Kolejna śmierć na greckich wakacjach. Znaleziono ciało poszukiwanego turysty

Źródło:
CNN, ABC News, tvn24.pl

Na greckiej wyspie Mathraki nieopodal Korfu odnaleziono ciało Amerykanina poszukiwanego od czwartku. To kolejny w ostatnim czasie przypadek zaginięcia lub śmierci zagranicznego turysty podczas wakacji w Grecji.

Jak informuje CNN, powołując się na lokalne media, na wyspie Mathraki w niedzielę odnaleziono ciało zaginionego Amerykanina. Znajdowało się na skalistej plaży niedaleko portu. Mężczyzna został znaleziony przez innego turystę około godz. 13.30 - dodaje ABC News. Mathraki to niewielka, licząca 3,9 kilometra kwadratowego powierzchni wyspa, sąsiadująca z popularną wśród turystów wyspą Korfu.

ABC News relacjonuje, że zaginięcie Amerykanina zgłosił w czwartek jego znajomy i jednocześnie gospodarz domu, w którym się zatrzymał turysta. Zadzwonił na policję po tym, jak zauważył, że drzwi były otwarte, światło i klimatyzacja włączone, ale mężczyzny nie było w środku. Zniknęły też jego dokumenty. Wiadomo, że po raz ostatni widziany był we wtorek w kawiarni w towarzystwie dwóch kobiet, które od tamtego czasu już opuściły wyspę. Jak dotąd policja nie podała informacji o możliwej przyczynie śmierci Amerykanina. Służby mają przetransportować ciało na Korfu w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

ZOBACZ TEŻ: Kolejna ofiara śmiertelna wędrówek w upałach

Kolejna śmierć w Grecji podczas fali upałów

Grecja mierzy się w ostatnich dniach z falą upałów, a termometry w różnych miejscach wskazują nawet 40 stopni Celsjusza. Co najmniej kilka osób straciło już życie. Greckie media piszą, że zagraniczni turyści nie zdają sobie sprawy z ryzyka podejmowania nadmiernego wysiłku podczas tak wysokich temperatur.

Wśród zmarłych jest m.in. 74-letni obywatel Holandii, którego ciało znaleziono w sobotę na wyspie Samos po tym, jak udał się na samotną wędrówkę. Nadal poszukiwany jest inny Amerykanin, były szeryf policji z Los Angeles, 59-letni Albert Calibet. Mężczyzna udał się na samotną wędrówkę we wtorek i od tego czasu nie dał znaku życia. 5 czerwca na Krecie zmarł 67-letni turysta z Holandii. Lokalne media poinformowały, że przyczyną jego śmierci była niewydolność serca, której doznał w związku z wysoką temperaturą. Dzień później, również na Krecie, zmarła 70-letnia turystka z Francji, która spacerowała pustą plażą. W poprzednią niedzielę z kolei poinformowano o znalezieniu zwłok 67-letniego brytyjskiego prezentera telewizyjnego i lekarza Michaela Mosleya.

ZOBACZ TEZ: Znany lekarz znaleziony martwy na greckiej wyspie. Policja o przyczynie śmierci 

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: CNN, ABC News, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock