Oto najstarszy hotel na świecie. Działa od ponad 1300 lat

Ze świata

Najciekawsze hotele na świecie. Zobacz dziesięć propozycjitvn24bis.pl
wideo 2/3

Nishiyama Onsen Keiunkan to najstarszy hotel na świecie - wynika z Księgi Rekordów Guinnessa. Japoński obiekt działa od ponad 1300 lat.

Hotel znajduje się w malowniczej dolinie u podnóża południowych Alp Japońskich w prefekturze Yamanashi. Według Księgi Rekordów Guinnessa jest najstarszym tego typu obiektem na świecie, bo został założony w 705 roku. A jego prowadzeniem zajmuje się wciąż ta sama rodzina - obecnie w 52 pokoleniu.

Długa tradycja

Właściciele Nishiyama Onsen Keiunkan chwalą się, że ośrodek czerpie wodę bezpośrednio z gorącego naturalnego źródła. Położony około 130 kilometrów od Tokio hotel, poza noclegami, oferuje posiłki i bezpłatny bezprzewodowy internet. Hotel przez stulecia stał się lokalną atrakcją i popularnym miejscem odwiedzanym przez ważne osobistości. Dziś przyciąga on także wielu turystów, ale raczej tych z grubszym portfelem. Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej hotelu wynika, że wynajęcie pokoju kosztuje około 52 tysiące jenów, czyli blisko 1,7 tys. zł. Według Księgi Rekordów Guinnessa drugi najstarszy hotel na świecie również znajduje się w Japonii. To Houshi Ryokan, który otwarto w 718 roku. Obiekt znajduje się w prefekturze Ishikawa.

Autor: msz//dap / Źródło: guinnessworldrecords.com

Źródło zdjęcia głównego: keiunkan.co.jp