Nie żyje najstarszy pies na świecie. Suczka Pebbles była wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa

Autor:
kgo//az
Źródło:
CBS News, Instagram/@pebbles_since_2000, tvn24.pl

Pięć miesięcy przed 23. urodzinami zmarła Pebbles, suczka rasy toy fox terrier, która była najstarszym żyjącym psem na świecie - przekazali w oświadczeniu jej właściciele. Do Księgi Rekordów Guinnessa suczka została wpisana w maju tego roku.

Rodzina Pebbles poinformowała, że ich ulubienica zmarła w poniedziałek, 3 października, w swoim domu w miejscowości Taylors w Karolinie Południowej. W komunikacie dodano, że zgon zwierzaka nastąpił z przyczyn naturalnych, a w swoich ostatnich chwilach "Pebbles była otoczona rodziną".

"Spędzała całe dnie, słuchając muzyki country i będąc kochaną. Nie była tylko zwykłym psem, miała swoją własną osobowość i swój własny sposób na siebie" - podkreśliła rodzina zmarłej suczki w opublikowanym na jej instagramowym profilu komunikacie.

17 maja, w wieku 22 lat i 50 dni, Pebbles została oficjalnie uznana za najstarszego żyjącego psa na świecie i wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

Urodziła 32 szczeniaki

W oświadczeniu przekazano, że Pebbles urodziła się 28 marca 2000 roku na nowojorskiej Long Island. Siedem lat później przeprowadziła się wraz z opiekującą się nią rodziną do Karoliny Południowej. Suczka wydała na świat łącznie aż 32 szczeniaki. Ojcem wszystkich z nich był jej wieloletni kompan, toy fox terrier Rocky, który zmarł w wieku 16 lat w 2007 roku.

ZOBACZ TEŻ: Psy płaczą z radości, kiedy po dłuższej rozłące widzą właścicieli

Od 2012 roku Pebbles była na przypisanej jej przez weterynarza kociej diecie, bogatej w białko pochodzenia mięsnego. Ale czasami, jak np. w dniu swoich 22. urodzin, dostawała żeberka.

"Nie było człowieka, który by Pebbles poznał i jej nie pokochał. Będziemy za nią głęboko tęsknić" - podkreślili w oświadczeniu właściciele suczki.

Najdłużej żyjące psy w historii

Toy fox terrier z Karoliny Południowej był do niedawna najstarszym żyjącym psem, jednak do historycznego rekordu długości psiego życia zabrakło mu wielu lat. Za najdłużej żyjącego kiedykolwiek psa Księga Rekordów Guinessa uznaje zmarłego w 1939 roku Blueya. Pochodzący z Australii australian cattle dog żył dokładnie 29 lat i 160 dni. Drugi w zestawieniu beagle o imieniu Butch zmarł (w 2003 roku) w wieku 27 lub 28 lat. Dokładnie 27 lat i 284 dni trwało życie uzupełniającego podium mopsa Snookiego z RPA.

Najstarszym psem w historii mogła być jednak Maggie z australijskiego stanu Wiktoria. Jej właściciel twierdził, że w momencie śmierci w 2016 roku suczka miała ponad 30 lat. Nie posiadał jednak żadnych oficjalnych dokumentów potwierdzających wiek psa.

ZOBACZ TEŻ: Wybrano najbrzydszego psa świata. To 17-letni mieszaniec grzywacza chińskiego

Autor:kgo//az

Źródło: CBS News, Instagram/@pebbles_since_2000, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości