Policjanci z Archiwum X wciąż pracują nad głośną sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Na stronie policji pojawiła się kompilacja nagrań, na których widać mężczyznę, mogącego mieć związek ze sprawą.
Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia młoda kobieta bawiła się ze znajomymi w sopockim klubie. Po wyjściu z imprezy miała się z nimi pokłócić i odłączyć od towarzystwa. Przed godziną 4 dzwoniła do jednej z koleżanek, później rozładowała się jej komórka. Kobiety szukają policjanci z Archiwum X.
Tajemniczy mężczyzna z ręcznikiem. Nowe ustalenia
Policja opublikowała kompilację nagrań związanych ze sprawą Iwony Wieczorek. Część z nich była już wcześniej publikowana - uwieczniony przez kamery monitoringu mężczyzna z białym ręcznikiem był poszukiwany jako świadek. Teraz pojawiło się kolejne nagranie, na którym widać tego samego mężczyznę, tym razem z niebieskim ręcznikiem, który gra na pieniądze w "trzy kubki".
"W sprawie dotyczącej zaginięcia Iwony Wieczorek, pojawiły się nowe ustalenia. Osoby posiadające wiedzę na temat mężczyzny z załączonego nagrania proszone są o kontakt pod nr tel. 600 997 213 lub adresem e-mail wieczorek@policja.gov.pl Gwarantujemy anonimowość!" - czytamy w komunikacie Policji.
W niedzielę (11 grudnia) poinformowano, że mężczyzna sam zgłosił się do policjantów z Chorzowa. Nagranie zostało usunięte ze strony policji.
Zaginięcie Iwony Wieczorek
O godzinie 4.12 w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku miejski monitoring zarejestrował Iwonę przy końcu ulicy Piastowskiej w Gdańsku. Do domu miała stamtąd dwa kilometry. Musiała tylko przejść przez tereny leśno-parkowe. Tam ślad po niej się urywa.
Jej poszukiwania, mimo zaangażowania rodziny, znajomych Iwony, służb, mediów, a nawet jasnowidza, nie przyniosły efektu. W 2012 roku policja umorzyła śledztwo, zastrzegając, że będzie nadal prowadziła czynności w sprawie zaginięcia kobiety.
Już po umorzeniu kilkukrotnie przeszukiwano różne miejsca w okolicach, w których po raz ostatni była widziana. Funkcjonariusze szukali śladów m.in. w sopockich lasach, parku Reagana w Gdańsku i ogródkach działkowych w Brzeźnie. Bezskutecznie. Potem sprawą zajęli się funkcjonariusze z Archiwum X, specjalizujący się w "nierozwiązalnych sprawach". To tam trafiają sprawy wyjątkowo trudne - takie jak śmierć studentki, której szczątki odnaleziono w Wiśle w 1998 roku czy zabójstwo Iwony Cygan.
Źródło: policja
Źródło zdjęcia głównego: archiwum