Ciekawostki

Zdechł prawdopodobnie najstarszy pies świata. Miał ponad 200 ludzkich lat.

Ciekawostki

Twitter/The Independent | The IndependentNie żyje prawdopodobnie najstarszy pies na świecie

Maggie mogła być najstarszym żyjącym psem na świecie. Według jej właściciela Briana McLarena miała ponad 30 lat, co w przeliczeniu na ludzkie lata daje ponad 200.

- Miała 30 lat, dobrze się trzymała aż do zeszłego tygodnia - mówił farmer Brian McLaren z Woolsthorpe w australijskim stanie Wiktoria. Właściciel psa podkreśla, że stan zwierzęcia pogorszył się nagle.

Według McLarena Maggie miała 30 lat, co dawałoby jej ponad 200 ludzkich lat. Oznaczałoby, że był to najstarszy pies na świecie. Niestety McLaren nie posiada oryginalnych dokumentów potwierdzających wiek psa, więc nie można dokładnie zweryfikować, czy Maggie rzeczywiście miała 30 lat.

The world's 'oldest dog' has died https://t.co/cOLt5oZKLm— The Independent (@Independent) 18 kwietnia 2016

Maggie the Kelpie, possibly world’s oldest dog at 30 years old, has died, peacfefully https://t.co/aH1B929K41 pic.twitter.com/2euV0StW5a— The Weekly Times (@theweeklytimes) 18 kwietnia 2016

Za najstarszego psa w historii oficjalnie uważa się zwierzę rasy australian cattle dog (australijski pies pasterski) o imieniu Bluey. Pies urodził się w 1910 roku, a padł w 1939 roku mają 29 lat i pięć miesięcy. To do niego należy oficjalny rekord Guinnessa.

Psy żyją zwykle od ośmiu do piętnastu lat. Ostatnim udokumentowanym wiekowym rekordzistą był jamnik Chanel z Nowego Jorku, który w 2009 roku obchodził swoje 21 urodziny.

Autor: kło/kk / Źródło: The Independent

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/The Independent | The Independent

Pozostałe wiadomości