Innowacje, które dodają skrzydeł. Nie będziesz chciał wysiąść z samolotu

TVN24 Biznes

Oto innowacje, które uczynią podróż samolotem wygodniejszą

Plebiscyt Crystal Cabin Awards jest jak gala Oscarów w branży awiacyjnej. Co roku w Hamburgu wręczane są nagrody w siedmiu kluczowych kategoriach, które czynią podniebne podróże wygodniejszymi. Spośród wszystkich nagrodzonych rozwiązań, wybraliśmy te najbardziej innowacyjne.

Konkurs Crystal Cabin Awards ma zachęcić przewoźników do zmian i zainspirować ich do stosowania przyszłościowych rozwiązań. Poniższe pomysły sprawią, że loty będą bardziej komfortowe.

1. Czystsze toalety

Boeing zaskoczył samoczyszczącą toaletą, którą zamierza wkrótce zainstalować na swoich pokładach. Za tę innowację otrzymał najwyższą nagrodę w kategorii „Zdrowie”. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje teraz także Airbus. Do czyszczenia wszystkich powierzchni wykorzystuje się promienie UV. Jakiekolwiek ręczne czyszczenie nie jest już konieczne. Toalety są na razie w fazie testów.

toaleta.jpg

2. Regulowane siedzenia

Firma Rebel Aero zgarnęła nagrodę za swoje ekonomiczne fotele, które zawierają dwa siedzenia w jednym. W pierwszej opcji pasażer siedzi "normalnie". Druga zaś pozwala na podróżowanie w pozycji stojącej, dzięki składanej części fotela.

Regulowane siedzenia firmy Rebel AeroRebel Aero

Taka funkcja daje pasażerom możliwość rozprostowania nóg czy zmianę pozycji. Dużo łatwiej też jest wydostać się mu z fotela. Rebel Aero musi teraz przekonać linie lotnicze do tego pomysłu, aby zechciały go kupić.

3. Więcej prywatności

Student z TU Delft University zaproponował prosty, ale genialny zagłówek w kształcie hamaka. Pozwala na odizolowanie się od pasażerów, którzy głośno rozmawiają czy też np. pochrapują.

Wynalazek studenta - zagłówek, który zapewni namiastkę prywatnościTu Delft

4. Przestrzeń dla urządzeń

Dzisiaj otoczenie jest projektowane w ten sposób, aby z wygodą korzystać z własnych urządzeń - zwłaszcza bezprzewodowo. W tej dziedzinie konkurencja rośnie coraz silniej. W plebiscycie doceniono jednak Lufthansa Systems, która przyczyniła się do rozwoju tego trendu.

Najdłuższe, bezpośrednie loty świata. Padnie nowy rekord

Autor: ag//km / Źródło: mashable.com