Trójmiasto

Trójmiasto

Wydostali się z donieckiego piekła. W Polsce zaczynają nowe życie

Polacy i Ukraińcy polskiego pochodzenia ewakuowani z Donbasu już od niemal dwóch tygodni są w Polsce. Całe rodziny zaczynają tu nowe życie. Pierwsze karty stałego pobytu zostały już wydane – otrzymały je dzieci. Teraz zaczyna się nauka polskiego języka i szukanie pracy. Ewakuowani z donieckiego piekła wiedzą, że z pewnością nie będzie łatwo przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, ale początki są obiecujące. Materiał "Faktów" TVN.

Pijany ksiądz za kierownicą. Nie miał przy sobie prawa jazdy

Podczas kontroli policjanci zatrzymywali wszystkich kierowców przejeżdżających przez Będomin (Pomorze). Jednym z nich był 53-letni kierowca volkswagena sharana. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Według Radia Gdańsk jest to proboszcz jednej z parafii w pobliżu Kościerzyny.

"Frankowicze" wyszli na ulice. "Chcemy rozmów z bankami i z rządem"

Gdańsk, Wrocław, Łodź, Warszawa i Kraków - to tam niezadowoleni frankowicze najliczniej wyszli na ulice, żeby przedstawić swoje racje. Wszyscy zgodnie domagają się pomocy od państwa. Są rozżaleni, że rząd nie naciska na banki, które jeszcze kilka lat temu kusiły tanimi i łatwo dostępnymi kredytami we frankach.

Losy więźnia obozu Stutthof w komiksie

- Pan Felicjan Łada jest taką soczewką, która skupia wiele wspólnych cech i postępowań właściwych dla ludzi w czasie II wojny światowej - mówi Piotr Tarnowski o bohaterze komiksu "Szczęściarz z 1917". Muzeum Stutthof wydało komiks, który pokazuje losy więźnia obozu koncentracyjnego Sttuthof.

Wójt miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Po wyroku może stracić stanowisko

W listopadzie po raz kolejny wygrał wybory samorządowe, ale już teraz musi walczyć o zachowanie stanowiska. Wszystko dlatego, że wójt Przechlewa Andrzej Żmuda-Trzebiatowski został oskarżony o to, że jadąc po pijanemu, spowodował stłuczkę. Teraz, żeby zostać przy władzy, musi udowodnić przed sądem, że jest niewinny.

Nie przyjęła na oddział półrocznego chłopca. Dziecko zmarło. Pielęgniarka może wrócić do pracy

Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecydował, że Bożena S. oddziałowa SOR, która odmówiła przyjęcia dziecka bez skierowania i odesłała do przychodni będzie mogła wcześniej wrócić do pracy. Kobieta w 2008 roku nie przyjęła na oddział półrocznego Dawidka, chłopca nie udało się uratować. Teraz kobieta może wrócić do szpitala, jednak przez rok nie będzie mogła pełnić stanowiska pielęgniarki oddziałowej.

"Przecież to pielęgniarki, nie sprzątaczki". A gdzie byli lekarze? Proces ws. nieudanej operacji powiększenia piersi

Christina robi postępy, ale wciąż wymaga ciągłej opieki. Chcę, żeby osoby, które się nią zajmowały zostały ukarane - mówi TVN24 matka Szwedki, która zapadła w śpiączkę po nieudanej operacji powiększenia piersi. W środę ruszył proces personelu szpitala, w którym przeprowadzono operację. Lekarze i pielęgniarki przerzucają się winą, a b. dyrektor nie ma sobie nic do zarzucenia.

"Batory" wraca do Gdyni

Waży cztery tony i ma 16 m długości. W powstającym w Gdyni Muzeum Emigracji ma stanąć makieta słynnego Batorego, który ponad pół wieku temu pływał pomiędzy Gdynią a Ameryką Północną.