"Fakty" z 14 stycznia

 • Izba Dyscyplinarna może zostać zawieszona decyzją TSUE. KE zapowiada wniosek

  Izba Dyscyplinarna może zostać za... 03:20

  Komisja Europejska wystąpi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o zastosowanie środków tymczasowych wobec spornych przepisów dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej polskich sędziów. To oznaczałoby zawieszenie funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Sędziowie Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w zeszłym roku orzekli, że Izba Dyscyplinarna nie spełnia wymogów niezależności, jakie obowiązują sądy w UE.
 • "Mamy obowiązek cały czas apelować". Sędziowie, senatorowie i eksperci o ustawie represyjnej

  "Mamy obowiązek cały czas apelowa... 03:28

  We wtorek w Senacie obradował Parlamentarny Zespół Obrony Praworządności. Konsultacje przebiegały bez przerywania, obrażania i notorycznego odbierania głosu. Już nikt nie powie, że nie da się - spokojnie i merytorycznie w gronie posłów, senatorów i ekspertów prowadzić rozmowy o bardzo ważnej ustawie sądowej.
 • Do sądu nie wyślą. Sędzia może w Warszawie obejrzeć listy poparcia do KRS

  Do sądu nie wyślą. Sędzia może w ... 00:40

  Za tydzień sędzia Paweł Juszczyszyn przyjedzie z Olsztyna do Warszawy i w Kancelarii Sejmu będzie mógł osobiście przejrzeć listy poparcia kandydatów do KRS-u. Zaprosiła go Kancelaria, która odmówiła wysłania list do sądu.
 • Były senator PiS i jego syn zatrzymani przez CBA

  Były senator PiS i jego syn zatrz... 02:28

  Kiedyś był wpływowym działaczem kolejarskich związków zawodowych, później senatorem Prawa i Sprawiedliwości. Dziś Stanisław Kogut ma prokuratorskie zarzuty i został właśnie - razem z synem - zatrzymany przez CBA. W tle są wielka afera i milionowe łapówki.
 • "Gdańsk dzieli się dobrem". Słowa Pawła Adamowicza uwiecznione na kamiennej tablicy

  "Gdańsk dzieli się dobrem". Słowa... 00:51

  "Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem" - słowa, które Paweł Adamowicz wypowiedział tuż przed śmiercią, znalazły się na tablicy odsłoniętej w poniedziałek ku jego pamięci w Gdańsku. Byli rodzina, przyjaciele i tłumy gdańszczan.
 • Rok po morderstwie. "Wiadomo, kto jest sprawcą, ale nic innego nie wiemy"

  Rok po morderstwie. "Wiadomo, kto... 03:04

  Od zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza minął rok, a śledztwo stoi w miejscu. Prokuratura wciąż czeka na opinię psychiatrów w przedmiocie poczytalności Stefana W.
 • Kontrowersyjna książka o celibacie. Benedykt XVI chce usunięcia wizerunku z okładki

  Kontrowersyjna książka o celibaci... 02:55

  Kontrowersje wokół książki, która dopiero ma się ukazać. "Z głębi naszych serc: kapłaństwo, celibat i kryzys Kościoła katolickiego" to publikacja o celibacie, której autorami są emerytowany papież Benedykt XVI i gwinejski kardynał Robert Sarah. Ukazuje się ona w momencie, gdy papież Franciszek musi podjąć decyzję, czy w drodze wyjątku wyświęcać na księży w Amazonii żonatych mężczyzn. Benedykt XVI siedem lat temu zrezygnował z najwyższego urzędu kościelnego. Teraz chce, by jego nazwisko i wizerunek zniknęły z książki, która ma zostać opublikowana.
 • Podwyżki cen prądu? Będą. Rekompensaty? Może, ale nie dla wszystkich

  Podwyżki cen prądu? Będą. Rekompe... 03:02

  O obietnicach premiera i ministrów sprzed miesięcy można już w ogóle zapomnieć, te sprzed tygodni też nie są aktualne. Mamy informację dla zainteresowanych tym, ile zapłacą w tym roku za prąd - podwyżki, których miało nie być, już są. Rekompensaty, które miały być, może będą, ale nie dla wszystkich.
 • Z dziesięciu nowych karetek jeżdżą tylko cztery. Gdzie są pozostałe?

  Z dziesięciu nowych karetek jeżdż... 02:37

  Na tropie karetek z pogotowia ratunkowego we Wrocławiu. Wiadomo, że zakupiono je we wrześniu 2019 roku i że większość z nich stoi w garażu. Nie wiadomo natomiast, kiedy zaczną jeździć do pacjentów. To kolejne auta w tym pogotowiu, którymi nie ma kto jeździć, bo kierowcy nie mają uprawnień.
 • Niepełnosprawni zmierzyli się ze sobą we wspinaczce. "Uwielbiają to robić"

  Niepełnosprawni zmierzyli się ze ... 03:25

  To nie jest tylko zabawa i rywalizacja - to przy okazji bezcenna fizjoterapia. Jedni bardzo chcieli wygrać, inni po prostu chcieli wejść na szczyt. Dla niektórych sukcesem było tych kilka kroków na ściance. W igrzyskach wspinaczkowych dla osób niepełnosprawnych w Krakowie wzięło udział 180 osób.

"Boże Ciało" z nominacją do Oscara 2020

 • Skrót meczu Federer - Johnson

  Skrót meczu Federer - Johnson 02:52

  Roger Federer nie miał problemu z pokonaniem w 1. rundzie Australian Open Steve'a Johnsona. Szwajcar wygrał wszystkie trzy sety do dwóch i zameldował się w kolejnej fazie rywalizacji.
 • Trudna droga do Oscara. "Boże Ciało" z nominacją

  Trudna droga do Oscara. "Boże Cia... 03:02

  14.01 | Była wielka radość, teraz potrzebne są wielkie pieniądze, bo sam kunszt twórców niestety nie wystarczy. Udało się "Idzie" Pawła Pawlikowskiego, ale za tym sukcesem stał amerykański gigant medialny. Pytanie, kto stanie za filmem Jana Komasy, bo bez promocji "Bożego Ciała" - o statuetkę Oscara będzie trudno.
 • Raczek: ten film nie jest jednoznaczny

  Raczek: ten film nie jest jednozn... 01:18

  14.01 | Krytyk filmowy Tomasz Raczek mówił "Faktach po Faktach" w TVN24 o filmie Jana Komasy "Boże Ciało", który otrzymał nominację do Oscara.
 • Majmurek: Komasa bardzo sprytnie ogrywa polską prowincję

  Majmurek: Komasa bardzo sprytnie ... 00:57

  14.01 | Publicysta "Krytyki Politycznej" Jakub Majmurek mówił "Faktach po Faktach" w TVN24 o filmie Jana Komasy "Boże Ciało", który otrzymał nominację do Oscara.
 • Raczek o nominacji do Oscara dla "Bożego Ciała"

  Raczek o nominacji do Oscara dla ... 00:37

  14.01 | - Komasie udało się coś, co się bardzo rzadko w polskim kinie udaje - powiedział w "Faktach po Faktach" krytyk filmowy Tomasz Raczek.
 • Majmurek o nominacji do Oscara dla "Bożego Ciała"

  Majmurek o nominacji do Oscara dl... 00:54

  14.01 | - Jan Komasa jest dzisiaj w Polsce obok Wojciecha Smarzowskiego najbardziej sprawnym warsztatowo reżyserem. Mało kto w polskim kinie - i nie tylko w polskim - potrafi tak opowiadać obrazem, montażem, tak czuje kino, jego gatunki, kody komunikacyjne - powiedział w "Faktach po Faktach" publicysta czasopisma "Krytyka Polityczna" Jakub Majmurek.
 • "Boże Ciało" ma szanse na Oscara. Okrzyk radości twórców filmu

  "Boże Ciało" ma szanse na Oscara.... 04:30

  Film "Boże Ciało" Jana Komasy zawalczy o Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. W ubiegłym roku szanse na statuetkę miał film "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. To będzie dla Polaków kolejna ekscytującą oskarowa noc.
 • Euforia twórców "Bożego Ciała" po ogłoszeniu nominacji do Oscara

  Euforia twórców "Bożego Ciała" po... 00:57

  14.01 | "Boże Ciało" Jana Komasy zdobyło nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. O statuetkę powalczy z między innymi z południowokoreańskim "Parasite" Bonga Joon Ho oraz hiszpańskim dramatem "Ból i blask" Pedra Almodovara.
 • Oscary 2020. Boże ciało z nominacją

  Oscary 2020. Boże ciało z nominacją 03:05

  13.01 | Wielkie brawa i wielka radość zapanowała wśród twórców "Bożego ciała". Polska produkcja otrzymała nominację do Oscara. Obraz w reżyserii Jana Komasy powalczy o najcenniejszą w świecie filmu statuetkę w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.
 • Czy "Boże Ciało" wygra w starciu z "Parasite"? "Wbrew pozorom są szanse"

  Czy "Boże Ciało" wygra w starciu ... 07:17

  - Wbrew pozorom są szanse - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS krytyk filmowy Tomasz Raczek, oceniając szanse filmu Jana Komasy "Boże Ciało" na otrzymanie Oscara. - Wbrew pozorom, bo pozory są takie, że musi wygrać "Parasite" - dodał. "Parasite" to południowokoreański film, który wygrał Złote Globy. Oba filmy zostały nominowane do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. - Istnieje pewna okoliczność, która daje nam nadzieję. (...) "Parasite" jest też nominowany w kategorii najlepszy film - zauważył Tomasz Raczek. Jak wytłumaczył krytyk filmowy, jeśli "Parasite" zwycięży w kategorii najlepszy film, to raczej nie dostanie statuetki w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.
 • "Startowaliśmy z pozycji filmu kompletnie anonimowego w USA"

  "Startowaliśmy z pozycji filmu ko... 02:25

  Cały świat w wielkich emocjach oczekiwał w poniedziałek na ogłoszenie oscarowych nominacji. W Polsce te emocje zamieniły się w euforię, bo spośród tysięcy nieanglojęzycznych filmów, jakie na całym świecie pokazano w kinach w ubiegłym roku, wybrano pięć najlepszych, najbardziej przejmujących i najważniejszych. Wśród nich 'Boże Ciało" Jana Komasy. To o tyle ciekawe, że to już czwarty polski film z nominacją na przestrzeni ostatnich 10 lat. Tak dobry czas dla naszego kina był niemal pól wieku temu, gdy w latach osiemdziesiątych posypały się nominacje dla filmów Wajdy, Antczaka i Hoffmana.
 • Andrzej Seweryn o oscarowej nominacji dla "Bożego Ciała". Cała rozmowa

  Andrzej Seweryn o oscarowej nomin... 03:40

  13.01 | - To ważna data w historii naszej kinematografii. Myślę, że cała ekipa zebrana wokół Jana Komasy dokonała tego dzieła - powiedział aktor Andrzej Seweryn, komentując nominację do Oscara filmu "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy. W "Dniu na Świecie" w TVN24 BIS rozmawiali z nim Monika Tomasik i Mateusz Walczak.
rozwiń

Iran zaatakował bazy w Iraku

 • Czaputowicz: liczymy na deeskalację, to jest nasze stanowisko

  Czaputowicz: liczymy na deeskalac... 00:45

  09.01 | Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w "Faktach po Faktach" w TVN24 odniósł się do sytuacji na Bliskim Wschodzie. - Liczymy na deeskalację, to jest nasze stanowisko. Wpieramy tutaj państwa Unii Europejskiej - oświadczył szef MSZ.
 • Posłowie opozycji wysłuchali informacji o polskich żołnierzach w Iraku

  Posłowie opozycji wysłuchali info... 03:50

  Rząd poinformował opozycję o sytuacji polskich żołnierzy w Iraku. Chodzi o ich bezpieczeństwo po irańskich atakach i po żądaniu irackiego parlamentu, by obce wojska wyjechały. Odbyły się dwa zamknięte dla dziennikarzy posiedzenia sejmowych komisji. Doradca prezydenta powiedział, że właściwie to, o czym informują nasze służby, można też przeczytać w internecie. Politycy opozycji powiedzieli po posiedzeniach, że dowiedzieli się więcej.
 • Szef BBN: Polska jest w stałym kontakcie z innymi członkami NATO

  Szef BBN: Polska jest w stałym ko... 02:37

  Nie na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, a na utajnionych posiedzeniach komisji ds. służb specjalnych oraz komisji obrony narodowej opozycyjni posłowie dostali informacje o sytuacji na Bliskim Wschodzie. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zapewnia, że Polska jest w stałym kontakcie z innymi członkami NATO. W piątek o sytuacji na Bliskim Wschodzie będą rozmawiać szefowie dyplomacji państw unijnych.
 • "Sytuacja jest pod całkowitą kontrolą". Uspokajający ton polskich władz

  "Sytuacja jest pod całkowitą kont... 03:53

  Polski rząd podkreśla, że prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki wspólnie monitorują sytuację. Polscy żołnierze są bezpieczni - mówi rząd. To samo mówili we wtorek, ale w nocy na bazy, gdzie przebywają też polscy żołnierze, spadły irańskie rakiety.
 • "Ktokolwiek spróbuje nas zaatakować, otrzyma silny cios"

  "Ktokolwiek spróbuje nas zaatakow... 01:41

  Dla irańskiego reżimu wrogami są nie tylko Stany Zjednoczone Ameryku, ale też Izrael. Izraelskie media i rząd pilnie śledzą rozwój sytuacji w związku z zabiciem generała Kasema Sulejmaniego oraz irańskim atakiem rakietowym na bazy amerykańskie w Iraku.
 • 22 rakiety spadły na bazy w Iraku. Bliski Wschód "na krawędzi wojny"

  22 rakiety spadły na bazy w Iraku... 03:32

  W nocy z wtorku na środę Iran przeprowadził atak rakietowy na dwie amerykańskie bazy w Iraku. Rakiety spadły także tam, gdzie stacjonują polscy żołnierze. Irańskie media podały na początku, że zginęło "80 amerykańskich terrorystów", ale nikt inny tego nie potwierdził. Polscy żołnierze są bezpieczni.
 • Trump: wygląda na to, że Iran się wycofuje

  Trump: wygląda na to, że Iran się... 03:12

  Po tym, jak irańskie rakiety spadły na amerykańskie bazy, prezydent USA zapowiedział, że ma plan na nowe gospodarcze sankcje dla Iranu i ma prośbę do NATO.
 • "O drugiej w nocy usłyszeliśmy huk". Pytania po irańskim ataku

  "O drugiej w nocy usłyszeliśmy hu... 03:54

  Iran odpowiada zbrojnie za zabicie generała Kasema Sulejmaniego. W nocy z wtorku na środę polskiego czasu, dwie bazy wojskowe w Iraku zostały ostrzelane pociskami, które wystrzelono z terytorium Iranu. Według irańskiej telewizji w wyniku nocnego ataku zginęło 80 osób, ale amerykanie wstępnie zapewniają, że ofiar nie było. Prezydent USA Donald Trump zapowiedział wydanie oświadczenia w sprawie ataku.
 • Opozycja domaga się zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego

  Opozycja domaga się zwołania Rady... 03:26

  W związku z atakiem na amerykańskie bazy w Iraku, w których znajdują się polscy żołnierze, premier Mateusz Morawiecki wzywa w Sejmie opozycję do współpracy. Jednak prezydent Andrzej Duda nie zwołuje Rady Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem opozycji, czego domaga się Platforma Obywatelska. W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego spotkali się prezydent, premier i niektórzy ministrowie. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w środę ma zabrać głos w Sejmie na zamkniętym posiedzeniu komisji obrony narodowej.
 • Polska na razie nie wycofuje żołnierzy z Iraku

  Polska na razie nie wycofuje żołn... 03:30

  Polscy żołnierze stacjonujący w Iraku są bezpieczni. Żaden z nich nie zginał i nie doznał obrażeń - uspokaja Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych i przedstawiciele rządu. Jak na razie wojskowi i pracownicy cywilni pozostają w Iraku. Są tam w ramach międzynarodowej koalicji walczącej z tak zwanym Państwem Islamskim.
 • "Iran poprosił sojusznicze milicje, by nie atakowały amerykańskich celów"

  "Iran poprosił sojusznicze milicj... 00:33

  09.01 | Wiceprezydent USA Mike Pence poinformował w środę w wywiadzie dla stacji CBS News, że Stany Zjednoczone otrzymały informacje wywiadowcze, z których wynika, że Iran poprosił sojusznicze milicje, by nie atakowały amerykańskich celów.
 • Zdjęcia satelitarne bazy Al Asad po ataku Iranu

  Zdjęcia satelitarne bazy Al Asad ... 00:29

  09.01 | Irańskie pociski uszkodziły lub zniszczyły siedem budynków położonych w irackiej bazie Al Asad, w której znajduje się wielu amerykańskich żołnierzy – wynika z ujawnionych zdjęć satelitarnych.
rozwiń

Iran. Samolot pasażerski rozbił się w Teheranie

 • Trudeau: odczuwam ból jak wszyscy Kanadyjczycy

  Trudeau: odczuwam ból jak wszyscy... 00:28

  14.01 | - Nie tylko społeczność irańska zadaje sobie bardzo poważne pytania i nie dziwi mnie, że słyszę rozliczne konkluzje od Kanadyjczyków, z różnych stron - zauważył premier Kanady Justin Trudeau. - Gdyby nie było napięć w regionie, ci Kanadyjczycy byliby w domu ze swoimi rodzinami - dodał, wskazując na "złożoną sieć współodpowiedzialności".
 • Ukraińscy eksperci badają wrak samolotu

  Ukraińscy eksperci badają wrak sa... 00:39

  14.01 | Pięć krajów, których obywatele zginęli w wyniku zestrzelenia samolotu przez Iran w zeszłym tygodniu, spotkają się w czwartek w Londynie by przedyskutować możliwe działania prawne wobec Iranu – powiedział w poniedziałek minister spraw zagranicznych Ukrainy Wadym Prystajko.
 • Protesty antyrządowe w Teheranie. Brytyjski ambasador zatrzymany ("Fakty w południe" z 13.01)

