Słowacja

Słowacja

"Słowacja jest przeciwna kwotom i zawsze będzie przeciw nim"

Słowacki rząd sprzeciwił się wydanemu w środę oświadczeniu rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE Yves'a Bota, iż skarga Słowacji i Węgier na obowiązkową relokację uchodźców przebywających w Grecji i we Włoszech powinna zostać oddalona.

Orban: nigdy nie będzie zgody w sprawie podziału migrantów

Na szczycie należy skupiać się na tych tematach, w których można dojść do porozumienia – oświadczył w czwartek w Brukseli premier Węgier Viktor Orban, zaznaczając, że kwestia podziału migrantów między państwa członkowskie nie jest jednym z nich.

Wsparcie dla państw bałtyckich. Słowaccy żołnierze przybyli na Łotwę

Na Łotwę przybyło w czwartek 150 słowackich żołnierzy wraz ze sprzętem. Przez trzy kolejne miesiące będą oni wspólnie ćwiczyć z Łotyszami. To kolejna odsłona realizacji porozumień osiągniętych na szczycie NATO w Warszawie w 2016 roku, gdzie państwa Grupy Wyszehradzkiej zdecydowały o rotacyjnym wsparciu wojskowym dla państw bałtyckich.

Wiosna cieszy stare i młode

Tatrzańskie niedźwiedzie budzą się z zimowego snu i cieszą się nadchodzącą wiosną. Spotkanie z rodziną tych drapieżników może być bardzo niebezpieczne, szczególnie gdy matce towarzyszą młode.

Śmiały się z niej dzieci. Teraz będą u prezydenta

10-letnia Kristinka z Bratysławy chciałaby zostać prezydentem Słowacji. Swoim marzeniem podzieliła się z Andrejem Kiską, obecną głową państwa. Napisała też, że z tego powodu dzieci z klasy się z niej śmieją. W odpowiedzi na list dziewczynki prezydent zaprosił ją wraz z całą klasą do pałacu prezydenckiego.