Wakacje na południu Europy. Gdzie znajdziesz najpiękniejsze piaszczyste bezpłatne plaże?

Źródło:
tvn24.pl
Wakacje 2022. Piotr Henicz o cenach
Wakacje 2022. Piotr Henicz o cenachTVN24
wideo 2/4
Wakacje 2022. Piotr Henicz o cenachTVN24

Piękne piaszczyste plaże można znaleźć w wielu miejscach w Europie. Słyną z nich zwłaszcza śródziemnomorskie wyspy. Ale przed wyjazdem na wakacje warto zbadać temat, by trafić na wybrzeża najbardziej malownicze. Ideał to miejsce z białym piaskiem, lazurową wodą, do tego plaża bezpłatna i niezatłoczona. Gdzie takich szukać?

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne, które w ubiegłym roku najchętniej wybierali Polacy, to Turcja, Grecja i Bułgaria - tak wynika z raportu "Zagraniczne wakacje Polaków 2021" Polskiej Izby Turystyki. Pod uwagę brane były wyjazdy zagraniczne organizowane przez biura podróży. W każdym z tych krajów można znaleźć piękne plaże. Ale nie tylko tam. Jeśli szukasz miejsc, które do tego nie będą bardzo zatłoczone, a za pobyt na plaży nie chcesz płacić kilkudziesięciu euro dziennie, nasz przegląd może ci pomóc znaleźć idealne miejsce na urlop.

Grecja

Piękne piaszczyste plaże to jeden z głównych atutów Grecji, a w szczególności tamtejszych wysp. W Grecji jest ich tyle, że trudno wskazać jedno konkretne miejsce godne polecenia, zwłaszcza że właściwie wszędzie warunki do plażowania są bardzo dobre. Z piaszczystych plaż słyną m.in. Kreta, Leukada czy Zakynthos. Na ostatniej z wymienionych wysp znajduje się słynna Zatoka Wraku, nazwana tak ze względu na zalegający na jednej z tamtejszych plaż statek.

Grecja, Zatoka WrakuShutterstock

Bułgaria

Od wielu lat należy do najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. W zestawieniach najbardziej atrakcyjnych europejskich kurortów trudno znaleźć jednak bułgarskie nadmorskie miasteczka, więc i bułgarskich plaż na próżno szukać w rankingach. Ale turyści wybierający się do tego kraju po raz pierwszy nie powinni być rozczarowani. Plaże w Bułgarii są głównie piaszczyste i bardzo szerokie, a woda błękitna i przezroczysta.

Bułgarskie wybrzeżeShutterstock

Inna sprawa, że są to w większości plaże typowo turystyczne - pełne leżaków, sąsiadujące z barami i restauracjami, a w sezonie zatłoczone. Miłośnikom bardziej kameralnego plażowania polecamy Bolatę. To kąpielisko położone na terenie rezerwatu przyrody Kaliakra, z dala od najpopularniejszych kurortów. Uchodzi za najpiękniejszą plażę w Bułgarii.

Turcja

Plaże w sąsiedniej Turcji też rzadko pojawiają się w zestawieniach najatrakcyjniejszych w Europie, jednak w żadnym razie nie powinno to zniechęcać urlopowiczów do tego kraju. Może nie ma tu śnieżnobiałego piasku na miarę niektórych śródziemnomorskich wysp - o nich w dalszej części tekstu - ale bez trudu można znaleźć naprawdę dobre warunki do wypoczynku nad wodą. Tureckie plaże słyną ze swoich rozmiarów - są wyjątkowo szerokie i długie. Dzięki temu nie ma na nich takiego ścisku jak w wielu innych kurortach.

W przewodnikach szczególnie polecana jest Plaża Żółwi w miejscowości Iztuzu. Na jej korzyść przemawia malownicze położenie u podnóża skał oraz oddalenie od turystycznego zgiełku głównych kurortów. Dostać tam się można łodzią, co samo w sobie stanowi atrakcję.

Hiszpania

Podobnie jak w Grecji najpiękniejsze hiszpańskie plaże znajdują się na wyspach. Plaże na Wyspach Kanaryjskich czy Balearach to nie tylko czysty i oświetlany słońcem przez ponad 300 dni w roku piasek, ale również zapierające dech w piersiach widoki. Jedną z najpiękniejszych plaż w całym kraju jest zamykająca od południowej strony wyspę Gran Canaria Maspalomas, dużą popularnością cieszy się też Ses Illetes na Formenterze.

Plaża Ses IlletesShutterstock

Włochy

Rankingi najpiękniejszych piaszczystych plaż w Europie pełne są akcentów włoskich. W przypadku plażowania we Włoszech niemal zawsze sprawdza się zasada: im dalej na południe, tym lepiej. Trzeba jednak pamiętać, że plaże w północnej i środkowej części kraju - zarówno na wybrzeżu toskańskim, jak i nad Adriatykiem, w Rimini i okolicach - w sezonie są zatłoczone. W dodatku za wstęp na wiele z nich pobierana jest opłata.

Ceny zaczynają się zazwyczaj od ok. 15 euro. Tyle zapłacimy za wstęp na plażę oraz miejsce na leżaku. Czasami w cenie jest też parasol, ale niestety nie jest to regułą. Zdarza się, że trzeba dopłacić za niego nawet kilkanaście euro. W weekendy stawki są jeszcze wyższe i sięgają nawet 25 euro. Wiele plaż ma w ofercie tygodniowe lub kilkudniowe karnety, które pozwalają zaoszczędzić kilka euro dziennie. Dzieci zwykle płacą mniej (do 5 euro) albo są wpuszczane za darmo.

Zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja na południu. To tam znajduje się większość plaż uznawanych za najładniejsze nie tylko w Italii, ale również na całym kontynencie. Z pięknych - i w zdecydowanej większości darmowych - plaż słynie zwłaszcza Sardynia.

Francja

Riwiera Francuska zmaga się z podobnym problemem co północna część Włoch. Plaże niby są ładne i piaszczyste, jednak niezbyt szerokie, przez co właściwie cały czas przetaczają się przez nie tłumy. W poszukiwaniu bardziej przyjaznych warunków do wypoczynku na leżaku czy ręczniku warto wyjechać poza najpopularniejsze kurorty. Warta uwagi jest zatoka Calanque d'en Vau, położona niedaleko Marsylii. Duży wybór piaszczystych plaż oferuje też Korsyka.

Calanque D'En VauShutterstock

Portugalia

Nie można zapominać też o Portugalii. Nie jest ona może najpopularniejszym kierunkiem turystycznym w Europie, jednak to w gruncie rzeczy atut - mniej turystów to mniejszy tłok na plażach. Na terenie tego kraju - a konkretnie na sąsiadującej z Maderą Porto Santo - znajdują się najpiękniejsze według portalu European Beach Destinations plaże w Europie. Uznaniem turystów cieszy się też piaszczyste wybrzeże w okolicach Algarve.

Chorwacja

Wprawdzie nie ma na południu Europy takiego kraju, w którym nie dałoby się znaleźć ładnej piaszczystej plaży, ale w będącej jednym z czołowych wakacyjnych kierunków Polaków Chorwacji jest ich względnie niewiele. Tam dominują wybrzeża kamieniste, zwłaszcza na położonej na północy kraju Istrii. W ciągnącej się wzdłuż Adriatyku Dalmacji piasku jest więcej, ale stosunek plaż kamienistych lub żwirowych do piaszczystych nadal jest wyższy niż w większości konkurencyjnych państw. Reprezentacyjna plaża Chorwacji - uważana za jedną z najbardziej malowniczych w Europie Zlatni Rat na wyspie Brać - zalicza się do drugiej z wymienionych kategorii. Wśród tych piaszczystych wyróżnić można popularną wśród turystów plażę na Ninskiej Lagunie niedaleko Zadaru.

ChorwacjaShutterstock

Czarnogóra

Podobnie jak w Chorwacji można scharakteryzować plaże w Czarnogórze. Tamtejsze wybrzeże, będące w gruncie rzeczy przedłużeniem tego chorwackiego, jest w dużej mierze kamieniste. Większość czarnogórskich plaż pokrywają małe kamyczki, tworzące żwirowatą nawierzchnię. Przy kąpieliskach położonych na uboczu jedyną opcją często jest rozłożenie ręcznika na kamieniach. Miłośnicy wypoczynku na piasku koniecznie powinni wybrać się na położoną między miejscowościami Bar i Sutomore Czerwoną Plażę. Nazwa jest nieprzypadkowa - tamtejszy piasek, zwłaszcza w promieniach popołudniowego słońca, przyjmuje barwę czerwoną, podobnie jak sąsiadujące z plażą skały.

Malta

Z pięknego, czystego piasku nad wodą nie słynie też Malta. Większość plaż na tej wyspie jest żwirowa lub kamienista. Zwłaszcza w najpopularniejszym wśród turystów regionie, czyli w okolicach miast Sliema i St. Julian's. Minusem maltańskich plaż jest też ich niewielki rozmiar, wynikający z ukształtowania tamtejszego wybrzeża. Za najładniejsze piaszczyste plaże na Malcie uchodzą położone w północno-zachodniej części Ghajn Tuffieha oraz Złota Zatoka. Dodatkową atrakcją dla tych, którzy nurkują, są leżące na dnie w okolicy tych kąpielisk wraki statków.

Comino, MaltaShutterstock

Darmowe plaże w Europie - gdzie?

Właściwie wszędzie. Co prawda, pojedyncze przypadki plaż płatnych znajdziemy w każdym popularnym wśród turystów kraju, jednak pobieranie opłaty za wstęp na piasek powszechną praktyką jest jedynie we Włoszech. Ale tu kolejna dobra wiadomość. Tam w Italii, gdzie plaże są najpiękniejsze, czyli na wyspach, zdecydowana większość plaż jest darmowa. Największy odsetek kąpielisk płatnych występuje na toskańskim wybrzeżu. Tyle że nawet tam znalezienie darmowej piaszczystej plaży jest możliwe - wystarczy wyjechać poza główne kurorty.

CZYTAJ TAKŻE: Wakacje w Europie. Gdzie najtaniej można spędzić urlop? Na czele rankingu popularny wśród Polaków kierunek

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

- Powiem pani minister Barbarze Nowackiej, żeby zastanowiła się nad takim okrągłym stołem uczniowskim ze szkół ponadpodstawowych - powiedział w Białymstoku premier Donald Tusk, odpowiadając na apel Pawła, ucznia szkoły średniej. Szef rządu zaprosił nastolatka do udziału w tym wydarzeniu. Podczas spotkania poruszona została również kwestia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Źródło:
TVN24

Czy mogę zdradzić pewną tajemnicę? - zapytała w "#BezKitu" profesor Monika Płatek, karnistka i członkini Społecznej Rady do spraw Funduszu Sprawiedliwości. Przekazała, że na radzie dyskutowano o tym, żeby nazwać ten fundusz "Funduszem Tomasza Komendy". Dodała, że pomysł jest jednak "zawieszony przez chwilę".

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVN24

7-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych w Romanowie (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu dziecku. Chłopiec chwilę wcześniej wysiadł ze szkolnego busa.

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Gwałtowne burze suną w piątek przez Polskę. Strażacy interweniowali blisko 600 razy, w tym najczęściej w województwach małopolskim i wielkopolskim. Połamane są drzewa i pozrywane dachy z budynków, w wyniku intensywnych opadów deszczu pozalewane zostały drogi.

Wiatr zrywa dachy i łamie drzewa, deszcz zalewa ulice. Nawałnice nad Polską

Wiatr zrywa dachy i łamie drzewa, deszcz zalewa ulice. Nawałnice nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Kraje regionu Morza Bałtyckiego zgodziły się stworzyć "mur dronów", by za pomocą bezzałogowców chronić zewnętrzne granice państwowe – poinformowała Agne Bilotaite, szefowa resortu spraw wewnętrznych Litwy. Podczas piątkowego spotkania na Łotwie uzgodniono również zorganizowanie wspólnych ćwiczeń ewakuacyjnych w krajach regionu.

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

Źródło:
PAP

Donald Tusk poinformował, że w najbliższych dniach rząd przeanalizuje możliwość otwarcia jednego z przejść granicznych z Białorusią. Chodzi o Bobrowniki. Jak podkreślił, działania te mają pomóc polskim kupcom i handlarzom, którzy od ponad roku nie mogą prowadzić wymiany handlowej.

Premier o ewentualnym otwarciu przejścia granicznego z Białorusią

Premier o ewentualnym otwarciu przejścia granicznego z Białorusią

Źródło:
PAP

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Polski podróżnik Mariusz Majewski został skazany w Kongo na dożywotnie więzienie pod zarzutem szpiegostwa - miał przemieszczać się po linii frontu z lokalną bojówką i robić zdjęcia strategicznych miejsc. W piątek wiceszef MSZ Andrzej Szejna poinformował, że Majewski "nie jest szpiegiem, należy do klubu podróżników", a "jego zachowania wynikały z nieznajomości miejscowych obyczajów". W sprawie uwięzionego Polaka ma interweniować prezydent Andrzej Duda.

Polak ma spędzić resztę życia w afrykańskim więzieniu za szpiegostwo. Interwencja prezydenta

Polak ma spędzić resztę życia w afrykańskim więzieniu za szpiegostwo. Interwencja prezydenta

Źródło:
PAP

- W poniedziałek w Sztabie Generalnym odbędzie się prezentacja tego, jak ma wyglądać Tarcza Wschód - poinformował w piątek w Białymstoku premier Donald Tusk. Jak wskazał, "nasze argumenty stają się powoli taką oficjalną doktryną całej Unii Europejskiej". Mówił też, jak ważne są wybory do europarlamentu. - Jesteśmy o krok od tego, żeby przewagę zaczęły zdobywać siły jawnie prorosyjskie w Europie - powiedział. Premier mówił też o aktach sabotażu w Polsce.

Siedem prób sabotażu. Tusk o osobach "wynajętych" przez rosyjskie służby

Siedem prób sabotażu. Tusk o osobach "wynajętych" przez rosyjskie służby

Źródło:
TVN24, PAP

Potrzebujemy udowodnić samym sobie i Władimirowi Putinowi, że możemy utrzymać ten kurs i ostatecznie wygrać - mówił szef MSZ Radosław Sikorski na konferencji PISM Strategic Ark. Ocenił, że zarówno Unię Europejska, jak i USA stać na to, by wesprzeć Ukrainę, bo koszt jej przegranej byłby nieporównywalnie większy.

"To absurd mówić, że jesteśmy zmęczeni tą wojną". Sikorski na konferencji PISM

"To absurd mówić, że jesteśmy zmęczeni tą wojną". Sikorski na konferencji PISM

Źródło:
PAP

- To nie było funkcjonowanie, jakiego należało oczekiwać od jednostki, która wydaje środki publiczne - powiedział w "#BezKitu" przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Maciej Berek, odnosząc się do działań Rządowego Centrum Legislacji za czasów Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Szczuckiego. Wskazał "najbardziej wyrazistą sytuację patologiczną, jaką można sobie wyobrazić".

Maciej Berek o "najbardziej wyrazistej sytuacji patologicznej, jaką można sobie wyobrazić" w RCL za czasów PiS

Maciej Berek o "najbardziej wyrazistej sytuacji patologicznej, jaką można sobie wyobrazić" w RCL za czasów PiS

Źródło:
TVN24

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze, najważniejszy sądowniczy organ ONZ, nakazał w piątek władzom Izraela natychmiastowe wstrzymanie ofensywy w Rafah w Strefie Gazy. Decyzja ma związek z "bezpośrednim ryzykiem" dla palestyńskiej ludności cywilnej. Minister bezpieczeństwa Izraela uznał trybunał za "antysemicki", a jego postanowienie za "nieistotne".

Trybunał w Hadze nakazał Izraelowi wstrzymanie ofensywy w Rafah

Trybunał w Hadze nakazał Izraelowi wstrzymanie ofensywy w Rafah

Źródło:
Reuters, X, PAP

Od drogich prezentów komunijnych fiskus może żądać podatku. Skąd urząd skarbowy będzie wiedział o prezencie? Najczęściej od sąsiada czy innych "życzliwych". Urzędy dostają rocznie po kilka tysięcy takich donosów. - Nie istnieje coś takiego jak rozliczenie komunii. Na otrzymane prezenty patrzymy osobno i jeśli zaszła taka potrzeba, składamy osobne zgłoszenie uwzględniając prezenty od konkretnych gości - komentuje Martyna Myszkowska z Kancelarii Podatkowej Myszkowska Wachowska.

Polacy donoszą do fiskusa po komuniach. "Złośliwość i niewiedza"

Polacy donoszą do fiskusa po komuniach. "Złośliwość i niewiedza"

Źródło:
tvn24.pl

- W przypadku Jarosława Kaczyńskiego będziemy składać wniosek do prokuratury za sprawczość kierowniczą - zapowiedział w piątek w "Faktach po Faktach" w TVN poseł KO Dariusz Joński, przewodniczący komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Joński ocenił jako "szalenie istotne" udowodnienie, że prezes PiS "rządził z tylnego siedzenia".

Joński: udowodnienie, że Kaczyński rządził z tylnego siedzenia "szalenie istotne"

Joński: udowodnienie, że Kaczyński rządził z tylnego siedzenia "szalenie istotne"

Źródło:
"Fakty po Faktach"

W piątek przed sejmową komisją śledczą do spraw wyborów kopertowych stanął prezes PiS Jarosław Kaczyński. W czasie zeznań przekonywał, że "pełną winę za to, że te wybory się nie odbyły, ponosi Koalicja Obywatelska". Jak mówił, w 2020 roku doszedł do wniosku, że wybory kopertowe "to jest dobre rozwiązanie dla Polski" i że "to był pomysł, do którego się całkowicie przyznaje". Po posiedzeniu przewodniczący komisji Dariusz Joński zapowiedział zawiadomienie do prokuratury na Kaczyńskiego za "sprawczość kierowniczą". - Za to, że to on podejmował decyzje, choć nie miał żadnych do tego uprawnień - wyjaśniał.

Będzie zawiadomienie na Jarosława Kaczyńskiego. Za "sprawczość kierowniczą"

Będzie zawiadomienie na Jarosława Kaczyńskiego. Za "sprawczość kierowniczą"

Źródło:
TVN24, PAP

Policjanci z powiatu myślenickiego (woj. małopolskie) próbowali kilkakrotnie dostarczyć wezwanie na przesłuchanie byłemu prezesowi Orlenu, Danielowi Obajtkowi - bezskutecznie. Służby podały, że polityka nie było pod wskazanym na wezwaniu adresem.

Policjantom nie udało się dostarczyć Danielowi Obajtkowi wezwania. "Kilkakrotnie podjęliśmy próby"

Policjantom nie udało się dostarczyć Danielowi Obajtkowi wezwania. "Kilkakrotnie podjęliśmy próby"

Źródło:
PAP

Przechodnie spacerujący po Śródmieściu zauważyli na chodniku porzucony karton. W środku znajdowały się dokumenty. Okazało się, że ich zawartość była chroniona prawem.

Umowy i akty notarialnie w kartonie na chodniku

Umowy i akty notarialnie w kartonie na chodniku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Najdłużej czeka się na serce i płuca, ale nawet nerek, których transplantacji jest najwięcej, wciąż przeszczepia się za mało. W Polsce obowiązuje zasada domniemanej zgody na pobranie organów od zmarłego, ale dla lekarzy transplantologów kluczowa jest opinia rodziny. Dlatego tak ważne jest świadome wyrażenie zgody, rozmowa z najbliższymi i edukacja.

Po co oddawać komuś swoje organy? Piotr Polk: ta jedna decyzja jest wieczna

Po co oddawać komuś swoje organy? Piotr Polk: ta jedna decyzja jest wieczna

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował mapę aptek, w których dostępne będą tabletki "dzień po". Obecnie w wykazie znajduje się 770 punktów, jednak nabór wniosków do programu wciąż trwa. "Dostępność do antykoncepcji awaryjnej jest zapewniona w całej Polsce" - informuje Fundusz.

NFZ opublikował mapę aptek, które będą sprzedawały tabletkę "dzień po"

NFZ opublikował mapę aptek, które będą sprzedawały tabletkę "dzień po"

Źródło:
PAP

Zeznając przed komisją w sprawie wyborów kopertowych, Jarosław Kaczyński spierał się z jej członkami, że kiedy on odwiedzał cmentarze na początku pandemii, to nie było zakazu wstępu na nie. "Ja byłem tego dnia na siedmiu cmentarzach" - mówił prezes PiS. Wyjaśniamy, jakie były wtedy przepisy.

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Źródło:
Konkret24

Dziewięciolatka, która została nagrana w toalecie samolotu linii American Airlines przez stewarda, sama jest winna tej sytuacji - oceniła firma w odpowiedzi na pozew złożony przez rodziców dziecka. Już dzień później linia tłumaczyła się jednak, że takie stwierdzenie powstało w wyniku błędu, i że "bardzo poważnie traktuje zarzuty dotyczące byłego członka załogi".

Steward nagrywał dzieci w toalecie. Linia lotnicza obwiniła 9-latkę

Steward nagrywał dzieci w toalecie. Linia lotnicza obwiniła 9-latkę

Źródło:
CNN, ABC News, USA Today, tvn24.pl

Daniel Obajtek, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca na podkarpackiej liście Prawa i Sprawiedliwości, udzielił w ostatnich dniach serii wywiadów w lokalnych mediach. Rozmowy w katolickiej rozgłośni radiowej oraz w telewizji z Krosna poprzedziły komunikaty o tym, że są to materiały finansowane przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Dzieje się to w tym samym czasie, kiedy policja próbuje wręczyć mu wezwanie na posiedzenie sejmowej komisji śledczej do spraw afery wizowej. Byłego prezesa Orlenu szuka też prokuratura.

Seria wywiadów Daniela Obajtka finansowanych przez PiS

Seria wywiadów Daniela Obajtka finansowanych przez PiS

Źródło:
tvn24.pl

Prokurator Generalny Adam Bodnar podjął w piątek decyzję o zawieszeniu na pół roku prokuratora Prokuratury Krajowej Jakuba Romelczyka w czynnościach służbowych. Decyzja zapadła w związku z ujawnieniem treści rozmowy związanej z zawiadomieniem "o możliwości popełnienia przestępstw przez Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro". - Treść tej rozmowy budzi poważny niepokój - oceniła w rozmowie z TVN24 rzeczniczka Bodnara Anna Adamiak.

Adam Bodnar zawiesił prokuratora Jakuba Romelczyka

Adam Bodnar zawiesił prokuratora Jakuba Romelczyka

Źródło:
Prokuratura Krajowa, Onet, TVN24

Raper Sean Kingston i jego matka zostali aresztowani pod zarzutami oszustwa i kradzieży. Wcześniej funkcjonariusze przeszukali jego dom. Nie potwierdzono, czego dokładnie dotyczy śledztwo, ale amerykańskie media podają, że przeciwko gwiazdorowi złożono pozew dotyczący niedotrzymania warunków umowy przy zakupie 232-calowego telewizora z systemem nagłaśniającym.

Miał popełnić oszustwo przy zakupie 232-calowego telewizora. Znany raper i jego matka aresztowani

Miał popełnić oszustwo przy zakupie 232-calowego telewizora. Znany raper i jego matka aresztowani

Źródło:
CNN, NBC 6

Francuska Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego zaapelowała do przewoźników o odwołanie prewencyjnie 70 procent lotów w sobotę na paryskim lotnisku Orly. Powodem tej decyzji jest zapowiedziany przez związki zawodowe strajk kontrolerów ruchu lotniczego. Utrudnienia w podróżowaniu mogą potrwać do późnych godzin wieczornych.

Nawet 70 procent lotów może zostać odwołanych

Nawet 70 procent lotów może zostać odwołanych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w piątek ostrzeżenie dotyczące stwierdzenia białka soi w partii mąki z ciecierzycy. Spożycie produktu przez osoby z alergią na białka soi może wywołać u nich reakcję alergiczną.

Ostrzeżenie przed mąką. Może wywołać reakcję alergiczną

Ostrzeżenie przed mąką. Może wywołać reakcję alergiczną

Źródło:
PAP

Na jeziorku w Parku Szczęśliwickim w niektórych miejscach utrzymuje się beżowo-zielony kożuch. O stanie akwenu zaalarmował nas czytelnik na Kontakt 24. Urząd dzielnicy wyjaśnia, że to glony, które pojawiły się wraz ze wzrostem temperatury. W tym roku wyjątkowo wcześnie.

Beżowo-zielony kożuch na Jeziorku Szczęśliwickim. Co to jest?

Beżowo-zielony kożuch na Jeziorku Szczęśliwickim. Co to jest?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na skwerze przy ulicy Szafera w Łodzi ktoś przywiązał do ławki psa w podeszłym wieku. Obok zostawił miski z karmą i wodą, a także torbę z wyprawką.

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Źródło:
tvn24.pl

Sztab Daniela Obajtka oblepił całe Podkarpacie tysiącami plakatów. Ale spotkać byłego szefa Orlenu w terenie jest trudno. PiS-owska "jedynka" pojawia się bez zapowiedzi w wybranych miejscach, a polityczni konkurenci wprost zarzucają Obajtkowi unikanie wyborców. Ale wyborcza arytmetyka jest nieubłagana. Tylko cud może odebrać Obajtkowi mandat europosła.

O spotkaniach z Obajtkiem wiedzą nieliczni. "Nie dostajemy żadnych informacji"

O spotkaniach z Obajtkiem wiedzą nieliczni. "Nie dostajemy żadnych informacji"

Źródło:
tvn24.pl, PAP
"Prawniczy mózg PiS", "kolejny z profesorów, którymi Kaczyński tak lubi się otaczać"

"Prawniczy mózg PiS", "kolejny z profesorów, którymi Kaczyński tak lubi się otaczać"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Mandatem karnym i zakazem dalszej jazdy zakończyła się policyjna interwencja wobec 44-latka, który ulicami Hrubieszowa (Lubelskie) wiózł motorówkę. Jak podała policja, ładunek nie był odpowiednio oznakowany.

Na przyczepie wiózł "ogromnych rozmiarów" łódź motorową. Podróż przerwali policjanci

Na przyczepie wiózł "ogromnych rozmiarów" łódź motorową. Podróż przerwali policjanci

Źródło:
tvn24.pl

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce odnotowano wygraną drugiego stopnia w wysokości prawie 4,5 miliona złotych. Oto liczby, jakie wylosowano 24 maja.

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

W środę wieczorem odbyła się jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy nazwiska autorów Zdjęcia XX-lecia oraz Zdjęcia Roku, a także laureata nagrody dla Fotografa XX-lecia. Członkowie jury ogłosili także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Wśród nagrodzonych znalazł się operator TVN24 Maciej Grzybowski. Nagrodę Internautów wręczył Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN i zastępca redaktora naczelnego TVN24.

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

"Diuna: Część druga" już od jutra będzie dostępna w serwisie HBO Max. Pierwsza część adaptacji powieści Franka Herberta od soboty będzie dostępna również w Playerze.

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

Źródło:
tvn24.pl