  Protesty antyrządowe w Teheranie.... 03:16

  13.01 | Na Bliskim Wschodzie nadal napięta sytuacja. Na iracką bazę Al-Bark w niedzielę spadło 8 rakiet typu Katiusza. Rannych zostało czterech irackich żołnierzy. Ukrywanie prawdy o zestrzeleniu ukraińskiego samolotu pasażerskiego przez irański rząd wywołało protesty w Teheranie i innych irańskich miastach. Brytyjski ambasador został zatrzymany na godzinę. Prezydent USA Donald Trump ostrzegł irańskie władze przed tłumieniem protestów. Prezydent Iranu Hasan Rowhani poprosił naród o przebaczenie i zapowiedział, że winni tej tragedii zostaną ukarani.
 • Antyrządowe protesty w Teheranie

  Antyrządowe protesty w Teheranie 00:22

  13.01 | Z nagrań opublikowanych w mediach społecznościowych wynika, że w stolicy Iranu, Teheranie, w poniedziałek znowu odbywają się protesty. To już trzeci dzień demonstracji po przyznaniu się przez Iran do omyłkowego zestrzelenia 8 stycznia ukraińskiego samolotu.
 • Trudeau: nie spoczniemy dopóki winni nie poniosą odpowiedzialności

  Trudeau: nie spoczniemy dopóki wi... 01:15

  13.01 | Będziemy szukać sprawiedliwości, a ci, którzy są odpowiedzialni za tę tragedię, poniosą odpowiedzialność - powiedział w niedzielę premier Kanady Justin Trudeau na spotkaniu w gimnazjum w Edmonton. W mieście tym mieszkało trzynaście ofiar katastrofy, do której doszło wskutek zestrzelenia przez irańskie wojsko ukraińskiego samolotu pasażerskiego.
 • Demonstracje w Teheranie. Padły żądania rozliczenia odpowiedzialnych za katastrofę boeinga

  Demonstracje w Teheranie. Padły ż... 02:17

  Na ulicach Teheranu okrzyki "śmierć kłamcom". Przeprosiny za zestrzelenie ukraińskiego samolotu to za mało. Ludzie chcą rozliczenia winnych i dymisji. Do rozpędzenia demonstracji policja użyła gazu łzawiącego. Pod zarzutem podżegania do antyrządowych wystąpień zatrzymano brytyjskiego ambasadora.
 • Demonstracja antyrządowa w Teheranie

  Demonstracja antyrządowa w Teheranie 00:44

  11.01 | W sobotę w Teheranie odbyła się antyrządowa manifestacja, w której wzięło udział około 1000 osób - podała związana z rządem prywatna agencja Fars. Przekazała, że uczestnicy wydarzenia domagali się ustąpienia najwyższych władz, w tym ajatollaha Alego Chamenei, w związku z okłamywaniem przez nie społeczeństwa. Jak podają media, impulsem do zorganizowania protestu było przyznanie się przez Iran do przypadkowego zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego.
 • Prezes UIA: byliśmy przekonani, że nasz personel nie popełnił błędów

  Prezes UIA: byliśmy przekonani, ż... 00:44

  11.01 | Od samego początku byliśmy przekonani, że personel naszej firmy nie dokonał żadnych pomyłek i że samolot był absolutnie sprawny technicznie - mówił na konferencji prasowej prezes ukraińskich linii lotniczych UIA Jewgienij Dychne. Jak dodał, przed tragicznym wylotem z lotniska w Teheranie firma nie otrzymywała ostrzeżeń o niebezpieczeństwie w przestrzeni powietrznej.
 • Irański generał: samolot został pomylony z rakietą

  Irański generał: samolot został p... 00:40

  11.01 | Ukraiński samolot zestrzelony przez irańskie wojsko został mylnie zidentyfikowany jako pocisk manewrujący - powiedział w sobotę dowódca sił powietrznych Korpusu Strażników Rewolucji Amir Ali Hadżizadeh. W wypowiedzi dla państwowej telewizji, generał przyznał, że maszyna została trafiona przez rakietę krótkiego zasięgu.
 • Ukraiński samolot "został omyłkowo zestrzelony z powodu ludzkiego błędu"

  Ukraiński samolot "został omyłkow... 00:40

  11.01 | Iran ogłosił w sobotę rano, że jego siły zbrojne "nieintencjonalnie" zestrzeliły ukraiński samolot pasażerski w rezultacie "ludzkiego błędu". W katastrofie zginęło 176 osób. Wcześniej Teheran zaprzeczał jakoby ponosił odpowiedzialność za tragedię.
 • "Stres bojowy powoduje, że ludzie popełniają więcej błędów "

  "Stres bojowy powoduje, że ludzie... 00:52

  11.01 | Na ekranie radaru obraz samolotu to jest po prostu kropeczką i bardzo wiele zależy od kompetencji operatorów. W tym kontekście zestrzelenie ukraińskiego samolotu pasażerskiego nad Teheranem to w stu procentach błąd ludzki - mówił w wydaniu specjalnym "Wstajesz i weekend" ekspert do spraw uzbrojenia, doktor Tomasz Szulc. Jak dodał, "w warunkach bojowych w przestrzeni powietrznej nie ma prawa być żadnych samolotów cywilnych".
 • Ukraiński prezydent: ten ranek przynosi prawdę

  Ukraiński prezydent: ten ranek pr... 00:16

  11.01 | Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski domaga się ukarania winnych i wypłacenia odszkodowania od Iranu, który przyznał się w sobotę do "nieintencjonalnego" zestrzelenia samolotu ukraińskich linii lotniczych. W katastrofie niedaleko lotniska w Teheranie zginęło 176 osób.
rozwiń

Kasem Sulejmani nie żyje

 • Trump: nie ma znaczenia, czy Sulejmani szykował atak

  Trump: nie ma znaczenia, czy Sule... 00:28

  14.01 | Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy generał Kasem Sulejmani szykował atak - oświadczył w poniedziałek na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, broniąc swojej decyzji o zabiciu irańskiego dowódcy.
 • Reakcje Zarifa i Trumpa po ataku Iranu na bazy w Iraku

  Reakcje Zarifa i Trumpa po ataku ... 00:36

  8.01 | Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif oświadczył w środę, że Iran - atakując amerykańskie bazy lotnicze w Iraku, w Al Asad i Irbilu - "podjął proporcjonalne środki w samoobronie". Podkreślił, że jego kraj nie szuka eskalacji konfliktu ani wojny.
 • MON: polskim żołnierzom w Iraku nic się nie stało

  MON: polskim żołnierzom w Iraku n... 00:55

  8.01 | Nic się nie stało polskim żołnierzom stacjonującym w amerykańskiej bazie wojskowej w Al Asad - poinformowało Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej w nocy z wtorku na środę. Na bazę, w której stacjonuje polski kontyngent, spadło co najmniej sześć pocisków wystrzelonych z terytorium Iranu. Odpowiedzialność za atak wziął Korpus Strażników Rewolucji Iranu.
 • Ostrzelano bazę lotniczą z żołnierzami USA w Iraku

  Ostrzelano bazę lotniczą z żołnie... 01:02

  8.01 | Irackie bazy z żołnierzami USA w Al Asad i w Irbil zostały ostrzelane ponad dziesięcioma pociskami, które wystrzelono z terytorium Iranu - poinformował w nocy z wtorku na środę Pentagon. "Prezydent USA Donald Trump został poinformowanych o doniesieniach ws. ataków na amerykańskie obiekty w Iraku i "ściśle nadzoruje sytuację" - przekazała we wtorek rzeczniczka Białego Domu Stephanie Grisham.
 • Amerykańscy żołnierze podczas przygotowań

  Amerykańscy żołnierze podczas prz... 00:54

  7.01 | Szef Pentagonu Mark Esper powiedział we wtorek, że USA nie chcą wojny, ale gotowe są doprowadzić do końca każdą wojnę, która wybuchnie. Oskarżył zabitego przez siły USA irańskiego generała Kasema Sulejmaniego o przygotowywanie zamachu na amerykańskie obiekty.
 • Stany Zjednoczone poderwały w powietrze 52 myśliwce F-35

  Stany Zjednoczone poderwały w pow... 00:34

  07.01 | W ramach "Marszu Słoni" w poniedziałek armia Stanów Zjednoczonych poderwała w powietrze 52 myśliwce F-35 Lightning II. Samoloty wystartowały z lotniska bazy wojskowej Hill w stanie Utah w ciągu 10 minut - podało dowództwo 388. skrzydła US Air Force.
 • Pompeo: nasza polityka wobec Iranu polega na ochronie ojczyzny

  Pompeo: nasza polityka wobec Iran... 00:21

  7.01 | - Jeśli Iran podejmie kolejną niewłaściwą decyzję prezydent odpowie tak jak w ubiegłym tygodniu, w sposób zdecydowany i poważny - powiedział na konferencji prasowej sekretarz stanu USA Mike Pompeo.
 • 13 scenariuszy zemsty za śmierć Sulejmaniego. "To będzie dla USA historyczny koszmar"

  13 scenariuszy zemsty za śmierć S... 03:17

  13 scenariuszy zemsty. Sekretarz Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu grozi Amerykanom historycznym koszmarem. Odwet za śmierć generała Sulejmaniego ma być dotkliwy, a powody do obaw mają mieć wszystkie amerykańskie jednostki na Bliskim Wschodzie. W uroczystościach pogrzebowych Sulejmaniego uczestniczyły wielotysięczne tłumy. W mieście Kerman w tłumie żałobników wybuchła panika. Jest co najmniej 40 ofiar śmiertelnych i ponad 200 rannych.
 • Premier o sytuacji na Bliskim Wschodzie: staramy się doprowadzić do deeskalacji

  Premier o sytuacji na Bliskim Wsc... 01:33

  07.01 | Premier o sytuacji na Bliskim Wschodzie: staramy się doprowadzić do deeskalacji
 • Prezydent: mamy ponad 200 żołnierzy w Iraku, którzy znaleźli się w warunkach szczególnych

  Prezydent: mamy ponad 200 żołnier... 01:27

  07.01 | Prezydent: mamy ponad 200 żołnierzy w Iraku, którzy znaleźli się w warunkach szczególnych
 • Na pogrzebie Sulejmaniego w Kermanie doszło do ataku paniki

  Na pogrzebie Sulejmaniego w Kerma... 01:26

  07.01 | W Kermanie podczas pogrzebu generała Kasema Sulejmaniego wybuchł atak paniki, podczas którego co najmniej 35 osób poniosło śmierć, a 48 zostało rannych. W rodzinnym mieście Sulejmaniego odbywa się drugi dzień uroczystości pogrzebowych zabitego generała.
 • Krzysztof Płomiński: Trump jest pod presją swoich sojuszników

  Krzysztof Płomiński: Trump jest p... 01:41

  07.01 | - Trump z jednej strony ma własny obraz Bliskiego Wschodu, który musi korygować z realiami, z którymi ma do czynienia, ale jednocześnie jest pod presja swoich sojuszników. Również tych krajów i sił, które zagwarantowały mu zwycięstwo wyborcze i pewnie będą decydowały również o tym jak będzie wyglądał w następnych wyborach - powiedział Krzysztof Płomiński były ambasador w Iraku i Arabii Saudyjskiej.
rozwiń

Olga Tokarczuk z literackim Noblem za 2018 rok

 • Sejm przyjął uchwałę z okazji otrzymania przez Olgę Tokarczuk Nagrody Nobla

  Sejm przyjął uchwałę z okazji otr... 00:46

  20.12 | Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pragnie wyrazić uznanie dla Olgi Tokarczuk – laureatki Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok - głosi przyjęta w piątek przez Sejm uchwała z okazji otrzymania przez Olgę Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok. Napisano w niej między innymi, że pisarka "mówi, jak trudno dziś scalić świat, który stał się światem fragmentów osobnych, odrębnych bytów i narracji".
 • Braun o uchwale w sprawie Nobla dla Tokarczuk

  Braun o uchwale w sprawie Nobla d... 01:01

  20.12 | Przed przystąpieniem do głosowania w sprawie uchwały wyrażającej uznanie z otrzymania przez Olgę Tokarczuk Nagrody Nobla poseł Grzegorz Braun (Konfederacja) zadał z mównicy sejmowej pytanie.
 • Nobel dla WOŚP. Olga Tokarczuk przekazała replikę medalu

  Nobel dla WOŚP. Olga Tokarczuk pr... 01:28

  To nie fatamorgana, to Olga Tokarczuk - mówi Jurek Owsiak i dostaje medal. Na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Noblowski Medal będzie prawdziwym hitem.
 • Reakcje na sukces Olgi Tokarczuk niekiedy zdumiewają

  Reakcje na sukces Olgi Tokarczuk ... 03:39

  Szkoda że Akademia Noblowska - wręczając Oldze Tokarczuk Nobla - nie przeprosiła za potop szwedzki - pisze poseł Arkadiusz Mularczyk. Nie jest znany z poczucia humoru - więc to nie żart. A ponieważ od Niemców nie wywalczył ani centa reparacji wojennych, internauci żartują że przerzucił się na Szwedów.
 • "Jesteśmy wysuszeni jak gąbka i wszędzie na świecie tak jest"

  "Jesteśmy wysuszeni jak gąbka i w... 01:08

  12.11| Olga Tokarczuk powiedziałam, że nie spodziewała się, że jej mowa noblowska "będzie miała takie echo w Polsce, że ludzie rzeczywiście potraktują to jako coś podnoszącego na duchu, budującego nawet jakąś solidarność". - To jest bardzo wzruszające i myślę, że to też pokazuje, że jesteśmy w Polsce bardzo głodni jakichś nowych idei, przeformułowania starych, że jesteśmy wysuszeni jak gąbka i że wszędzie na świecie tak jest. Więc takie słowa, które mają odwagę powiedzieć coś uniwersalnego i w jakiś sposób nowego, padają na podatny grunt - kontynuowała.
 • "Miałam trochę takie wrażenie, że jestem w nierealnym świecie"

  "Miałam trochę takie wrażenie, że... 00:53

  11.12| W rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską w "Faktach po Faktach" noblistka mówiła o emocjach, jakie towarzyszyły jej podczas wtorkowej ceremonii wręczenia nagród. Mówiła, że na scenie czuła się "bardzo spokojnie". - Czuję się niespokojna, kiedy nie wiem, co się zdarzy. Natomiast wczoraj (we wtorek - red.) myśmy rano mieli próbę i wszytko było wiadomo - kto będzie, kto ma wyjść (na scenę - red.), kto co ma powiedzieć, w którą stronę się ukłonić - relacjonowała. - Było to bardzo miłe, świetnie zorganizowane - dodała.
 • Tokarczuk: król Szwecji jest świetnym rozmówcą

  Tokarczuk: król Szwecji jest świe... 00:41

  11.12| Olga Tokarczuk mówiła o tym, jak przebiegała jej rozmowa z królem Szwecji Karolem XVI Gustawem, obok którego siedziała podczas bankietu noblowskiego. Mówiła, że rozmawiali o wielu sprawach i że jest "świetnym rozmówcą". - Potem, kiedy się trochę bardziej ośmieliłam, zaczęłam go dopytywać o polowania. Próbowałam mu pokazać tę perspektywę, z jakiej ja podchodzę do tej okropnej tradycji. Wyraźnie różniliśmy się stanowiskami, ale mam wrażenie, że usłyszeliśmy się wzajemnie i że zrozumiał mój punkt widzenia - stwierdziła. Dodała jednak, że "nie sądzi, aby król wycofał się z polowań".
 • Tokarczuk: teraz mam swoje pięć minut, ale potem zamykam tę część swojego życia

  Tokarczuk: teraz mam swoje pięć m... 01:05

  11.12| Mam teraz swoje pięć minut przy okazji Nagrody Nobla, a potem zamykam tę część swojego życia - w taki sposób Olga Tokarczuk podsumowała w "Faktach po Faktach" wydarzenia związane z przyznaniem jej literackiego Nobla za rok 2018.
 • Wywiad z Olga Tokarczuk w środę "Faktach po Faktach"

  Wywiad z Olga Tokarczuk w środę "... 00:57

  11.12 | Laureatka literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok Olga Tokarczuk będzie gościem "Faktów po Faktach". Początek programu o godzinie 19.25.
 • Olga Tokarczuk pozdrowiła mieszkańców Wrocławia

  Olga Tokarczuk pozdrowiła mieszka... 00:24

  10.12 | Przed rozpoczęciem ceremonii rozdania Nagród Nobla na ekranie rozstawionym na rynku we Wrocławiu wyświetlono pozdrowienia, które nagrała Olga Tokarczuk razem z reżyserką Agnieszką Holland dla zgromadzonych mieszkańców.
 • We wtorek w Sztokholmie odbędzie się wręczenie Nagród Nobla

  We wtorek w Sztokholmie odbędzie ... 03:08

  10.12 | We wtorek przed południem odbyła próba generalna przed odbiorem Nagrody Nobla - relacjonował ze Sztokholmu reporter TVN24. Polska pisarka Olga Tokarczuk odbierze tego dnia literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok.
 • Trwa odliczanie do uroczystości wręczenia Nagród Nobla

  Trwa odliczanie do uroczystości w... 04:07

  Trwa odliczanie do uroczystości wręczenia Nagród Nobla
rozwiń

WOŚP2020 w TVN24

 • Owsiak: boimy się, że sprzęt będzie, ale nie będzie miał kto przy nim stać

  Owsiak: boimy się, że sprzęt będz... 00:41

  13.01 | Ja jestem za taką właśnie Polską - radosną, miłą, pełną uśmiechu - mówił o Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak, szef WOŚP. Dodał, że w związku z brakami lekarzy w polskich szpitalach, "jest ostatni moment, aby przeprowadzić obywatelską debatę o stanie opieki zdrowotnej". - Stąpamy po cienkim lodzie. Boimy się, że sprzęt będzie, ale nie będzie miał kto przy nim stać - powiedział.
 • Cała konferencja Jerzego Owsiaka po 28. Finale WOŚP

  Cała konferencja Jerzego Owsiaka ... 10:46

  13.01 | W poniedziałek na konferencji prasowej prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak podsumował niedzielny 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ocenił, że był to "dzień niebywałych wzruszeń".
 • Owsiak: 28. Finał WOŚP pokazał, że Fundacja robi rzeczy niezwykłe

  Owsiak: 28. Finał WOŚP pokazał, ż... 00:53

  13.01 | Jerzy Owsiak na konferencji podsumował 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 • Cała rozmowa z Konradem Majem, psychologiem społecznym z Uniwersytetu SWPS

  Cała rozmowa z Konradem Majem, ps... 09:18

  13.01 | Powinniśmy pamiętać o tym, że wszyscy naokoło jesteśmy odpowiedzialni za innych ludzi i powinniśmy robić wszystko, żeby innym pomagać - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Konrad Maj, psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS. Jak przekonywał "Jurek Owsiak wszystkiego za nas nie zrobi". Cała rozmowa z gościem TVN24.
 • Konrad Maj: Owsiak wszystkiego za nas nie zrobi

  Konrad Maj: Owsiak wszystkiego za... 01:53

  13.01 | Powinniśmy pamiętać o tym, że wszyscy naokoło jesteśmy odpowiedzialni za innych ludzi i powinniśmy robić wszystko, żeby innym pomagać - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Konrad Maj, psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS. Jak przekonywał "Jurek Owsiak wszystkiego za nas nie zrobi".
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w Moskwie

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomo... 02:19

  13.01 | Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku działała w 1760 sztabach w Polsce i na świecie. Kwestowało prawie 120 tysięcy wolontariuszy. Do północy w niedzielę udało się zebrać 115 362 894 złote.
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała we Francji

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomo... 01:57

  13.01 | Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku działała w 1760 sztabach w Polsce i na świecie. Kwestowało prawie 120 tysięcy wolontariuszy. Do północy w niedzielę udało się zebrać 115 362 894 złote.
 • Cała rozmowa z Aleksandrą Dulkiewicz o rocznicy śmierci Pawła Adamowicza

  Cała rozmowa z Aleksandrą Dulkiew... 07:52

  13.01 | Aleksandra Dulkiewicz we "Wstajesz i wiesz" wspominała byłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
 • Aleksandra Dulkiewicz: Pamięć po Pawle Adamowiczu to są jeszcze emocje. Niech zastąpią je codzienne działania

  Aleksandra Dulkiewicz: Pamięć po ... 01:19

  13.01 | - Pamięć po Pawle Adamowiczu to są jeszcze emocje. Bardzo bym chciała żeby te emocje zastąpiło konsekwentne działanie codzienne. Taka mała lekcja patriotyzmu. Myślę, że to będzie najlepszy pomnik jaki możemy wystawić panu prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz we "Wstajesz i wiesz".
 • W Chicago liczą na uzbieranie miliona złotych

  W Chicago liczą na uzbieranie mil... 01:11

  13.01| Jak przekazał reporter TVN24 Jan Pachlowski, według dotychczasowych obliczeń w Chicago udało się zebrać już ponad 130 tysięcy dolarów. Podczas zeszłorocznego finału w tym mieście uzbierano 197 tysięcy dolarów. Dodał, że organizatorzy liczą, że z samego tylko Wietrznego Miasta uda się zebrać ponad milion złotych.
 • W sztabie WOŚP w Chicago pracowało ponad 250 osób

  W sztabie WOŚP w Chicago pracował... 01:32

  13.01| Jednym z miast, w którym działał sztab WOŚP było amerykańskie Chicago. Organizatorzy podkreślają, że był to największy sztab, który działał zagranicą. Pracowało w nim ponad 250 osób.
 • Jerzy Owsiak zakończył 28. Finał WOŚP

  Jerzy Owsiak zakończył 28. Finał ... 00:44

  12.01 | 115 362 894 złotych - tyle wyniosła deklarowana kwota na koniec 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nowy rekord, udało się zebrać ponad 20 milionów więcej niż rok temu. Ostateczną kwotę poznamy 8 marca.
rozwiń

Co z brexitem?

 • Premier Boris Johnson chce doprowadzić do brexitu

  Premier Boris Johnson chce doprow... 00:40

  13.01 | Izba Lordów rozpoczęła w poniedziałek po południu debatę nad zaaprobowanym w zeszłym tygodniu przez Izbę Gmin projektem ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przyjęcie ustawy jest niezbędne do uporządkowanego brexitu 31 stycznia.
 • Izba Gmin wznawia debatę w sprawie brexitu

  Izba Gmin wznawia debatę w sprawi... 00:42

  7.01 | Brytyjska Izba Gmin wznowiła we wtorek po południu debatę nad projektem ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, której przyjęcie jest niezbędne do uporządkowanego brexitu w dniu 31 stycznia.
 • UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku

  UE27 zgodziła się, że zaakceptuje... 01:56

  28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o opóźnienie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24

  Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin... 04:38

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE

  Izba Gmin nie będzie w poniedzia... 01:15

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Goście "Faktów po Faktach" o brexicie

  Goście "Faktów po Faktach" o brex... 00:43

  20.10 | Zamieszki w Barcelonie, pytania o brexit i przyszłość Europy – to główne tematy niedzielnego wydania "Faktów po Faktach". Gośćmi będą Ryszard Schnepf (były ambasador RP w Hiszpanii) i Michał Broniatowski (Politico).
 • "Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"

  "Unijni przywódcy mają już dosyć ... 00:36

  20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.
 • Izba Gmin przyjęła poprawkę o przesunięciu głosowania nad umową

  Izba Gmin przyjęła poprawkę o prz... 02:47

  19.10 | Brytyjska Izba Gmin przyjęła w sobotnim głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z UE w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie.
 • Johnson: to dobre porozumienie dla każdej części Wielkiej Brytanii

  Johnson: to dobre porozumienie dl... 00:25

  17.10 | Brytyjski premier Boris Johnson powtórzył w czwartek wieczorem w Brukseli, że jest pewien zaaprobowania przez Izbę Gmin porozumienia o warunkach wyjścia z Unii Europejskiej, które zostało osiągnięte na szczycie UE.
 • Kluczową zmianą w porównaniu do wersji wcześniejszej jest to, że premier Boris Johnson zgodził się na kontrolę celną na punktach wjazdowych do Irlandii Północnej. Kompromis ten pozwoli uniknąć kontroli granicznych pomiędzy Irlandią a Irlandią Północną i zapewni integralność jednolitego rynku.

  Kluczową zmianą w porównaniu do ... 01:25

  17.10 | W czwartek przed południem brytyjscy i unijni negocjatorzy osiągnęli kompromis w najbardziej spornej kwestii - granicy między Irlandią Północną a Irlandią, po czym na szczycie w Brukseli przywódcy UE wyrazili zgodę na formalne zawarcie porozumienia.
 • Michel Barnier o porozumieniu ws. brexitu: odnieśliśmy sukces

  Michel Barnier o porozumieniu ws.... 01:42

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Premier Irlandii o porozumieniu ws. brexitu

  Premier Irlandii o porozumieniu w... 01:56

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
rozwiń

Wybory prezydenckie 2020

 • Napięty kalendarz prezydenta Andrzeja Dudy przed wyborami

  Napięty kalendarz prezydenta Andr... 03:03

  14.01 | Nie ma sztabu, nie ma pieniędzy, nie ma kandydatki w terenie – Platforma Obywatelska nieco ospale rusza do walki o prezydenturę. Nie spieszy się także kandydat Lewicy. Urzędujący prezydent wie jednak, że nie ma na co czekać i od tygodni objeżdża Polskę. O głosy zabiega też Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • Kosiniak-Kamysz: dobrze, że są kandydaci reprezentujący różne środowiska polityczne

  Kosiniak-Kamysz: dobrze, że są ka... 00:36

  14.01 | Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego był pytany w "Kropce nad i" w TVN24, jak ocenia Roberta Biedronia, który ma być kandydatem Lewicy na prezydenta. - Z szacunkiem podchodzę do każdej kandydatury. Dobrze, że są kandydaci reprezentujący różne środowiska polityczne, bo Polacy mogą wybierać większe dobro, a nie mniejsze zło - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • Kosiniak-Kamysz: wzywam marszałek Sejmu, żeby ogłosiła termin wyborów prezydenckich

  Kosiniak-Kamysz: wzywam marszałek... 00:58

  14.01 | Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który zamierza wystartować w tegorocznych wyborach prezydenckich, ocenił w "Kropce nad i" w TVN24, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek powinna ogłosić już teraz ich termin.
 • Gawkowski: w rozmowach o kandydacie na prezydenta pojawiał się też Marek Belka

