Wrocław

Wrocław

Pęknięte szyby, zepsute meble, wyłamana podłoga - to część szkód po Euro 2012 na wrocławskim stadionie. Miejska spółka zarządzająca obiektem rozpoczęła właśnie naprawę usterek. Tymczasem wciąż nie wiadomo, czy UEFA zapłaci za wszystkie prace.

Mini huta szkła, piec ceramiczny i laboratoria, do tego galeria sztuki i pracownie warsztatowe. To atrakcje, które czekają na studentów w nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Opuszczają zajęcia wychowania fizycznego w szkole, a czas wolny wolą spędzać przed komputerem. - Zapraszamy na boiska - zachęcają Trenerzy Osiedlowi i proponują dzieciom bezpłatną, sportową rozrywkę.

Ściany "płaczą" i są zagrzybione, zimą brakuje ogrzewania. To chleb powszedni wrocławskich zapaśników trenujących w hali przy ul. Dmowskiego. Niedługo mogą stracić nawet to. Teren, na którym znajduje się hala został wystawiony na sprzedaż.

Huk salwy, bojowy sprzęt i defilada 150 żołnierzy wśród sztandarów z wojskowąh pieśnią na ustach. Wrocławski rynek na kilka godzin zazielenił się od żołnierskich mundurów. Miasto uczciło święto Wojska Polskiego.

Pięć osób rannych, w tym kilkunastomięsięczne dziecko, to skutek zderzenia trzech aut. Do wypadku doszło na ul. Karkonoskiej. - Na szczęście skończyło się na pogniecionych blachach i niegroźnych obrażeniach poszkodowanych - komentuje asp. Piotr Jaroszek z wrocławskiej Straży Pożarnej.

Coraz bardziej natarczywi i coraz mniej ustępliwi. Żebraczy biznes w centrum miasta kwitnie, a straż miejska rozkłada ręce. Żebrakom niestraszne są nawet mandaty, które... regularnie płacą. - Niektórzy mają nawet karty płatnicze - twierdzi Sławomir Chełchowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

- Ryszard F. pseudonim "Fryzjer" został zatrzymany. Obecnie przebywa w areszcie w Poznaniu - informuje poznańska policja. Po tym, jak Sąd Okręgowy we Wrocławiu wydał w poniedziałek list gończy, we wtorek policjantom udało się go odnaleźć w okolicach Głogowa.

- Zobaczyć Halę Stulecia z perspektywy placu budowy to zupełnie coś innego niż podczas imprez - zachęca Agnieszka Wardawa, rzeczniczka Hali Stulecia. Choć remont zabytku zakończył się przed rokiem, to teraz zdecydowano się na wyjątkową wystawę. Zobacz jak wyglądała hala w latach 2008-2011.

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku na skrzyżowaniu ul. Kosmonautów i Szczecińskiej. Po godz. 13.30 tramwaj linii 20 wjechał w bok przyczepy tira. W miejscu, gdzie tory przecinają wjazd na Autostradową Obwodnicę Wrocławia.

Zarzut zabójstwa usłyszał 42-letni mieszkaniec Wrocławia, który w poniedziałek wieczorem trafił do aresztu. Zatrzymany mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo swojego ojca. Grozi mu dożywocie.

Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego, wybitny teolog pastoralista i działacz na rzecz integracji wrocławskiego środowiska akademickiego zmarł we wtorek. Miał 55 lat.

- Zaczęłyśmy treningi... I wiecie co? Wszystko mnie boli. Niby człowiek się ruszał, a i tak przechodzi męki zakwasowe! - pisze na jednym z portali społecznościowych siatkarka Katarzyna Mroczkowska. Cała drużyna wrocławskich siatkarek zaczyna treningi przed nowym sezonem.

Skrajnie wyczerpane, głodzone od kilku miesięcy, przywiązane łańcuchem do rozpadającego się muru. - Nie wierzyliśmy, że te zwierzęta w ogóle żyją, wyglądały jak szkielety - mówią inspektorzy wrocławskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i szukają psom nowego domu.

Najpierw przez cały Wrocław przejechały flagi z transparentami Narodowego Odrodzenia Polski, zwisające z miejskiego tramwaju, a kilka dni później rasiści zaatakowali rodzinę kubańskiego muzyka. - Powinniśmy usłyszeć mocny głos publicznego potępienia takich zachowań. Chcielibyśmy usłyszeć pana głos - organizacja "Otwarta Rzeczpospolita" apeluje do prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Ponad 50 porcji marihuany miał przy sobie 24-letni Czech zatrzymany przez policję i funkcjonariuszy straży granicznej. Do zatrzymania doszło niedaleko byłego przejścia granicznego Łączna-Zdanov w powiecie wałbrzyskim.

3... 2... 1... i ruszył. Po dwóch latach intensywnych przygotowań i codziennym wstawaniu o 4 nad ranem Daniel Milewicz, maratończyk wystartował w najważniejszym biegu swojego życia. Biegu, w którym powalczy o lepszy los dla niepełnosprawnych dzieci z przedszkola w Bolesławcu.

Jedna osoba ranna i dwa rozbite samochody. To bilans wypadku u zbiegu ul. Grabiszyńskiej i Twardej. Według relacji świadków auta zderzyły się ponieważ jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo.

- Postanowiliśmy przyjść tu z całą drużyną, bo wiemy, że w okresie wakacji brakuje krwi w szpitalach - tłumaczył Dawid Wojciechowski, gracz futbolu amerykańskiego z Devils Wrocław. Oprócz "Diabłów" podczas zbiórki krwi na rynku pojawili się również gracze lacrosse. Innych chętnych było niewielu.

Wrocławska policja od kilku tygodni wyłapuje rowerzystów jeżdżących po chodnikach w centrum Wrocławia. - Czasami nie da się inaczej. Na jezdni jest niebezpiecznie, a ścieżek brakuje - odpowiadają miłośnicy dwóch kółek.

Blisko pięćdziesiąt fotografii stanowiących zapis podróży Ryszarda Kapuścińskiego po terenach byłego ZSRR będzie można oglądać na wystawie "Ryszard Kapuściński: Zmierzch Imperium", która 3 września zostanie otwarta we wrocławskim Muzeum Narodowym.