wakacje

wakacje

Tragicznym bilans pierwszego weekendu wakacji. Podczas trzech bardzo gorących dni w wodzie zginęło 28 osób. - Realnie oceniajmy swoje możliwości, nie wypływajmy daleko - apeluje Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Przeciętny Polak ma średnio 4 godziny i 39 minut wolnego czasu w ciągu doby - wynika z raportu CBOS. Głównie wykorzystuje go na oglądanie telewizji, a chciałby jeździć na wycieczki i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Badania pokazują też, że najmniej czasu na odpoczynek mają kobiety w wieku 25-44 lata, a najwięcej mężczyźni emeryci.

Marzysz o posiadaniu luksusowej rezydencji w jednym z popularnych kurortów? Już tego lata będziesz miał ku temu okazję, nie będąc milionerem. "W kwietniu 2012 roku wejdzie w życie ustawa o timeshare, dzięki której objęte regulacjami zostaną nowe rodzaje usług" - podaje UOKIK.

W poniedziałek zakończył się letni sezon turystyczny w Pieninach. Jedną z największych atrakcji tego regionu są spływy przełomem Dunajca. Wrześniowa pogoda była zadość uczynieniem Matki Natury za brzydki i deszczowy lipiec. Dzięki temu dla flisaków był to jeden z najlepszych sezonów. Ponad 240 tysięcy osób skorzystało z ich przewozu.

Para 70-letnich Brytyjczyków wypoczywających w Hiszpanii zginęła, gdy na ulice miasta nagle wdarła się woda. Fala powodziowa powstała na skutek krótko, ale ulewnie padającego deszczu. Prawdopodobnie nie doszłoby do tragedii, gdyby miejscowe władze wcześniej utwardziły dno pobliskiego wąwozu.

Dzień jest coraz krótszy, temperatury spadają, na drzewach żółkną liście. Wrzesień to początek jesieni i pożegnanie wakacji. Reporterka 24 nie pozwala nam jednak rozstać się z latem i przesyła zdjęcia z malowniczej Krety.

W tym roku pogoda nad morzem nas nie rozpieszczała. Puste plaże, zimna woda i często deszczowe dni nie zachęcały do wizyt nad Bałtykiem. Jeszcze kilka dni temu, zanim do Polski przyszedł cieplejszy front, nasze polskie morze wyglądało po prostu smutno.

Koniec kryzysu, brzydka pogoda i lato bez wulkanu, zamieszek i powodzi to recepta na sukces touroperatorów - informuje "Puls Biznesu". W lipcu biura podróży zanotowały rekordową ilość sprzedanych wycieczek zagranicznych. Polacy uciekli z kraju po słońce.

W środę ekolodzy z WWF Polska zaalarmowali, że w rejonie Zalewu Szczecińskiego zaobserwowano duży zakwit sinic. Sanepid nie potwierdził tych informacji, podał natomiast, że bakterie są obecne na jeziorze Lipowo w Dębnie (woj. zachodniopomorskie).

Podczas gdy my narzekamy na kiepskie lato i z niecierpliwością czekamy na upały, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych marzą o deszczu i niskich temperaturach. Słupki rtęci na Wschodnim Wybrzeżu sięgają 100 st. Farenheita. Reporter 24 przesyła nam film i zdjęcia znad Atlantyku, które oglądamy z zazdrością.

Prawie 600 dzieci z trzech dotkniętych przez nawałnice powiatów regionu radomskiego, skorzysta z letniego wypoczynku sfinansowanego w całości przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pierwsza grupa dzieci wyjedzie w niedzielę.

Reporterzy 24 nie zrażają się niespecjalnie wakacyjną pogodą i na miejsce wypoczynku chętnie wybierają Polskę. Kierunki ich podróży są bardzo różne - od Bałtyku, przez pojezierza, aż do Tatr. Część z nich postanowiła podzielić się z nami pięknem rodzimych stron.

Amatorzy wakacyjnych nieruchomości w Europie mają w czym wybierać - czekają na nich piękne lokalizacje, zwłaszcza nad Morzem Śródziemnym. Teraz także okazyjne ceny. Nie można jednak zapominać o ryzyku związanym z tym ekstrawaganckim zakupem - przestrzega PAP.

Czy wypoczywanie w pełnym ścisku na polskiej plaży to faktyczny wypoczynek? Kiedyś pamiętam byłam w Rewalu i w piękny słoneczny dzień niestety nie można było wcisnąć przysłowiowej szpilki.

Tak kiepskiego początku sezonu turystycznego nie było na Mazurach od lat. Puste są kwatery, pensjonaty i hotele. W mazurskich portach zwykle o tej porze roku było tłoczno i gwarno, dziś bez problemu można znaleźć wolne miejsce na kei, a firmy czarterowe kuszą coraz niższymi cenami. Załamani są mazurscy samorządowcy.