  Gawkowski: w rozmowach o kandydac... 00:37

  Dopytywany o inne nazwiska Krzysztof Gawkowski powiedział: - Nie myśleliśmy o Leszku Millerze, o Włodzimierzu Cimoszewiczu. Pojawiał się gdzieś tam Marek Belka. Pojawiał się, bo jest znanym politykiem, ale nie było to nazwisko w grze na ostatecznym froncie.
 • Gawkowski: lewica jest w stanie powalczyć o drugą turę w wyborach prezydenckich

  Gawkowski: lewica jest w stanie p... 00:31

  14.01 | Wybraliśmy kandydata, który ma największy potencjał rozbudowania swojego poparcia - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" o Robercie Biedroniu Krzysztof Gawkowski, szef klubu parlamentarnego Lewicy. - Ja naprawdę mam przekonanie, że lewica jest w stanie zawalczyć o drugą turę w wyborach prezydenckich - dodał
 • Zandberg: nigdy nie ukrywałem, że moje ambicje to nie jest Pałac Prezydencki

  Zandberg: nigdy nie ukrywałem, że... 00:35

  07.01 | Nigdy nie ukrywałem, że moje ambicje to nie jest Pałac Prezydencki - powiedział w "Kropce nad i" jeden z liderów Razem Adrian Zandberg.
 • Zandberg: Biedroń miał w życiu pod górkę, a się nie poddał i potrafi walczyć

  Zandberg: Biedroń miał w życiu po... 00:32

  07.01 | - To, co jest ważne, jeżeli chodzi o Biedronia, to to, że jego historia jest wielowymiarowa. Bo to jest też historia chłopaka z małej miejscowości, który miał w życiu pod górkę, a się nie poddał i potrafi walczyć. Myślę, że to też pokaże w kampanii prezydenckiej, że potrafi walczyć - powiedział w "Kropce nad i" jeden z liderów Razem Adrian Zandberg.
 • Zandberg: Biedroń będzie jedynym kandydatem, który reprezentuje poglądy postępowe

  Zandberg: Biedroń będzie jedynym... 00:48

  07.01 | Robert Biedroń będzie w tych wyborach prezydenckich w o tyle dobrej sytuacji, że będzie jedynym kandydatem, który reprezentuje poglądy postępowe, który jest reprezentantem wyborców na lewo od centrum - powiedział w "Kropce nad i" jeden z liderów Razem Adrian Zandberg.
 • Czarzasty o rekomendacji Biedronia na kandydata na prezydenta

  Czarzasty o rekomendacji Biedroni... 00:58

  07.01 | Zarząd SLD podjął decyzję o rekomendacji kandydatury Roberta Biedronia na prezydenta Polski - poinformował we wtorek szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty.
 • Miller: Internet wszystko pamięta. Biedroń będzie musiał jakoś sobie radzić

  Miller: Internet wszystko pamięta... 00:58

  06.01 | Leszek Miller o obietnicy Roberta Biedronia: internet wszystko pamięta
 • Zawisza: Biedroń jest kandydatem na kandydata na prezydenta

  Zawisza: Biedroń jest kandydatem ... 02:00

  05.01| Robert Biedroń jest kandydatem na kandydata Lewicy w wyborach prezydenckich - powiedziała w "Kawie na ławę" wiceszefowa klubu Marcelina Zawisza.
 • Migalski: dzisiaj rzeczywiście faworytem jest Andrzej Duda

  Migalski: dzisiaj rzeczywiście fa... 01:48

  01.01 | Politolog, profesor Marek Migalski z Uniwersytetu Śląskiego i były kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Senatu mówił w "Faktach po Faktach" o tegorocznych wyborach prezydenckich. Według niego "dzisiaj rzeczywiście faworytem jest Andrzej Duda". - Nawet ci, którzy nie chcą na niego zagłosować, mówią o tym, że raczej on wygra, co też jest ważnym faktem społecznym - zauważył.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • W środę głosowanie w sprawie przesłania artykułów impeachmentu do Senatu

  W środę głosowanie w sprawie prze... 00:31

  14.01 | Kontrolowana przez Partię Demokratyczną Izba Reprezentantów USA w środę zagłosuje w sprawie przesłania do Senatu artykułów impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Zgodnie z amerykańskim prawem po przesłaniu artykułów impeachmentu do Senatu izba wyższa zadecyduje o usunięciu bądź uniewinnieniu prezydenta USA.
 • Izba Reprezentantów za ograniczeniem swobody działań Trumpa

  Izba Reprezentantów za ograniczen... 00:57

  10.01 | Szefowa Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zapowiedziała w piątek, że w przyszłym tygodniu prześle do Senatu USA artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Umożliwi to rozpoczęcie procesu parlamentarnego przywódcy Stanów Zjednoczonych.
 • Bolton o polityce wobec Iranu

  Bolton o polityce wobec Iranu 00:31

  6.01 | Gotowość do złożenia zeznań w procesie Donalda Trumpa w Senacie w przypadku wezwania przez tę izbę wyraził w poniedziałek John Bolton, były doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego.
 • Sygnalista: Trump zabiegał o ingerencję obcego państwa w wybory

  Sygnalista: Trump zabiegał o inge... 00:31

  26.09 | Sygnalista w raporcie na temat rozmowy prezydenta Donalda Trumpa napisał, że nie był jej świadkiem, lecz został szczegółowo poinformowany o jej treści przez "wielu urzędników Białego Domu, którzy mieli na ten temat bezpośrednie informacje". Raport dotyczy rozmowy telefonicznej prezydenta Trumpa z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. To kluczowy dowód w śledztwie, które - zdaniem demokratów - może odsunąć ze stanowiska obecnego prezydenta USA.
 • Biały Dom publikuje zapis rozmowy Trump - Zełenski

  Biały Dom publikuje zapis rozmowy... 01:49

  25.09 | Biały Dom opublikował zapis rozmowy prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Rozmowa była powodem rozpoczęcia procedury impeachmentu przez przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi.
 • Liderka demokratów zapowiada postępowanie w sprawie impeachmentu Trumpa

  Liderka demokratów zapowiada post... 03:32

  24.09 | Spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi w wygłoszonym we wtorek wieczorem oświadczeniu zapowiedziała postępowanie w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Chodzi o podejrzenia, że prezydent USA wywierał naciski na Kijów, by potencjalnie zaszkodzić jego politycznemu rywalowi Joe Bidenowi.

Obraz świata

 • Wybuch w zakładzie chemicznym w katalońskiej prowinicji Tarragona

  Wybuch w zakładzie chemicznym w k... 00:46

  15.01 | W katalońskiej prowincji Tarragona, w północno-wschodniej Hiszpanii, we wtorek wieczorem doszło do wybuchu w jednym z zakładów chemicznych. Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych. Hiszpańska obrona cywilna wezwała okoliczną ludność do pozostania w domach i szczelnego zamknięcia drzwi i okien.
 • Iran nie chce stosować się do ograniczeń umowy nuklearnej

  Iran nie chce stosować się do ogr... 00:46

  15.01 | Stany Zjednoczone "w pełni popierają" mechanizm rozstrzygania sporów w ramach porozumienia nuklearnego z Iranem, który we wtorek uruchomiły Francja, Niemcy i Wielka Brytania - poinformował Departament Stanu USA. Zdaniem Waszyngtonu procedura ta może zmusić Teheran do przestrzegania zobowiązań nuklearnych. Wcześniej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji oświadczyło, że nie widzi podstaw do uruchomienia tego mechanizmu.
 • Wybory w Irlandii 8 lutego

  Wybory w Irlandii 8 lutego 00:41

  14.01 | Leo Varadkar, premier Irlandii, zwróci się we wtorek do prezydenta Michaela D. Higginsa o rozwiązanie parlamentu w celu przeprowadzenia wyborów parlamentarnych 8 lutego. Poinformował o tym w oświadczeniu urząd prezydenta.
 • Służby wyciągają autobus z dziury w Chinach

  Służby wyciągają autobus z dziury... 00:31

  14.01 | Co najmniej sześć osób zginęło, a 16 zostało rannych, gdy pod autobusem w jednym z chińskich miast zapadła się ziemia.
 • Autobus wpadł do dziury w ulicy

  Autobus wpadł do dziury w ulicy 00:30

  14.01 | Co najmniej sześć osób zginęło, a 16 zostało rannych po tym, jak zapadła się ulica w Chinach. W ogromną dziurę wpadł między innymi autobus oraz piesi.
 • Oriol Junqueras pozbawiony mandatu europarlamentu

  Oriol Junqueras pozbawiony mandat... 01:23

  14.01 | Szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli ogłosił, że mandat eurodeputowanego Oriola Junquerasa, osadzonego w więzieniu byłego wicepremiera Katalonii, wygasł. Junqueras będzie jedynym z katalońskich separatystów wybranych do Parlamentu Europejskiego, który nie zasiądzie w tej izbie.
 • Trzy tygodnie wytrwał na mrozie na Alasce

  Trzy tygodnie wytrwał na mrozie n... 00:35

  14.01 | Amerykańskie służby uratowały 30-letniego mężczyznę, który przez trzy tygodnie w skrajnie trudnych warunkach przetrwał żywiąc się jedzeniem z puszek i nocując w namiocie.
 • Vladimir Plahotniuc na czarnej liście Stanów Zjednoczonych

  Vladimir Plahotniuc na czarnej li... 00:33

  13.01 | Sekretarz stanu USA Mike Pompeo ogłosił w poniedziałek, że oligarcha Vladimir Plahotniuc, były szef Demokratycznej Partii Mołdawii, ze względu na udział w sprawach korupcyjnych trafił na czarną listę i ma zakaz wjazdu do Stanów.
 • Pompeo spotkał się ze studentami Uniwersytetu Stanforda

  Pompeo spotkał się ze studentami ... 00:31

  13.01 | Władze Stanów Zjednoczonych będą współpracowały z władzami Iraku, aby wspólnie znaleźć właściwe rozwiązanie kwestii rozmieszczenia naszych wojsk w tym kraju - powiedział w poniedziałek sekretarz stanu USA Mike Pompeo podczas spotkania ze studentami Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii.
 • Emmanuel Macron zapowiedział wysłanie żołnierzy do Afryki Zachodniej

  Emmanuel Macron zapowiedział wysł... 01:07

  13.01 | Prezydent Francji Emmanuel Macron w poniedziałek po spotkaniu w Pau w południowo-zachodniej Francji z przywódcami Mali, Burkiny Faso, Nigru, Mauretanii i Czadu ogłosił, że Francja wyśle 220 dodatkowych żołnierzy do walki z islamistami w Afryce Zachodniej.
 • Prokurator generalny USA William Barr

  Prokurator generalny USA William ... 00:35

  13.01 | Prokurator generalny USA William Barr ocenił w poniedziałek, że "zabójstwo przez saudyjskiego oficera trzech Amerykanów w bazie wojskowej na Florydzie w grudniu ubiegłego roku było aktem terroru".
 • Barcelona zwolniła trenera Ernesto Valverde

  Barcelona zwolniła trenera Ernest... 00:38

  13.01 | W poniedziałek wieczorem klub w oświadczeniu poinformował, że zakończył współpracę z trenerem Ernesto Valverde.
rozwiń

Wideo dnia

 • Boeing miał kłopoty z silnikiem. Awaryjnie zrzucił paliwo nad szkołami i placem zabaw

  Boeing miał kłopoty z silnikiem. ... 00:43

  15.01 | Co najmniej 60 osób, w tym 20 uczniów doznało niegroźnych obrażeń po tym, jak pasażerski boeing 777 awaryjnie zrzucił paliwo lotnicze na zamieszkałe tereny w hrabstwie Los Angeles. Na obszarze zrzutu znajdowało się sześć szkół, w których odbywały się zajęcia. W jednej z nich uczniowie przebywali na placu zabaw.
 • Samolot lecący z Los Angeles do Szanghaju zrzucił paliwo na tereny szkół

  Samolot lecący z Los Angeles do S... 00:28

  15.01 | Co najmniej 26 osób doznało niegroźnych obrażeń po tym, jak samolot pasażerski Boeing 777 awaryjnie zrzucił paliwo lotnicze na plac zabaw przy jednej ze szkół podstawowych w amerykańskim hrabstwie Los Angeles. Lekko ucierpiało 17 dzieci i 9 osób dorosłych.
 • Trzy tygodnie wytrwał na mrozie na Alasce

  Trzy tygodnie wytrwał na mrozie n... 00:35

  14.01 | Amerykańskie służby uratowały 30-letniego mężczyznę, który przez trzy tygodnie w skrajnie trudnych warunkach przetrwał żywiąc się jedzeniem z puszek i nocując w namiocie.
 • W Santander na północy Hiszpanii obsunęła się ziemia pod placem zabaw

  W Santander na północy Hiszpanii ... 01:06

  13.01 | W Santander na północy Hiszpanii zawalił się plac zabaw dla dzieci wybudowany na podziemnym parkingu. Urzędnicy przypuszczają, że mogło to być spowodowane "ciężarem ziemi", który wzrósł w wyniku intensywnych opadów deszczu w ostatnich miesiącach na terenie Kantabrii.
 • Opera w Sydney w hołdzie strażakom

  Opera w Sydney w hołdzie strażakom 00:33

  13.01 | Opera w Sydney rozpaliła swoje żagle w hołdzie strażakom i wolontariuszom za ich wysiłek w walce z szalejącymi w ostatnim czasie pożarami w Australii. W poniedziałek strażacy poinformowali, że udało im się opanować "wielki pożar", który wymykał się spod kontroli przez prawie trzy miesiące.
 • W ramach manifestacji tysiące Tajlandczyków wzięło udział w biegu

  W ramach manifestacji tysiące Taj... 00:57

  12.01 | W niedzielę w stolicy Tajlandii Bangkoku tysiące antyrządowych demonstrantów uczestniczyło w "Biegu przeciwko dyktaturze". Była to jedna z największych politycznych manifestacji w tym kraju w ostatnich latach.
 • USA: Mężczyzna włamał się do restauracji, przygotował sobie jedzenie i zasnął

  USA: Mężczyzna włamał się do rest... 00:30

  10.01 | Kamera monitoringu jednego z amerykańskich fast foodów, w Lawrenceville w stanie Georgia, nagrała nietypowe włamanie w święta Bożego Narodzenia. Na nagraniu widać jak mężczyzna wchodzi do restauracji przez okno, bierze kilka paczek jedzenia i smaży je we frytkownicy. Czeka chwile aż posiłek będzie gotowy i zjada to, co sobie przygotował. Po wszystkim włamywacz położył się na podłodze i zasnął w kuchni. Po około trzech godzinach snu mężczyzna uciekł kradnąc z restauracji laptopa i tablet. Lokalna policja opublikowała wizerunek mężczyzny w celu ustalenia jego tożsamości.
 • Regaty wioślarskie w Wenecji

  Regaty wioślarskie w Wenecji 00:33

  07.01 | W Wenecji odbyły się krótkie regaty wioślarskie, w których rywalizowali mężczyźni przebrani za czarownicę Befanę. Według włoskiej tradycji przynosi ona dzieciom prezenty lub węgiel, jeśli były niegrzeczne.
 • Orszaki Trzech Króli przeszły w prawie 900 miejscowościach

  Orszaki Trzech Króli przeszły w p... 02:29

  06.01 | Rzeczniczka prasowa inicjatywy "Orszaku Trzech Króli" Jolanta Stachacz przekazała, że około 1,3 miliona osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli. Uroczyste przemarsze odbyły się w prawie 900 miejscowościach w Polsce.
 • Noworoczna parada w Londynie

  Noworoczna parada w Londynie 00:36

  02.01 | Maszerujące zespoły, cheerleaderki i akrobaci pojawili się na noworocznej paradzie, która przeszła ulicami Londynu. Jak szacują organizatorzy, paradę podziwiało prawie pół miliona osób. Noworoczny marsz jest także okazją do zbiórki pieniędzy na cele charytatywne i propagowania rozmaitych inicjatyw społecznych. Wydarzenie było transmitowane na całym świecie.
 • Papież uderzył kobietę w rękę, by uwolnić się z uścisku

  Papież uderzył kobietę w rękę, by... 00:30

  31.12 | Zachowanie jednej z wiernych na placu Świętego Piotra rozzłościło papieża Franciszka. Kobieta chcąc przyciągnąć Biskupa Rzymu do siebie szarpnęła go za rękę tak mocno, że wywołała grymas bólu na twarzy Franciszka. Ten, chcąc uwolnić się z uścisku uderzył kobietę w rękę po czym oddalił się, wyraźnie zdenerwowany.
 • Polska wersja "Jingle Bells" w wykonaniu Singing Sergeants

  Polska wersja "Jingle Bells" w wy... 01:18

  22.12.2019 l Świąteczna niespodzianka z życzeniami od Ambasady USA w Warszawie to już tradycja. Tym razem grupa żołnierzy Singing Sergeants z Orkiestry Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych zaśpiewała popularny utwór "Jingle Bells". Trudność polegała na tym, że była to polska wersja piosenki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Warunki drogowe w niedzielę 12.01

  Warunki drogowe w niedzielę 12.01 00:16

  11.01 | Tylko miejscami popada. Poza tym w całym kraju powieje.
 • Warunki biometeo w niedzielę 12.01

  Warunki biometeo w niedzielę 12.01 01:03

  11.01 | Aura nie wpłynie na samopoczucie większości Polaków.
 • "Większość polskich miast wymieniła mały ułamek swoich kopciuchów"

  "Większość polskich miast wymieni... 02:45

  Walczymy ze smogiem, ale za wolno - tak wynika z raportu Polskiego Alarmu Smogowego. Trwa wymiana pieców, ale nie wszędzie. Jak na razie we Wrocławiu i Krakowie wymieniono najwięcej kotłów na węgiel i drewno.
 • W Tatrach "charakterystyczny dźwięk marnej zimy". Powoli ma się to zmieniać

  W Tatrach "charakterystyczny dźwi... 02:57

  Nawet w górach jest ciepło. Śnieg można zobaczyć tylko na szczytach, ale powoli ma się to zmieniać. Jak wynika z prognoz, z każdym dniem będzie coraz chłodniej.
 • "Musimy walczyć o naszą planetę". Młodzi ludzie wyszli na ulice

  "Musimy walczyć o naszą planetę".... 02:46

  Młodzi wyszli na ulice, by zaprotestować w obronie klimatu. Martwią się o swoją przyszłość, dlatego biją w bębny, żeby zmusić polityków do działania.
 • To będzie wyjątkowo ciepły grudzień

  To będzie wyjątkowo ciepły grudzień 00:54

  Białe święta czy ciepłe święta? Do Wigilii zostało osiem dni, a na horyzoncie widać 15 stopni Celsjusza. Grudzień zapowiada się więc wyjątkowo ciepły.
 • Bieganie zdrowe dla serca i dla płuc? Najpierw trzeba ograniczyć smog

  Bieganie zdrowe dla serca i dla p... 02:44

  Co trzeba zrobić, żeby bieg dla serca był jednocześnie biegiem dla płuc? Ograniczyć smog. Jeśli to się uda, to wtedy warto wstać z kanapy czy ruszyć się zza biurka. Lekarze przypominają, że to niezbędne dla naszego zdrowia.
 • Czas na ochłodzenie. Prognozy meteorologów nie pozostawiają złudzeń

  Czas na ochłodzenie. Prognozy met... 02:37

  Nadszedł czas na nocne przymrozki, chłodne jesienne poranki i zimne wieczory. Prognozy meteorologów, przynajmniej na najbliższe kilkanaście dni, nie pozostawiają wątpliwości. Przełom października i listopada to wyraźna zmiana pogody.
 • We Wrocławiu już nie grabią. Dla małych zwierząt liście "to cały świat, cały kosmos"

  We Wrocławiu już nie grabią. Dla ... 02:24

  Gdy liście spadają, zaczyna się doroczna akcja ich grabienia. Dla jednych to rozrywka, a dla innych męczarnia. Wszystko po to, by alejki i trawniki były eleganckie. Ale nie wszędzie warto się tak starać. Taka pokrywa rozkładających się liści bardzo się przydaje zwierzętom i roślinom.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Boskie zagranie Federera w starciu z Krajinoviciem

  Boskie zagranie Federera w starci... 00:36

  Niesamowitym zagraniem popisał się Roger Federer w starciu z Filipem Krajinoviciem. Wydawało się, że Szwajcar nie dojdzie do piłki, ale w ostatnim momencie zdołał ją odegrać, czym kompletnie zaskoczył rywala. To trzeba zobaczyć. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Taneczne umiejętności Sereny Williams

  Taneczne umiejętności Sereny Will... 02:06

  Po awansie do trzeciej rundy Serena Williams została mile zaskoczona. Podczas wywiadu na korcie puszczono filmik, w którym ona, Cori Gauff oraz reszta jej zespołu wykonują niesamowity układ taneczny. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Hurkacz po porażce w 2. rundzie Australian Open

  Hurkacz po porażce w 2. rundzie A... 00:50

  Zobacz, co powiedział Hubert Hurkacz po porażce z Jamesem Millmanem 4:6, 5:7, 3:6 w drugiej rundzie Australian Open. Cały turniej na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.

News in English

rozwiń

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Marian Banaś i jego finanse

 • Krzysztof Gawkowski o wniosku Lewicy o Trybunał Stanu dla Mariana Banasia

  Krzysztof Gawkowski o wniosku Lew... 00:43

  14.01| We wtorek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Gawkowski przekazał, że dostał informację od przewodniczącego klubu PiS Ryszarda Terleckiego, że partia rządząca nie poprze tego wniosku.
 • Morawiecki: opozycja bierze na siebie odpowiedzialność w kwestii Mariana Banasia

  Morawiecki: opozycja bierze na si... 00:33

  23.12 | Morawiecki: opozycja bierze na siebie odpowiedzialność w kwestii Mariana Banasia
 • Posłowie wysłuchali informacji o Marianie Banasiu. "Jestem wstrząśnięty"

  Posłowie wysłuchali informacji o ... 02:40

  W piątek wieczorem sejmowa Komisja do Spraw Służb Specjalnych usłyszała od ministra Mariusza Kamińskiego, co ustaliły służby w sprawie Mariana Banasia. Posłowie opozycji mówią, że informacje są wstrząsające. Chcą, by usłyszeli je wszyscy.
 • "Były podstawy do skierowania wniosku do prokuratury w sprawie Mariana Banasia"

  "Były podstawy do skierowania wni... 01:14

  20.12 | W piątek sejmowa komisja do spraw służb specjalnych zapoznała się z informacją CBA w sprawie prezesa NIK Mariana Banasia. Głosami posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości oceniła, że służby w tej sprawie działały dobrze. Opozycyjni posłowie w komisji Adam Szłapka z Koalicji Obywatelskiej i Maciej Gdula z Lewicy powiedzieli dziennikarzom po posiedzeniu, że po zapoznaniu się z raportem CBA są wstrząśnięci uzyskanymi informacjami.
 • Lewica chce Trybunału Stanu dla Banasia. PiS: to działanie czysto polityczne

  Lewica chce Trybunału Stanu dla B... 01:09

  16.12 | Posłowie klubu Lewicy wnioskują o postawienie szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia przez Trybunałem Stanu. - Jeżeli myślicie, tak jak mówicie, to poprzyjcie ten wniosek - zaapelował do wszystkich klubów parlamentarnych wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Sebastian Kaleta, poseł klubu PiS, stwierdził, że "nie zna materiałów, które miałyby być podstawą do składania takich wniosków", a działania Lewicy są "czysto polityczne".
 • Lewica chce Trybunału Stanu dla Banasia. Czarzasty komentuje

  Lewica chce Trybunału Stanu dla B... 00:37

  16.12 | Posłowie klubu Lewicy wnioskują o postawienie szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia przez Trybunałem Stanu. - Jeżeli myślicie, tak jak mówicie, to poprzyjcie ten wniosek - zaapelował do wszystkich klubów parlamentarnych wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Sebastian Kaleta, poseł klubu PiS, stwierdził, że "nie zna materiałów, które miałyby być podstawą do składania takich wniosków", a działania Lewicy są "czysto polityczne".
 • Gawkowski: zaczęliśmy zbierać podpisy pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla szefa NIK

  Gawkowski: zaczęliśmy zbierać pod... 01:08

  15.12 | Krzysztof Gawkowski przyznał w "Kawie na ławę" w TVN24, że wniosek Lewicy o Trybunał Stanu dla szefa NIK Mariana Banasia jest już gotowy. - Zaczęliśmy zbierać podpisy - dodał szef klubu Lewicy.
 • Kaczyński dla PAP: ciągle liczymy, że zdrowy rozsądek prezesa NIK zwycięży

  Kaczyński dla PAP: ciągle liczymy... 00:45

  14.12 | Kaczyński dla PAP: ciągle liczymy, że zdrowy rozsądek prezesa NIK zwycięży
 • Bertold Kittel: w sprawie Mariana Banasia uderza bezsilność partii rządzącej

  Bertold Kittel: w sprawie Mariana... 01:17

  14.12 | Bertold Kittel: w sprawie Mariana Banasia uderza bezsilność partii rządzącej
 • Wiceprezes PiS: Winny jest przede wszystkim Banaś, ale ja się czuję współwinny

  Wiceprezes PiS: Winny jest przede... 01:11

  Winny jest pan Banaś przede wszystkim i w jakimś stopniu ci, którzy pana Banasia zgłosili. Czuję się tu też współwinny, bo jestem w kierownictwie PiS-u. Ale winny jest Pan Banaś, on powinien nas przestrzec przed pewnymi sprawami. Nie podejmować tego typu wyzwań, skoro wiedział, bo pewnie wiedział, że coś jest na rzeczy. Jeszcze raz powtórzę, niech będzie śledztwo i zobaczymy jego wynik - mówił wiceprezes PiS Adam Lipiński w Radiu Wrocław.
 • Prezes NIK odznaczony z okazji 40-lecia Konfederacji Polski Niepodległej

  Prezes NIK odznaczony z okazji 40... 00:43

  12.12 | Prezes NIK odznaczony z okazji 40-lecia Konfederacji Polski Niepodległej.
 • Beata Kempa: Najwyższa Izba Kontroli ma kolejce zlecenia. Prawdopodobnie na mnie

  Beata Kempa: Najwyższa Izba Kontr... 00:46

  12.12 | Beata Kempa stwierdziła, że NIK to "zbyt poważny organ konstytucyjny" i "nie wolno go wykorzystywać do brutalnej, prymitywnej walki politycznej". - Przestrzegam przed tym. Wiem, że są kolejne zlecenia. Dostałam takie sygnały. (...) To prawdopodobnie może dotyczyć również mojej osoby - dodała Kempa.
rozwiń