Największy punkt szczepień w Opolu do likwidacji

Autor:
ib
Źródło:
TVN24 Wrocław
Punkt szczepień w Opolu przeniesie się z hali do przychodni
Punkt szczepień w Opolu przeniesie się z hali do przychodniTVN24 Wrocław
wideo 2/21
TVN24 WrocławPunkt szczepień w Opolu przeniesie się z hali do przychodni

Po niespełna miesiącu funkcjonowania punktu szczepień powszechnych w hali opolskiego lodowiska Toropol, jego koordynator wystąpił z wnioskiem o likwidację i przeniesienie go do przychodni. Głównym powodem decyzji są zbyt małe dostawy szczepionek.

Punkt szczepień w sporych rozmiarów hali przy ulicy Barlickiego 13 uruchomiono 19 kwietnia. 10-12 stanowisk wewnątrz miało zapewniać szczepienia rzędu około 1800 osób dziennie, siedem dni w tygodniu. Toropol stał się największym punktem w mieście. Takie możliwości w założeniu powinny przyspieszyć akcję wyszczepiania. Jednak potencjał tego miejsca nie mógł być do końca wykorzystany.

Przenosiny do przychodni

W pewnym momencie punkt zaczął działać w ograniczonym wymiarze czasowym. Doszło do tego, że na Toropolu szczepiono ledwie dwa razy w tygodniu i to po kilkaset osób. Powodem były niewielkie liczby dostarczanych szczepionek.

- Na początku dostawy były na wyższym poziomie, w granicach czterech tysięcy, natomiast później spadła ta liczba do tysiąca stu tygodniowo. To była jedna dziesiąta naszych możliwości - przyznaje Tomasz Halski, koordynator punktu.

Największy punkt szczepień w Opolu zostanie zlikwidowanyTVN24 Wrocław

Władze Opola w porozumieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia zadecydowały, że nieopłacalne jest dalsze utrzymywanie punktu w pojemnej hali Toropolu. Planowo miał działać do końca czerwca, ale najprawdopodobniej zlikwidowany zostanie już pierwszego dnia miesiąca.

- Musimy przejść do normalnym warunków. W naszej przychodni jest taka możliwość, żebyśmy zachowali przynajmniej mniej więcej 50-50 procent planowanych tutaj (w Toropolu - przyp. red.) wyszczepień dziennych, czy tygodniowych, w związku z tym stwierdziliśmy, że to jest najlepszy moment na to, żeby zmienić ten punkt szczepień - mówi Halski.

Punkt zatem przeniesiony zostanie do przychodni przy ulicy Waryńskiego. Halski zapewnia, że lokalizacja posiada odpowiednie warunki. Decyzja czeka jeszcze tylko na zgodę NFZ.

Wszyscy, którzy mieli wyznaczony termin czerwcowy na pierwszą bądź drugą dawkę szczepionki w Toropolu, otrzymają swoje dawki w przychodni, w tym samym terminie.

Autor:ib

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości