Trójmiasto

Trójmiasto

Dzieci znalazły strzykawki na śmietniku. Pokłuły się i na kilka dni trafiły do szpitala

Podczas zabawy w chowanego dzieci ukryły się za śmietnikiem. Tam znalazły porzucone strzykawki. - Najprawdopodobniej w wyniku jakieś zabawy trójka dzieci została ukłuta igłami po tych zużytych strzykawkach. Dzieci trafiły do szpitala na badania - mówi kom. Przemysław Słomski z bydgoskiej policji. Teraz śledczy badają tę sprawę a sanepid przypomina, że odpady takie jak strzykawki muszą być utylizowane w procesie spalania.

Z kluczem rzucił się na kierowcę, bo "użył klaksonu". Taksówkarz usłyszał zarzuty

Kamera zarejestrowała zachowanie agresywnego taksówkarza, który z metalowym kluczem do kół rzucił się na pana Bartka i uderzył go w rękę. Ten twierdzi, że kierowca taksówki wymusił na nim pierwszeństwo, więc zatrąbił, by zwrócić mu uwagę. Sprawa trafiła na policję. Taksówkarz sam stawił się w komisariacie i usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet do dwóch lat więzienia.

"Stała jak wryta, nie reagowała na wołanie". Lila znalazła rowerzystę, nieprzytomny leżał w wodzie

- W pewnym momencie stanęła jak wryta i nie ruszała się. Wołałem, ale w ogóle nie reagowała, odwracała tylko głowę i nogami przebierała jakby nie mogła się doczekać, kiedy w końcu dojdę do niej - opowiada o spacerze z Lilą Krzysztof Grzelczak, jej właściciel. Kiedy podszedł do suczki zauważył leżącego w wodzie mężczyznę, przygniecionego rowerem. Był nieprzytomny.

"Wszyscy na ziemię! Pokażcie ręce!". Straż Graniczna weszła na statek Greenpeace

Uzbrojeni, umundurowani funkcjonariusze Straży Granicznej weszli w nocy z poniedziałku na wtorek na należący do Greenpeace statek Rainbow Warrior, który zablokował w Gdańsku rozładunek statku z transportem węgla z Mozambiku. Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych organizacji widać przebieg interwencji. Funkcjonariusze wybili szyby w oknach i kazali aktywistom położyć się na pokładzie. Zatrzymano dwie osoby. We wtorek rano statek został odholowany z gdańskiego portu.

Wstali zza biurek i pobiegli, dla tych którzy nie mogą

"Bieg jest rewelacyjny, impreza przednia", a cel szczytny. W dziewięciu miastach w Polsce pięcioosobowe drużyny wzięły udział w charytatywnej sztafecie, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym. Podczas tegorocznego biegu Business Run zebrano prawie dwa miliony złotych.

Punkt widokowy zasłonił murem. "To jest nasza rodzinna działka"

Na Kamiennej Górze w Gdyni betonowe ogrodzenie zasłoniło widok na Zatokę Gdańską. - To miejsce jest przeznaczone pod zieleń, pod punkt widokowy. Powinno być dostępne - mówi Agata Grzegorczyk, rzeczniczka gdyńskiego urzędu miasta. I dodaje, że ogrodzenie to "samowola budowlana".

Busem bez kierowcy do gdańskiego zoo. "Wkraczamy w nową erę"

Elektryczny bus będzie woził pasażerów do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to bus autonomiczny, czyli bez kierowcy. - Powiem szczerze, jest dziwnie. Sama nacisnęłam guzik start. Nie byłam pewna, czy zatrzyma się w wyznaczonym miejscu - mówiła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Wkraczamy w nową erę - dodała.

Driftował i wjechał w tłum. Chciał poddać się karze, prokurator się nie zgodził

19-latek, który wjechał w tłum ludzi chciał dobrowolne poddać się karze - 11 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Zgodziły się na to osoby poszkodowane w wypadku. Sprzeciwiła się jednak prokuratura, która uważa, że kara byłaby zbyt niska. Przed Sądem Rejonowym w Stargardzie proces w tej sprawie będzie toczył się w normalnym trybie. Nastolatkowi grozi do 10 lat więzienia.

Sąd: kary dla twórców Amber Gold w poniedziałek. Ministerstwo: sędzia musi dalej odczytywać wyrok

Sędzia Lidia Jedynak trzeci miesiąc czyta wyrok w sprawie twórców piramidy finansowej Amber Gold. Już nie musi, bo zmieniły się przepisy – poinformował w czwartek rzecznik gdańskiego sądu i zapowiedział, że w poniedziałek dowiemy się, na jakie kary skazane zostanie małżeństwo P. Wiceminister sprawiedliwości jest jednak zdziwiony decyzją sądu i zastrzega: sędzia, jak zaczęła czytać, musi skończyć.

Płażyński rezygnuje z udziału w radzie ECS. "Wykorzystywane jako przybudówka partyjna"

Kacper Płażyński, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformował o rezygnacji z członkostwa w radzie Europejskiego Centrum Solidarności. Jako powód podał brak możliwości wpływu na linię programową ECS oraz upolitycznienie tej instytucji. Czarę goryczy - według niego - miało przelać przyznanie wyróżnienia wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej Fransowi Timmermansowi.

"W całym województwie nie ma ujęć wody pitnej z Wisły". Ścieki dotarły do Torunia

Sanepid kujawsko-pomorski uspokaja mieszkańców miejscowości położonych wzdłuż brzegów Wisły: nie ma absolutnie żadnego zagrożenia dla wody pitnej. Nieczystości, które od środy spływają w Warszawie do Wisły, dotarły do Włocławka i Torunia. Badania nie wykazują przekroczenia norm bezpieczeństwa, ale niektórzy mieszkańcy narzekają na nieprzyjemny zapach od strony rzeki.

"Sklejony taśmą i pomalowany" lodołamacz. "Bareja mógłby pisać scenariusze"

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk wziął udział w fecie odbioru kadłuba lodołamacza Puma - najnowszego dziecka szczecińskiej stoczni Gryfia. Jednak nadzorujący budowę Polski Rejestr Statków przyznał: kadłub nie jest gotowy do wodowania, a pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego do spraw gospodarki morskiej publikuje zdjęcia, na których widać, że niezaspawane elementy zaklejono taśmą i zamalowano.

"Ta ziemia jest cmentarzem usłanym prochami ludzi, którzy tu zginęli zagazowani i spaleni"

Pamięć o zgładzonych w KL Stutthof jest naszą powinnością wobec ofiar, ale i obowiązkiem wobec współczesnych pokoleń - napisał prezydent Andrzej Duda w 80. rocznicę pierwszego transportu więźniów do obozu koncentracyjnego Stutthof (Pomorskie). Uroczystości na terenie dawnego niemieckiego obozu odbyły się w poniedziałek. - Spędziłam w obozie kilka bardzo trudnych miesięcy, upokarzających, niszczących w człowieku ducha i ciało - mówiła jedna z byłych więźniarek Helena Majkowska, powstaniec warszawski.

Dwóch mężczyzn utonęło w Bałtyku

Kąpali się w niestrzeżonym miejscu, utonęli. Dwóch mężczyzn, w wieku 70 i 72 lat, wyciągnięto w poniedziałek z Bałtyku w Międzyzdrojach (Zachodniopomorskie). Mimo reanimacji nie udało się ich uratować.

"Nadleciały helikoptery, koń się spłoszył". Dziesięciolatek w szpitalu

Po inscenizacji bitwy pod Krojantami w województwie pomorskim spłoszone konie zaprzęgnięte do bryczki potrąciły dziesięciolatka. Chłopiec ma złamaną nogę. Trafił do szpitala. Zwierzęta wraz z powozem uszkodziły też kilka samochodów. Jak tłumaczył właściciel koni, zwierzęta przestraszyły się "po tym, jak nadleciały helikoptery".

Medale Wdzięczności wręczone. Timmermans wśród nagrodzonych

W czasie obchodów rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w gdańskim Europejskim Centrum Solidarności wręczono Medale Wdzięczności przyznawaną obcokrajowcom, którzy wspomagali Polskę w jej walce o wolność i demokrację w czasach komunistycznych. Otrzymali je wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, prezydent Budapesztu Gabor Demski oraz ukraiński działacz na rzecz praw człowieka Mirosław Marynowicz.

Śmiertelnie potrącił rowerem kobietę. 15-latek trafi do ośrodka, a sąd zdecyduje, czy odpowie jak dorosły

15-latek, który potrącił starszą kobietę na przejściu dla pieszych trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego na czas postępowania - zadecydował w czwartek Sąd Rejonowy w Toruniu. Ma podjąć także decyzję, czy nastolatek odpowie jak dorosły. Kobieta zmarła w wyniku odniesionych ran, a prokuratura twierdzi, że posiada dowody, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, a działanie umyślne.