OPOLE

OPOLE

Nieprzytomny rowerzysta został przewieziony do szpitala po tym, jak został potrącony przez samochód osobowy. Kierowca tłumaczył, że mężczyzny nie zauważył. Choć wcześniej ustąpił pierwszeństwa dwóm innym rowerzystom. Sprawę wyjaśnia policja z Opola.

Strażacy ochotnicy z Byczyny (województwo opolskie) ruszyli z pomocą uwięzionemu, w nieużywanym zbiorniku przeciwpożarowym, bobrowi. Nie wiadomo, jak długo zwierzak był w potrzasku. Nie potrzebował jednak pomocy weterynaryjnej, a po odzyskaniu wolności - jak mówią strażacy - żwawym krokiem ruszył w rejon żerowania.

"Panie Burmistrzu, dziękujemy za wszystko. Do zobaczenia kiedyś…" - tak urzędnicy z Gorzowa Śląskiego (województwo opolskie) żegnają burmistrza Artura Tomalę. Samorządowiec chorował na COVID-19. Zmarł w opolskim szpitalu tymczasowym. Miał 51 lat.

W województwie opolskim wciąż wolnych jest kilkaset łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19. A duża liczba wolnych miejsc skutkuje tym, że na Opolszczyznę trafiają chorzy z innych województw, głównie ze Śląska. - Każdemu chcemy pomóc – podkreśla dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, który od ponad roku jest na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.