadku tych krajów generalnie nie rozmijają się całkowicie z prawdą, ale realny koszt wakacji w trzygwiazdkowym hotelu na tureckim lub cypryjskim wybrzeżu to w tej chwili ok. 2000 złotych (z wyżywieniem).

Antalya w TurcjiShutterstock

Czarnogóra – uwaga na haczyk

W cenie o kilkaset złotych niższej da się zarezerwować wakacje w Czarnogórze. Ale tu jest haczyk – najtańsze oferty z tego kraju dotyczą wycieczek z dojazdem na własną rękę. A to – niezależnie, czy wybieramy samolot, czy samochód – podnosi cenę o przynajmniej 600-700 złotych na osobę. Zatem wczasy w Czarnogórze to koszt przynajmniej 2000 złotych.

Ceny paliwa w Europie – gdzie najtaniej?

Dojazd na miejsce wypoczynku samochodem przy obecnych cenach paliwa jest niestety niewielką – jeśli w ogóle – oszczędnością. Z danych dostępnych na portalu e-petrol.pl wynika, że średnia cena za litr paliwa w Polsce wynosi obecnie 7,55 złotych. W krajach znajdujących się na najpopularniejszym wśród polskich turystów szlaku wakacyjnym, czyli na trasie do Chorwacji (do cen w tym kraju przejdziemy za chwilę), jest jeszcze drożej. W Słowacji za litr benzyny zapłacimy równowartość prawie 8,50 złotych, podobna cena obowiązuje w Austrii. Portfele kierowców odetchną nieco dopiero w Słowenii, ale tam litr paliwa też kosztuje wyraźnie ponad 7 złotych.

Teoretycznie niska cena paliwa obowiązuje w znajdujących się na wschodniej odnodze trasy do Chorwacji Węgrzech. Problem w tym, że za takie pieniądze zatankować mogą jedynie obywatele tego kraju. Pod koniec maja węgierskie władze wprowadziły podwójne ceny benzyny. Węgrów obowiązuje teraz stawka urzędowa, która w tej chwili wynosi 5,73 złotych za litr. Turyści muszą płacić stawkę rynkową, wyższą o ok. 2,35 złotych.

Wyjazd samochodem na zachód Europy to jeszcze większy wydatek. W Niemczech za litr paliwa płaci się prawie 10 złotych. We Włoszech i Francji jest trochę taniej, jednak nadal drożej niż na szlaku adriatyckim – ponad 9 złotych za litr benzyny. W Czechach zapłacimy w tej chwili ok. 8,65 złotych za litr. Trzeba też pamiętać, że ceny paliwa na razie stale rosną i w lipcu stawki mogą być jeszcze wyższe.

Grecja? Niekoniecznie w all-inclusive

Wakacje w wersji all-inclusive to najtańsza opcja, jednak nie wszyscy chcą spędzać urlop na kursowaniu od leżaka do baru. Dla osób, które szukają destynacji na bardziej aktywny wypoczynek, a jednocześnie nie chcą opróżniać portfela, dobrym wyjściem może być Grecja.

– Od kryzysu w 2008 roku w Grecji jest względnie tanio, zwłaszcza poza najpopularniejszymi kurortami. Ceny w hotelach i restauracjach są tam niższe niż w większości "turystycznych" krajów w Europie. Jednocześnie każdy znajdzie na greckim wybrzeżu i tamtejszych wyspach coś dla siebie - zarówno fani odpoczynku na leżaku przy basenie, jak i ci, którzy chcą aktywnie zwiedzać okolicę – podkreśla Łukasz Szewczyk, współautor "Podróżniczego bloga" i założyciel kanału na YouTube.

Santoryn w GrecjiShutterstock

Dodaje jednak, że sam dojazd do Grecji nie jest taki tani. – Cena biletów do Grecji to w tej chwili ok. 200 euro za osobę w dwie strony. Podróż samochodem przy obecnych cenach paliwa wiąże się z jeszcze większym wydatkiem, w dodatku odległość jest na tyle duża, że Polacy zazwyczaj decydują się jednak na samolot – zaznacza Szewczyk.

Oczywiście w Grecji ofertę odpowiednią dla swoich wymagań znajdą też fani all-inclusive i zorganizowanych wyjazdów. W wersji bez wyżywienia tygodniową wycieczkę do trzygwiazdkowego hotelu można znaleźć w cenach niewiele wyższych niż bułgarskie. Choć mamy już czerwiec, w sieci nadal wisi wiele ofert na lipiec i sierpień w cenach oscylujących ok. 1200 złotych. Za taką cenę polecimy na Kos, Kretę czy Rodos. Opcja z wyżywieniem to dodatkowe 500-600 złotych. Na Santorynie i Mykonos ceny są znacznie wyższe i oscylują w granicach 3000 złotych za tydzień.

Albania hitem ostatnich sezonów

Wśród kierunków nieoczywistych od kilku lat wyróżnia się Albania. Jeszcze w latach 90. kojarzona raczej z przestępczością zorganizowaną niż z wakacjami, dziś z każdym kolejnym rokiem pnie się w górę rankingu najpopularniejszych urlopowych destynacji. Głównym magnesem na turystów są ceny. Te zaczynają się już od 1300 złotych za tygodniowy pobyt, z pełnym wyżywieniem. Tyle że nie obejmują dojazdu. A podróż samochodem z Polski do Albanii to koszt ok. 1000 złotych na głowę. Samolotem, przy obecnych cenach, wychodzi nawet drożej.

Górzyste czarnogórskie wybrzeżeMaPixel (CC0)

Hiszpania – można znaleźć coś w niewygórowanej cenie

Kierunkiem jak najbardziej oczywistym ogólnie, jednak nieoczywistym w kontekście niskich cen, jest Hiszpania. Co prawda zorganizowane wycieczki do tego kraju kosztują więcej niż wyjazdy do Bułgarii, Grecji, Turcji czy na Cypr, jednak we własnym zakresie można znaleźć coś w niewygórowanej cenie.

– Widziałem oferty kilkuosobowych apartamentów na Costa Blanca w cenie 60 euro za noc. Jeśli chodzi o restauracje, w mniejszych kurortach można zjeść taniej niż nad Bałtykiem. Nie oznacza to, że wczasy w Hiszpanii są tanie, ale na pewno mogą być tańsze niż w konkurencyjnych Włoszech – mówi współautor "Podróżniczego bloga".

Ciekawa opcja: Węgry

Ciekawą opcją dla turystów, którzy nie muszą koniecznie jechać na południe Europy, są Węgry. Latem nad tamtejszym Balatonem panuje pogoda porównywalna do tej, którą znamy z oddalonej o kilkaset niespełna 500 kilometrów północnej Chorwacji. Ze względu na mniejszą popularność wśród turystów, ceny w hotelach, pensjonatach i restauracjach są tam wyraźnie niższe niż w zatłoczonych europejskich kurortach.

Jezioro BalatonVisualhunt (CC BY-SA 2.0)

A gdzie zapłacimy najwięcej?

W rozmowie z portalem TVN24 Biznes wiceprezes biura podróży Itaka i wiceszef Polskiej Izby Turystyki Piotr Henicz podkreślił, że nadchodzące wakacje będą generalnie droższe niż te ubiegłoroczne. To kontynuacja utrzymującego się od wielu sezonów trendu, na fali którego kilka krajów zmieniło status z "taniego" na co najmniej "umiarkowanie drogi".

Jeszcze kilkanaście lat temu dobrą opcją dla osób z mniej zasobnym portfelem była Chorwacja. Tyle że napływ turystów z zachodniej Europy oraz wejście tego kraju do Unii Europejskiej zmieniły sytuację. Ceny na miejscu są teraz zdecydowanie wyższe niż w Polsce, a dojazd samochodem przy obecnych cenach paliwa kosztuje nie mniej niż loty do zdecydowanie bardziej odległych krajów.

Jak podkreśla Szewczyk, duży skok cenowy zaliczyła ostatnio Malta. Kilka lat temu urlop tam wiązał się z mniejszymi wydatkami niż wakacje na zachodzie Europy. W ostatnich latach ceny na tej wyspie prawie dogoniły te znane z włoskich kurortów.

Najdrożej od wielu lat niezmiennie jest na francuskiej riwierze. Cena za osobę przy zamówieniu wersji all-inclusive w najtańszych hotelach na Lazurowym Wybrzeżu nie różni się co prawda aż tak bardzo od nieco lepszych obiektów w Grecji czy Turcji, ale koszty życia na miejscu są nawet dwukrotnie wyższe. W dodatku tanich ofert we Francji jest bardzo mało. Drogo jest też we Włoszech, zwłaszcza na Sardynii, a także na hiszpańskich wyspach: Majorce i Ibizie.

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Ukraińskie władze opublikowały nagranie z kamery monitoringu, na którym widać ostrzał Odessy. W wyniku ataku doszło do serii eksplozji. Rosjanie uderzyli pociskiem balistycznym z ładunkiem kasetowym w jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście. Zginęło co najmniej pięć osób, a 32 zostały ranne.

Uderzyli w Odessę pociskiem balistycznym z ładunkiem kasetowym. Nagranie z kamery monitoringu

Uderzyli w Odessę pociskiem balistycznym z ładunkiem kasetowym. Nagranie z kamery monitoringu

Źródło:
Reuters, PAP

Ministra do spraw równości Katarzyna Kotula stwierdziła w "Faktach po Faktach" w TVN24, że "wielkim hamulcowym" rządowego projektu ustawy w sprawie związków partnerskich jest wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz i PSL. - Być może jest tak, że premier Kosiniak-Kamysz, ze względu na kolejne wybory - tym razem europejskie - nie chce dzisiaj powiedzieć, że zgadza się na rządowy projekt o związkach partnerskich - dodała.

Co z ustawą o związkach partnerskich? Ministra wskazuje na "wielkiego hamulcowego"

Co z ustawą o związkach partnerskich? Ministra wskazuje na "wielkiego hamulcowego"

Źródło:
TVN24

Polsce będzie coś groziło, kiedy "w Unii nie będziemy i wtedy, kiedy Unia będzie od środka rozwalana" - mówiła w "Kropce nad i" ubiegająca się o mandat w PE Anita Kucharska-Dziedzic z Lewicy. Zdaniem posła klubu PiS i kandydata do europarlamentu Michała Wójcika "dzisiaj jest walka o suwerenność Polski".

Kucharska-Dziedzic o tym, co nam zagrozi poza Unią Europejską, Wójcik o "walce o suwerenności"

Kucharska-Dziedzic o tym, co nam zagrozi poza Unią Europejską, Wójcik o "walce o suwerenności"

Źródło:
TVN24

Duralex, francuska firma zajmująca się produkcją naczyń ze szkła hartowanego, w tym popularnych w Polsce szklanek, ogłosiła upadłość - podają zagraniczne media. Trwają poszukiwania nowego nabywcy tego, co z zakładu pozostało. Pracownicy nie tracą nadziei, że uda się uniknąć utraty 230 miejsc pracy.

Znany producent ogłasza upadłość. "Miażdżący cios"

Znany producent ogłasza upadłość. "Miażdżący cios"

Źródło:
"Le Monde"

Obowiązek zbiórki opakowań po mleku i produktach mlecznych w ramach sytemu kaucyjnego zostanie przesunięty na 2026 rok - wynika z opublikowanego we wtorek projektu ustawy odnoszącego się do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Przedstawiciele branży napojowej oraz handlu apelowali wcześniej, aby spod systemu kaucyjnego wyłączyć opakowania po mleku i napojach mlecznych. W ich ocenie zbieranie takich opakowań mogłoby skończyć się "zafundowaniem sobie bomby biologicznej".

