Jaka pogoda na mecz Polaków? Mamy złe wieści

Untitled-1
Jaka pogoda w czasie meczu Polska - Austria?
Źródło: TVN24
Mecz Polska - Austria w mistrzostwach Europy 2024 w piłkę nożną odbędzie się dzisiaj wieczorem w Berlinie. Wszystko wskazuje na to, że dużą rolę na boisku może odegrać pogoda. W czasie drugiego występu Biało-Czerwonych wystąpi duże ryzyko burzy z ulewą.

W piątek o godzinie 18 polska reprezentacja w piłce nożnej zagra drugi mecz na Euro 2024. Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie Biało-Czerwoni zmierzą się z Austrią. Jaka pogoda będzie tego wieczoru w niemieckiej stolicy?

Pogoda w Berlinie w piątek

Nad Niemcami przemieszcza się w kierunku Polski układ niżowy. Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, od godziny 14 wschodnie Niemcy będą znajdować się w zasięgu dwóch frontów atmosferycznych. Późnym popołudniem i wieczorem nad Berlinem będzie się kłębić dużo chmur, mają przechodzić opady deszczu i burze.

Dlatego w czasie meczu istnieje duże ryzyko wystąpienia burzy z ulewą. Wiatr w porywach może rozpędzać się wtedy do 70-90 kilometrów na godzinę. Pogoda uspokoi się dopiero po północy. To zła wiadomość dla piłkarzy, a także kibiców, zwłaszcza tych, którzy zamierzają oglądać mecz w strefach kibica pod gołym niebem.

>>> WIĘCEJ O EURO 2024

Temperatura w Berlinie w piątek po południu wyniesie około 28 stopni Celsjusza, wieczorem będzie 25-26 st. c, a około północy osiągnie 18 st. C.

Prognozowane opady w Niemczech w piątek
Prognozowane opady w Niemczech w piątek
Źródło: Ventusky
ania mecz
Jaka pogoda w czasie meczu Polska - Austria?
Źródło: TVN24

Nawałnice przyjdą do Polski

Kiedy strefa intensywnych opadów deszczu i burz będzie przechodzić nad wschodnimi Niemcami, w tym samym czasie ma wkraczać do zachodniej Polski. Później będzie przemieszczać się w głąb kraju.

W piątek wieczorem oraz w nocy z piątku na sobotę na dużym obszarze Polski prognozowane są gwałtowne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla kilku województw wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia. Alert dla całej Polski ogłosiło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Czytaj także: