Znaleziono ciało turysty. Podejrzewany atak grizli
Nie żyje turysta, który w środę zaginął w okolicach Six Mile Creek w amerykańskim stanie Montana. W piątek znaleziono jego ciało. Jak przekazał tamtejszy szeryf, mężczyzna najprawdopodobniej został zaatakowany przez niedźwiedzia grizli.
Dwójka turystów wędrowała w środę w rejonie Six Mile Creek w amerykańskim stanie Montana, około 40 kilometrów na północ od Parku Narodowego Yellowstone. W pewnym momencie mężczyźni się rozdzielili.
Jeden z turystów, Craig Clouatre, od tamtej pory był uznawany za zaginionego. W piątek znaleziono jego ciało. Mężczyzna prawdopodobnie został zaatakowany przez niedźwiedzia grizli.
Podejrzewany atak niedźwiedzia
"Z przykrością piszę tę informację. Po intensywnych poszukiwaniach dziś rano udało nam się odnaleźć Craiga. Wygląda na to, że miał spotkanie z grizli i niestety nie przeżył" - napisał na Facebooku szeryf Brad Bichler z biura szeryfa hrabstwa Park. Dodał, że para miała się spotkać, ale Clouatre "nie pojawił się w środę wieczorem".
- Zazwyczaj nie wysyłamy ludzi w góry po ciemku na pierwsze poszukiwania, więc zaczęliśmy w czwartek z samego rana i pracowaliśmy przez cały dzień - powiedział Bichler w rozmowie z CNN. - W nocy z czwartku na piątek do około godziny 23.00 wykonywaliśmy zdjęcia termowizyjne, a w piątek rano, tuż po pierwszym brzasku, ponownie rozpoczęliśmy poszukiwania - dodał.
Bichler powiedział, że ataki niedźwiedzi zdarzały się w tym rejonie już wcześniej, ale zazwyczaj nie były śmiertelne.
Autorka/Autor:dd
Źródło: CNN
Źródło zdjęcia głównego: Google Maps
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Burze przetaczały się w piątek nad Polską. Jak przekazali strażacy, w całym kraju przeprowadzono 480 interwencji związanych z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. Od naszych czytelników otrzymaliśmy materiały z załamania pogody.
Uszkodzone dachy, zalane ulice. Ponad 400 interwencji po burzach
Sobota to kolejny dzień, który upłynie pod znakiem gwałtownych zjawisk pogodowych. Jak opowiadał prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, nad Polską znajduje się "uwięziony" front atmosferyczny niosący opady, lokalnie także burze. Po jego zaniknięciu czeka nas jednak wyraźna zmiana na plus.
Temperatura znów zbliży się do 30 stopni. Musimy tylko przeczekać front
Gdzie jest burza? W sobotę 6.09 w części kraju od rana pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Burzom towarzyszą opady deszczu oraz silny wiatr. Śledź aktualną sytuację pogodową w Polsce w tvnmeteo.pl.
Gdzie jest burza? Silne opady i ryzyko gradu
W tym tygodniu czeka nas wyjątkowe zjawisko astronomiczne - całkowite zaćmienie Księżyca. Dojdzie do niego w najbliższą niedzielę. Sprawdź, kiedy warto spojrzeć w niebo.
"Czeka nas jedno z najbardziej wyczekiwanych widowisk tego roku"
- Źródło:
- timeanddate.com, PAP, tvnmeteo.pl, Z głową w gwiazdach
Dwunastoletni Sadiq, cudem wydobyty spod gruzów zawalonego domu, stał się jednym z symboli tragedii, jaka dotknęła wschodni Afganistan. Seria potężnych trzęsień ziemi pochłonęła tam w ciągu czterech dni ponad dwa tysiące ofiar, pozostawiając setki rodzin bez dachu nad głową.
12-latek spędził pod gruzami kilka godzin. "Jakby nastąpił koniec świata"
W hrabstwie Franklin w amerykańskim stanie Arkansas 72-letni mężczyzna został ciężko ranny w wyniku ataku niedźwiedzia czarnego. Zwierzę musiało zostać zastrzelone. Według lokalnych władz tego typu zdarzenia na tym obszarze zdarzają się bardzo rzadko.
"Z reguły, gdy wyczuje obecność człowieka, ucieka". Pierwszy taki atak od dawna
Poziom wody w rzekach położonych w prowincji Pendżab w Pakistanie jest niebezpiecznie wysoki. Z tego powodu w ciągu ostatniej doby ewakuowano z tego regionu ponad pół miliona osób - podała agencja informacyjna AP, powołując się na lokalnych urzędników.
W ciągu doby ewakuowano ponad pół miliona osób
Najnowszy bilans ofiar śmiertelnych trzęsień ziemi w Afganistanie wzrósł w czwartek do ponad 2200 osób. Służby wciąż poszukują ocalałych we wschodnich prowincjach. W obliczu rosnących potrzeb i ograniczonych środków na pomoc, mieszkańcy mierzą się z pogłębiającym kryzysem humanitarnym.
Nie żyje już ponad dwa tysiące osób. "Wszystko zostało obrócone w ruinę"
Ogromne wąwozy stają się coraz większym zagrożeniem dla mieszkańców afrykańskich miast - ostrzegają naukowcy. Najnowsze badanie przeprowadzone w Demokratycznej Republice Konga pokazuje olbrzymią skalę problemu. Eksperci ostrzegają, że jeśli to zagrożenie geologiczne nie zostanie powstrzymane w kolejnych latach, miliony osób będą musiały opuścić swoje domy.
Mogą wystąpić nagle i zdewastować wiele domów. Naukowcy ostrzegają
Skrzydlaty lew będący symbolem Wenecji został wykonany w Chinach i odbył długą wędrówkę do Europy - zasugerowali włoscy badacze. Do jego przybycia na Stary Kontynent mogli przyczynić się ojciec Marco Polo oraz chiński cesarz Kubilaj-chan.
Symbol Wenecji made in China? Zaskakująca teoria
- Źródło:
- phys.org, livescience.com
Północne regiony Kalifornii zmagają się z falą pożarów wywołanych uderzeniami piorunów. Według służb ogień zajął już ponad 5500 hektarów terenu na terenie trzech hrabstw. Płomienie zniszczyły między innymi zabytkową jednostkę osadniczą, która powstała w okresie gorączki złota.
Pożar w historycznym miejscu. "To jest druzgocące"
W zoo w Portland w stanie Oregon doszło do niecodziennej sytuacji - lwica zauważyła ukrytą kamerę i zaczęła ją gryźć, pokazując widzom wnętrze swojej paszczy. Wideo opublikowane w mediach społecznościowych chętnie komentowali internauci.
Po raz pierwszy od czterech dekad u wybrzeży Panamy nie pojawiły się chłodne i bogate w składniki odżywcze wody głębinowe - poinformowali naukowcy ze Smithsonian Tropical Research Institute (STRI). Cykliczne dotąd zjawisko pozytywnie wpływało między innymi na wydajne rybołówstwo, a także chroniło rafy koralowe przed stresem cieplnym.
Czegoś takiego nie było tutaj przez co najmniej 40 lat
Gorące, suche i wietrzne lata, które przyczyniły się do najgorszych pożarów na Półwyspie Iberyjskim od co najmniej trzech dekad, będą znacznie częstsze - alarmują eksperci World Weather Attribution. Jako powód podają zmiany klimatu wywołane przez człowieka.