Branża ostrzegała przed "bombą biologiczną". Jest reakcja rządu

Branża ostrzegała przed "bombą biologiczną". Jest reakcja rządu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Postawiono zarzuty dwóm mężczyznom, którzy we wrześniu ubiegłego roku, pod osłoną nocy, ścieli słynny jawor z Sycamore Gap w Parku Narodowym Northumberland, w północno-wschodniej Anglii. Ścięcie drzewa wywołało oburzenie i rozpacz mieszkańców Wysp - donosi Reuters. 

Ścięli jedno z najczęściej fotografowanych drzew w Wielkiej Brytanii. Usłyszeli zarzuty

Ścięli jedno z najczęściej fotografowanych drzew w Wielkiej Brytanii. Usłyszeli zarzuty

Źródło:
Reuters

Ambasador Izraela w Polsce Jakow Liwne "pogratulował polskiemu rządowi wszczęcia śledztwa", odnosząc się do doniesień medialnych sugerujących powiązania byłego już prezesa spółki Orlen Trading Switzerland z terrorystyczną organizacją Hezbollah. "Oczekujemy wyników dochodzenia" - napisał dyplomata w mediach społecznościowych.

Orlen, Obajtek i pytanie o Hezbollah. Ambasador Izraela komentuje

Orlen, Obajtek i pytanie o Hezbollah. Ambasador Izraela komentuje

Źródło:
tvn24.pl

W województwach zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim trwa ćwiczenie Defender-24. Od 4 do 6 maja planowane są tam przemieszczenia kolumn wojskowych. Poinformował o tym we wtorek Sztab Generalny Wojska Polskiego, apelując o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Kolumny wojskowe na drogach w trzech województwach

Kolumny wojskowe na drogach w trzech województwach

Źródło:
PAP

Maspex sfinalizował we wtorek proces przejęcia spółki Jan Becher - Karlovarská Becherovka, w wyniku czego polska spółka stała się właścicielem czeskiej marki alkoholu Becherovka oraz zakładu produkcyjnego i magazynu w Karlovych Varach. Transakcja została zrealizowana z firmą The Pernod Ricard Group.

Słynna czeska marka trafia w polskie ręce

Słynna czeska marka trafia w polskie ręce

Źródło:
PAP

Trzech tajkonautów wróciło we wtorek na Ziemię. Tym samym zakończyła się ich sześciomiesięczna misja na chińskiej stacji kosmicznej Tiangong. - Jestem dumny z mojej ojczyzny - powiedział Tang Hongbo, jeden z tajkonautów.

Półroczna misja dobiegła końca. Tajkonauci wrócili na Ziemię

Półroczna misja dobiegła końca. Tajkonauci wrócili na Ziemię

Źródło:
Reuters, PAP, AP

Wtorek 30 kwietnia to nie tylko ostatni dzień na złożenie PIT-u, ale także na zapłatę ewentualnej niedopłaty podatku. - Termin także upływa dzisiaj - przypomniał w TVN24 BiS Radomir Szaraniec, doradca podatkowy, członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Nie tylko PIT, ale i przelew. "Termin także upływa dzisiaj"

Nie tylko PIT, ale i przelew. "Termin także upływa dzisiaj"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia otwiera kwietniowy ranking zaufania CBOS. Tuż za liderem Polski 2050 uplasował się wicepremier, szef MON i koalicjant z Trzeciej Drogi - Władysław Kosiniak-Kamysz. Na trzecim miejscu, ex aequo, są prezydent stolicy Rafał Trzaskowski oraz prezydent RP Andrzej Duda. Z największą nieufnością spotyka się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Liderzy Trzeciej Drogi na czele rankingu zaufania. Trzecie miejsce dla dwóch prezydentów

Liderzy Trzeciej Drogi na czele rankingu zaufania. Trzecie miejsce dla dwóch prezydentów

Źródło:
PAP

Obecność w Unii Europejskiej jest częścią naszej wielkiej, wspaniałej historii - powiedział prezydent Andrzej Duda w orędziu na 20-lecie członkostwa we Wspólnocie. - 1 maja 2004 roku to był bardzo dobry dzień dla Polski. Kilka pokoleń marzyło, by powrócić do politycznej wspólnoty zachodniego świata, zjednoczonej Europy - zaznaczył. Zachęcał też do udziału w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Od tego, jakich reprezentantów wybierzemy, będzie zależał kierunek, w którym będzie podążała Unia oraz to, jak polskie sprawy będą w Unii prowadzone - podkreślił prezydent.

Prezydent Andrzej Duda: 20 lat naszej obecności w Unii to wielki sukces każdego z nas

Prezydent Andrzej Duda: 20 lat naszej obecności w Unii to wielki sukces każdego z nas

Źródło:
tvn24.pl

Liderzy partii zachęcają swoich wyborców, by wzięli udział w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, kładąc nacisk na frekwencję w każdym okręgu. Bo w tych wyborach liczba głosów w okręgach jest szczególnie istotna.

Jeden dobry wynik w okręgu może zmienić sytuację partii w całym kraju. Dlaczego?

Jeden dobry wynik w okręgu może zmienić sytuację partii w całym kraju. Dlaczego?

Źródło:
Konkret24

Nastoletni chłopiec zginął, a cztery inne osoby zostały ranne po wtorkowym ataku z użyciem miecza w Londynie. Sprawca został aresztowany przez policję. Służby twierdzą, że zdarzenie nie miało podłoża terrorystycznego.

Atak z użyciem miecza w Londynie. Policja o "wielu ofiarach"

Atak z użyciem miecza w Londynie. Policja o "wielu ofiarach"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl. BBC

49-letnia Suzanne Morphew wybrała się na przejażdżkę rowerową w maju 2020 r. Nigdy nie wróciła do domu. Po latach znaleziono jej szczątki. Sekcja zwłok, której wyniki przedstawiono wczoraj, wykazała, że kobieta ​​zmarła w wyniku zabójstwa. W jej organizmie stwierdzono obecność "mieszanki leków używanej do unieruchamiania zwierząt".

Sekcja zwłok zaginionej 49-latki. "Zabójstwo", w organizmie stwierdzono "leki do unieruchamiania zwierząt"

Sekcja zwłok zaginionej 49-latki. "Zabójstwo", w organizmie stwierdzono "leki do unieruchamiania zwierząt"

Źródło:
CNN, CBS, ABC News

Były prezes Orlenu Daniel Obajtek przebywa poza Polską - przekazał poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba. Jak dodał, został o tym poinformowany premier Donald Tusk. - Jest na Węgrzech, czyli schronił się u Orbana, czyli schronił się u swoich kontrahentów - dodał Szczerba w rozmowie z reporterką TVN24.

Szczerba: Obajtek przebywa poza Polską, przekazałem informację premierowi

Szczerba: Obajtek przebywa poza Polską, przekazałem informację premierowi

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24

Z ministerstwa funduszy w czwartek niespodziewanie odeszła Małgorzata Szczepańska, która kierowała departamentem nadzorującym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w czasie, gdy doszło do afery NCBR - ustalił tvn24.pl. Nasze informacje potwierdziła szefowa tego resortu Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, która powiedziała, że urzędniczka odeszła "przez NCBR". - Będzie trzęsienie ziemi. Była królową, która decydowała o rozdzielaniu miliardów i mówiła dyrektorom NCBR, co mają robić - mówi nasz informator.

Decydowała o miliardach dla NCBR i nagle odeszła z ministerstwa. "Będzie trzęsienie ziemi"

Decydowała o miliardach dla NCBR i nagle odeszła z ministerstwa. "Będzie trzęsienie ziemi"

Źródło:
tvn24.pl

13-letni chłopiec odnalazł na plaży plastikową figurkę-ośmiornicę słynnego producenta klocków. Jak podają brytyjskie media, jest ona jedną z kilku tysięcy, które wpadły do morza ponad ćwierć wieku temu w wyniku uderzenia fali w kontenerowiec Tokyo Express. Zbieracze zatopionych klocków tłumaczą, że ośmiornica jest postrzegana przez nich jako "święty Graal".

Poszukiwacze klocków z zatopionego transportu nazywają ją "świętym Graalem". 13-latek odnalazł rzadką figurkę

Poszukiwacze klocków z zatopionego transportu nazywają ją "świętym Graalem". 13-latek odnalazł rzadką figurkę

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Regulacja przedłuża ochronę tymczasową dla osób uciekających przed wojną do 30 września 2025 roku. Zmiany zakładają także wprowadzenie dodatkowego kryterium wypłaty 800 plus dla Ukraińców.

800 plus dla Ukraińców. Jest dodatkowy warunek

800 plus dla Ukraińców. Jest dodatkowy warunek

Źródło:
PAP

Prezydent Andrzej Duda mianował generała broni Marka Sokołowskiego dowódcą generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, a generała brygady Krzysztofa Stańczyka - dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej. Informację przekazało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Prezydent mianował wojskowych dowódców

Prezydent mianował wojskowych dowódców

Źródło:
PAP

Sąd skazał drugiego kierowcę po wypadku na warszawskim Gocławiu, w którym jedna osoba zginęła, a trzy zostały poszkodowane. Michał W. został uznany winnym umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Był świadkiem, został skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku. "Wina nie budzi wątpliwości"

Był świadkiem, został skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku. "Wina nie budzi wątpliwości"

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Blockchain Kukiza za milion od Morawieckiego. "Przypomina telewizor z pękniętym kineskopem"

Blockchain Kukiza za milion od Morawieckiego. "Przypomina telewizor z pękniętym kineskopem"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Były prezes Orlen Trading Switzerland Samer A. na razie nie został wezwany przez prokuraturę, w związku z czym nie wiadomo, gdzie przebywa - powiedziała prokurator regionalna w Warszawie Małgorzata Adamajtys. Prokurator krajowy Dariusz Korneluk przekazał, że Prokuratura Regionalna w Gdańsku prowadzi wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, dlaczego wobec Libańczyka zastosowano poręczenie majątkowe.

Co wiadomo w sprawie byłego prezesa Orlen Trading Switzerland Samera A.?

Co wiadomo w sprawie byłego prezesa Orlen Trading Switzerland Samera A.?

Źródło:
PAP, TVN24, RMF FM

Na chwilę obecną są prowadzone trzy główne postępowania w sprawie Orlenu - powiedział prokurator krajowy Dariusz Korneluk na konferencji prasowej. Przekazał też, że w związku z tym doszło do przeszukań, między innymi u byłego prezesa koncernu Daniela Obajtka.

Prokurator krajowy: trzy główne postępowania w sprawie Orlenu

Prokurator krajowy: trzy główne postępowania w sprawie Orlenu

Źródło:
TVN24

Podatek od aut spalinowych zostanie zastąpiony dopłatami do elektryków - wynika z wpisu na platformie społecznościowej X ministry klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski. We wtorek rząd przyjął zmiany w Krajowym Planie Odbudowy.

Zwrot w sprawie podatku od aut. Będzie nowe rozwiązanie

Zwrot w sprawie podatku od aut. Będzie nowe rozwiązanie

Źródło:
PAP

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zdecydował o przekazaniu do windykacji kary pieniężnej od Radia ZET. Chodzi o kwotę 476 tysięcy złotych. Wcześniej szef KRRiT podobne decyzje podjął wobec spółki TVN S.A. oraz radia TOK FM. Działaniom Macieja Świrskiego sprzeciwiają się organizacje dziennikarskie.

Jest decyzja szefa KRRiT w sprawie kary dla Radia ZET

Jest decyzja szefa KRRiT w sprawie kary dla Radia ZET

Źródło:
tvn24.pl

Jedno z najstarszych, nieprzerwanie działających w tym samym miejscu kin na świecie od 30 kwietnia jest własnością Szczecina. Miasto zdecydowało, że nowym operatorem instytucji zostanie warszawskie Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Wiadomo już, kto zajmie się najstarszym kinem na świecie

Wiadomo już, kto zajmie się najstarszym kinem na świecie

Źródło:
tvn24.pl, stowarzyszeniekinstudyjnych.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24