Rządowe samoloty

Rządowe samoloty

Boeing 737 zaliczył lot weryfikacyjny. Będzie mógł latać z VIP-ami

Boeing 737, stacjonujący w Polsce od 2017 roku, zaliczył lot weryfikacyjny, który jest kluczowym elementem przygotowania maszyny do przewozu VIP-ów – dowiedział się tvn24.pl. Według naszego informatora trzy załogi uzyskały wymaganą liczbę wylatanych godzin, co według niektórych przewidywań miało nastąpić w przyszłym roku.

Wygodna umowa i zagadkowe kwoty. Ile MON wydało w tym roku?

Antoni Macierewicz i kierownictwo MON po raz kolejny informują o wydaniu całych dostępnych pieniędzy z budżetu ministerstwa na ten rok. Pojawiają się jednak pytania, zwłaszcza w przypadku zakupu samolotów dla polityków. - MON chwali się nim drugi rok z rzędu - mówi nam Tomasz Dmitruk, dziennikarz miesięcznika "Nowa Technika Wojskowa" i portalu "Dziennik Zbrojny".

Wojsko wyręczy LOT. "Skończmy z fikcją i udawaniem"

Na pytanie, czy propozycja MON oznacza "zalegalizowanie podniebnych taksówek" do przewożenia polityków, wiceminister obrony narodowej przyznał, że "na normalnych zasadach - tak". Bartosz Kownacki w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" opowiedział o planach resortu, według których wojsko przejęłoby od LOT-u transport najważniejszych osób w kraju.

Tym będą latać politycy. Powietrzna salonka już w polskich barwach

W USA trwają ostatnie prace przy pierwszym z nowych samolotów dla polskich polityków. Maszyna Gulfstream G550 otrzymała już biało-czerwone malowanie. MON pokazał zdjęcia. Do Polski samolot ma trafić w czerwcu i zacząć loty w październiku. Wszystko odbywa się w tempie ekspresowym jak na zamówienia sprzętu przez wojsko.

Prezydent: po wyborach nowe samoloty dla VIP-ów

Bronisław Komorowski zapowiedział, że po wyborach parlamentarnych i prezydenckich powinny zostać kupione samoloty dla VIP-ów. Prezydent dodał, że uzyskał w tej sprawie poparcie wszystkich klubów parlamentarnych, z którymi się konsultował.

Kończy się umowa czarteru samolotów dla VIP-ów. Wiceszef MON: Brakło woli, by to rozwiązać

MON do października chce rozstrzygnąć przetarg na czarter czterech samolotów dla VIP-ów - poinformował wiceszef resortu Waldemar Skrzypczak. Jak mówi, zostało mało czasu. MON cały czas naciska, by przetarg ruszył. - Był brak woli, by ten problem rozwiązać - dodaje. W sobotę o sprawę pytany był w RMF FM szef BBN gen. Stanisław Koziej. Jak zapewnił, docelowo polski rząd zamierza kupić nowe samoloty.