Google stawia na bezpieczeństwo. Uruchamia nową usługę

Tech

Carlos Luna / Flickr (CC BY 2.0)Google chce bardziej zadbać o prywatność użytkowników

Google stawia na ochronę danych osobowych w internecie. Firma wprowadziła usługę "Moje Konto", dzięki której użytkownicy mogą zabezpieczyć swoje dane i wzmocnić ochronę prywatności. Mają w tym pomóc specjalne ustawienia i narzędzia.

"W ten sposób internauci łatwo określą, które informacje i w jaki sposób mogą być wykorzystywane oraz dostosują narzędzia i usługi Google do swoich potrzeb" - informuje Googole. Użytkownicy mają też dostęp do nowego serwisu zawierającego odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące prywatności i bezpieczeństwa dostępny pod adresem privacy.google.com.

Ważne bezpieczeństwo

Z badań amerykańskiego ośrodka PewResearchCenter wynika, że 93 proc. użytkowników internetu poważnie podchodzi do kwestii kontrolowania dostępu do swoich danych. Z kolei 90 proc. zwraca uwagę na to, jakie informacje na ich temat są zbierane, ale zaledwie 9 proc. uważa, że ma wpływ na kontrolę dostępu do swoich danych. Jak informuje Google, usługa Moje Konto daje szybki dostęp do ustawień oraz narzędzi, z pomocą których można zabezpieczyć dane, ochronić prywatność oraz zdecydować, jakie informacje mogą zostać wykorzystane przez Google. W ramach usługi użytkownicy mogą m. in. zdecydować, które dane z wyszukiwarki, Map Google, YouTube i innych produktów firmy mogą być wykorzystane w przyszłości dla ich wygody np. mogą włączyć lub wyłączyć takie ustawienia, jak Połączone aplikacje i witryny albo Historię lokalizacji, która umożliwia Mapom Google oraz Google Now przesyłanie wskazówek dojazdu. Mogą też skorzystać z narzędzia Ustawienia reklam do kontroli reklam opierających się na ich zainteresowaniach oraz historii wyszukiwania oraz kontrolować, które aplikacje i strony mogą być połączone z ich kontem.

Autor: mn//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Carlos Luna / Flickr (CC BY 2.0)