Jechał na czołówkę z karetką, ratownicy zawrócili i pojechali za nim. Kierowca był pijany

Autor:
ib/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Ozimek (Opolszczyzna)
Ozimek (Opolszczyzna)Google Earth
wideo 2/4
Google EarthDo zdarzenia doszło w Ozimku

Załoga pogotowia ratunkowego wracała do bazy w Ozimku (woj. opolskie). W pewnym momencie z karetką niemal zderzył się samochód osobowy. Ratownicy zawrócili i pojechali za kierowcą auta. Jak informuje policja, mężczyzna był pijany.

Do zdarzenia doszło w piątek (16 grudnia) po godzinie 22. Jak informuje portal prostozopolskiego.pl, medycy wracali ambulansem z Opola do bazy w Ozimku. W pewnym momencie zobaczyli, że z naprzeciwka wprost na karetkę jedzie osobowa skoda.

- Według relacji ratowników 30-letni kierujący, poruszając się w przeciwnym kierunku, jechał na czołówkę z karetką. Dzięki manewrowi uniknęli zderzenia. Następnie zawrócili, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych i zatrzymali kierującego - relacjonuje asp. Agnieszka Nierychła z policji w Opolu. I dodaje, że ratownicy wyczuli od kierowcy alkohol.

Załoga pogotowia ratunkowego powstrzymała pijanego kierowcęprostozopolskiego.pl

Kierowca był pijany

O sprawie powiadomiono policję. - Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu - przekazuje policjantka.

W sprawie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. Auto mężczyzny zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. - Mieszkaniec powiatu opolskiego prawdopodobnie będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem - informuje Nierychła.

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: prostozopolskiego.pl

Pozostałe wiadomości