Rząd Beaty Szydło

Rząd Beaty Szydło

Olechowski: wstyd, by dyskusja na temat uchodźców była tak prymitywna

Słowa Beaty Szydło o uchodźcach były skierowane do wyborców, którym mówi: my was uchronimy przed jakimikolwiek uchodźcami. I to ma służyć w kampanii samorządowej i później w parlamentarnej - komentował sejmowe wystąpienie premier Andrzej Olechowski. Były minister spraw zagranicznych był gościem "Faktów po Faktach" w TVN24.

Ocena pracy rządu, premier i prezydenta. Najnowszy sondaż

48 procent ankietowanych źle ocenia działalność rządu, pozytywnie o pracy Rady Ministrów mówi 40 procent badanych - wynika z sondażu Kantar Public. 45 procent ankietowanych dobrze ocenia pracę premier, 44 procent - źle. Dobrze o działalności prezydenta mówi 48 procent, źle - 41 procent.

Macierewicz do dymisji? Były szef GROM: nie ufam mu

Nie ufam ludziom, którzy nie dotrzymują słowa. Antoni Macierewicz wielokrotnie nie dotrzymał słowa - mówił w "Kropce nad i" generał Roman Polko, były dowódca GROM, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Odniósł się tak do pytania, czy Macierewicz powinien podać się do dymisji jako szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

Przegląd prasy. Szydło o unijnej krytyce

- Nie ma w tej chwili możliwości, by UE zastosowała wobec Polski sankcje za nieprzyjmowanie migrantów - mówi premier Beata Szydło w sobotnim wywiadzie dla "Super Expressu". UE musi wypracować skuteczną politykę migracyjną, niekończące się przyjmowanie migrantów do Europy nie jest rozwiązaniem - podkreśliła szefowa rządu.

Premier: Polacy zapisali się w historii Chin pięknymi zgłoskami

Polacy zapisali się w historii Chin pięknymi zgłoskami, zapisują się nadal. Trzeba wrócić pamięcią do tych, którzy budowali miasto Harbin - mówiła w sobotę w Pekinie na spotkaniu z chińską Polonią premier Beata Szydło. Spotkanie miało miejsce dzień przed rozpoczęciem się w Pekinie międzynarodowego Forum Pasa i Szlaku.

Co z audytem rządów PO-PSL? "To był show"

Miały być setki wniosków do prokuratury o nadużycia, niegospodarność i niedopełnienie obowiązków. Tymczasem marne są efekty audytu rządów PO-PSL. Szumne zapowiedzi PiS w działaniach prokuratur nie przełożyły się na fakty. Materiał programu "Polska i świat".