Alkohol jest kaloryczny - o tym wiedzą wszyscy. Jednak od tego, ile wypijesz kufli piwa czy kieliszków wina zależy, ile czasu musiałbyś poświęcić na siłowni, aby to spalić. Sprawdź, jakie trunki są najbardziej kaloryczne i co powinieneś zrobić, żeby pozbyć się dostarczonych do organizmu kalorii.
TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
Wino białe czy czerwone?
Czerwone wino zawiera 214 kalorii w 250 mililitrach. Aby je spalić musiałbyś wykonać 60 przysiadów. Jeśli podczas spotkania ze znajomym wypijesz całą butelkę, należałoby potroić serię ćwiczeń. 180 przysiadów to już całkiem poważne wyzwanie. Jeśli dbasz o linię, ale nie potrafisz odmówić sobie wina, sięgnij raczej po białą odmianę tego trunku. Kieliszek białego wina (250 ml) zawiera 190 kalorii. Żeby je spalić musiałbyś przez pół godziny trenować na przykład kickboxing. Wypijasz więcej, oczywiście musisz pomnożyć czas treningu przez liczbę wypitych kieliszków.
A może piwo?
Smakosze piwa powinni kosztować je z umiarem. Pół litra jasnego piwa (tradycyjny kufel) dostarcza do organizmu 330 kalorii. Spalić je można podczas 20 minut intensywnego treningu interwałowego HITT. Tym samym spalenie kilku piw porównuje się z godziną mocnego treningu. Ćwiczenia HITT są przeznaczone dla osób, chcących szybko spalić tkankę tłuszczową. Dają trzy razy lepsze efekty niż ćwiczenia kardio, czyli trening wytrzymałościowy.
Coś dla tych, trzymających linię
A coś mniej kalorycznego od wina i piwa? Sięgnij po gin z tonikiem. W 170 ml ginu z tonikiem są 143 kalorie. Wydaje się to niewiele w porównaniu do poprzednich napojów, ale żeby je spalić, należałoby wykonać 260 brzuszków. Osoby więcej pijące pochwalić się więc będą mogły pięknym "kaloryferem".
Istnieją pewne sztuczki, dzięki którym nie stracimy na przyjemności picia ulubionych napojów wyskokowych, a dostarczymy naszemu organizmowi mniej kalorii. Wystarczy stosować na przykład dietetyczny tonik czy soki do drinków. Wrażenie smakowe pozostaje praktycznie takie samo.
Jak alkohol wpływa na trening tłumaczy Anna Lewitt, dietetyk z grupy Lux Med (materiał z maja 2015 roku):
Autor: AD/jap / Źródło: mirror.co.uk