Rossmann wycofuje produkt ze sprzedaży. Kontrola w polskim zakładzie

Z kraju

Eurostat: średnie ceny w Europie, Polska tańsza niż Niemcy TVN24 BiS
wideo 2/4

Rossmann podjął decyzję o całkowitym wycofaniu ze sprzedaży produktu "Das Exquisite Czekolada biała z jagodami". Powodem jest wykrycie bakterii salmonelli w jednej z partii. Czekolada, choć była produkowana w Polsce, nie trafiła na polski rynek, ale była oferowana w sklepach w Niemczech.

- W związku z tym, że dostawcą tych czekoladek był producent z Polski, to główny inspektor nakazał przeprowadzenie wnikliwej kontroli. Chodzi o kontrolę całego etapu produkcyjnego tego produktu, między innymi pobranie próbek wymazów z linii produkcyjnej i z urządzeń produkcyjnych - wyjaśniał rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar.

Jak zaznaczył, kontrola ma stwierdzić, czy przy wytwarzaniu innych produktów w tym zakładzie nie doszło do zanieczyszczeń.

Wycofana partia

Rossmann poinformował, że podczas kontroli wewnętrznej w jednej z partii produktu Das Exquisite Czekolada biała z jagodami (EAN: 4305615367347) wykryto salmonellę.

Firma dodała, że kwestionowana partia nr 20190324 z datą ważności do 24 marca 2019 roku nie została wprowadzona do obrotu na terenie Polski. "Pomimo tego, w trosce o naszych klientów, podjęliśmy decyzję o całkowitym wycofaniu produktu, niezależnie od numeru partii" - wskazano w uzasadnieniu do trwającej od kilku dni akcji.

Przedstawiciele firmy proszą o zwracanie produktu do dowolnej drogerii Rossmann na terenie całego kraju. Klienci otrzymają zwrot kosztów zakupu.

Salmonella to rodzaj bakterii, który obejmuje ponad 2500 odmian. Można się nią zarazić od wielu zwierząt i produktów pochodzenia zwierzęcego. Wywołuje stan zapalny żołądka i jelit. Objawy zatrucia salmonellą to najczęściej uporczywa biegunka, nudności, wymioty i ostre bóle brzucha.

O firmie

Rossmann jest jedną z największych sieci drogeryjnych w Europie. Funkcjonuje w Niemczech, Polsce, Czechach, Albanii, Turcji i na Węgrzech. Została założona przez Dirka Rossmanna 17 marca 1972 roku.

Pierwszy sklep Rossmanna w Polsce został otwarty w 1993 roku w Łodzi. Obecnie jest ich około 1,2 tys.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock