Ciekawostki

Ciekawostki

W środę załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej po raz pierwszy skosztowała wody odzyskanej z ich własnego moczu. Trzej astronauci - po wzniesieniu toastu odzyskaną wodą, podziękowali naziemnym pracownikom NASA za nową, niezwykle użyteczną technologię.

Najbardziej znana z tego, że jest znana - Paris Hilton - przybyła do Cannes. Dziedziczka fortuny hotelarskich magnatów promuje film dokumentalny, opowiadający o jej życiu.

Osiemnastolatka z Rumunii wystawiła swoje dziewictwo na internetowej aukcji, bo potrzebowała pieniędzy na opłacenie czesnego za studia. Zwycięzcą okazał się 45-letni Włoch, który po odbiór wygranej zabrał dziewczynę do Wenecji. Za swoje dziewictwo nastolatka dostała około 9 tys. funtów.

17-latek ze szkoły w Pittsburgu odpowie za kradzież i okrucieństwo wobec zwierząt. Policja uważa bowiem, że wyciągnął on węża ze szkolnego terrarium i użył go jako liny, żeby zeskoczyć z okna.

Smutna historia małego tygrysa z saksońskiego zoo doczekała się szczęśliwego finału. Malucha porzuconego przez matkę przygarnęła jamniczka. Kiedy suczkę potrącił samochód, tygryskiem zaopiekowała się jej córka.

Burmistrz teksańskiego miasta San Angelo stanął przed wyborem: miłość albo praca, więc wybrał miłość.

Zabawne zdania wypisywane przez maturzystów co roku stają się przedmiotami żartów. Po tegorocznych egzaminach do ich zbioru dołączą kolejne perełki. Nasz faworyt: "Tren IX nie uspokoił Kochanowskiego, więc napisał jeszcze dziesięć", ale dominowały te związane z seksualnością bohaterów "Pana Tadeusza".

UFO latało nad Ropczycami - tak twierdzi jeden z lokalnych entuzjastów obiektów latających. Fotografie "UFO z Ropczyc" autor posłał do fachowej analizy. - Na razie nie wiem, co to jest. Na pewno nie owady, ptaki czy też efekt wady aparatu - mówi pan Arkadiusz portalowi Nowiny24.pl.

Amerykański bankowiec uratował życie potomstwu niefrasobliwej kaczki, która założyła gniazdo na występie budynku, kilka metrów nad ziemią. Gdy przyszedł czas na wyprawę do jeziora – matka-kaczka zeskoczyła swobodnie, ale jej pisklęta nie miałyby szans.

Gdyby takie jaja miałby zostać logo Euro 2012, nikt nie miałby wątpliwości, że to dobry pomysł. Na wystawie w Moskwie zgromadzono aż kilkadziesiąt jaj słynnej marki Faberge.

Francuzi nie mówią o niczym innym i niczego innego nie oglądają. W internecie można zobaczyć nagranie, na którym pierwsza para Francji, Nicolas Sarkozy i Carla Bruni czulą się do siebie. - Bon courage mon chouchou - mówi Bruni do męża, co swobodnie można przetłumaczyć jako "Bądź dzielny, moje kochanie".

W Arabii Saudyjskiej przesunięto wybory o dwa lata, by zbadać czy kobiety mogą głosować. Z góry wykluczone jest jednak, by mogły zaproponować swoje kandydatury.

Na wizji można zrobić wszystko - rozbierać się, przeklinać i wymiotować. Ale trzeba też ponieść tego konsekwencje. Dziennikarka duńskiej stacji DR1, chcąc pokazać szkodliwość szamponu przeciwłupieżowego, uśmierciła na wizji 12 akwariowych rybek. Sąd orzekł, że złamała tym prawo o ochronie zwierząt.

Sąd w Berlinie nie zdołał we wtorek rozstrzygnąć sporu o podział milionów euro, które w zoo w Berlinie zarobił miś-gwiazdor Knut. Zoo w Neumuenster domaga się od zoo w Berlinie kilku milionów euro, a to ostatnie może dać tylko... kilka pingwinów.

W izraelskim parku safari na świat przyszedł mały mrówkojad. Ma na imię Artur i na razie jego ulubionym zajęciem jest spanie na plecach mamy.

O tym, że Adolf Hitler miał jedno jądro, plotki krążyły od dziesięcioleci. O tym, że i hiszpański caudillo Francisco Franco również nie miał dwóch jąder, dowiedzieliśmy się właśnie teraz.

Bocianie klekotanie ocalone. Węgierscy weterynarze przyprawili w poniedziałek brakującą część dzioba swojemu skrzydlatemu podopiecznemu.

Para z północnego Teksasu znalazła w chrupkach figurkę "Jezusa". To nie pierwszy przypadek w USA, kiedy ktoś znajduje święte postaci w chipsach – takie chrupki doczekały się nawet swojej nazwy: chesusy.

Nagą Carlę Bruni tym razem namalowano – wzorując się na zdjęciu z dawnej sesji modelki. Rysunek pojawił się na aukcji plakatów pin-up girls w Paryżu.

Dorota Gardias-Skóra wygrała dziewiątą edycję Tańca z Gwiazdami. Pogodynka z TVN24 ze studia odjechała srebrnym porsche. W finale pokonała aktora Bartka Kasprzykowskiego, choć do końca szli łeb w łeb - jurorzy nie przyznawali niższych ocen niż dziesiątki.