Rodzina Olewników kontra prokuratura

Rodzina Olewników kontra prokuratura

Ojciec Olewnika nie dostanie odszkodowania od policji

Sąd w Radomiu oddalił, ze względu na przedawnienie, pozew w sprawie odszkodowania od mazowieckiej policji, którego domagał się ojciec uprowadzonego i zamordowanego w 2001 r. Krzysztofa Olewnika. Pozew związany był ze sprawą okupu, który w lipcu 2003 r. przekazano porywaczom.

Dokument "Superwizjera" o porwaniu Olewnika: nieudolne śledztwo, dramat rodziny

Jedna z najbardziej tajemniczych kryminalnych historii współczesnej Polski, czyli porwanie Krzysztofa Olewnika w dokumencie "Superwizjera" TVN. W sprawie ogromne wątpliwości budzi nieudolność policji i prokuratury. Z kryminalnych analiz wynika zaś, że za tą zbrodnią mogli stać policjanci lub ludzie związani z wymiarem sprawiedliwości.

Ojciec Krzysztofa Olewnika chce od policji 1,3 mln zł odszkodowania

Ojciec uprowadzonego, a następnie zamordowanego Krzysztofa Olewnika będzie domagał się przed Sądem Okręgowym w Radomiu odszkodowania od mazowieckiej policji - poinformowała w piątek rzeczniczka sądu Joanna Kaczmarek-Kęsik. Kwota, o jaką zamierza walczyć to ponad 1,3 mln zł.

Prezydent, premier i inni politycy niewinni w sprawie Olewnika

Ani Aleksander Kwaśniewski, ani Marek Belka, a także Zbigniew Ziobro, Zbigniew Wassermann, Antoni Macierewicz i wielu innych polityków nie popełniło przestępstwa w sprawie Krzysztofa Olewnika. Jak ustalił portal tvn24.pl, prokuratura bez rozgłosu umorzyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez "przedstawicieli centralnych organów administracji Rzeczpospolitej Polskiej".

"Ława oskarżonych jest za krótka". Proces policjantów oskarżonych ws. Olewnika

- Oskarżeni nie są kozłami ofiarnymi i powinni odpowiadać za swoje błędy. Ale ława oskarżonych jest zdecydowanie za krótka - powiedział pełnomocnik Włodzimierza Olewnika przed procesem policjantów, który rozpoczął się w środę w Płocku. Odpowiadają oni głównie za narażenie życia Krzysztofa Olewnika, utrudnianie śledztwa i niedopełnienie obowiązków. Portal tvn24.pl dotarł do fragmentów aktu oskarżenia.

Sprawa Olewnika: akt oskarżenia do uzupełnienia

Płocki sąd dał dwa tygodnie Prokuraturze Apelacyjnej w Gdańsku na poprawienie aktu oskarżenia przeciwko dwóm policjantom pracującym przy sprawie Krzysztofa Olewnika w latach 2001-2004. Sędzia uznał m.in., że prokuratorzy nie wymienili w akcie wszystkich świadków.

Siostra Olewnika pozywa prokuraturę. Chce 100 tys. od Skarbu Państwa

Danuta Olewnik skierowała do sądu pozew przeciwko Prokuraturze Apelacyjnej w Gdańsku - dowiedział się reporter TVN24 Mariusz Sidorkiewicz. Siostra Krzysztofa Olewnika domaga sie przeprosin i 100 tysięcy złotych od Skarbu Państwa na wspierającą ofiary porwań fundację im. Krzysztofa Olewnika. Pozew dotyczy ochrony dóbr osobistych.

Niemiecki ekspert w domu Olewnika

Po ponad 9 godzinach zakończyły się w czwartek oględziny w domu uprowadzonego i zamordowanego Krzysztofa Olewnika w Drobinie (Mazowieckie). Uczestniczył w nich niemiecki ekspert od śladów krwi Bernd Brinkmann. W oględzinach brali też udział prokuratorzy.

Olewnik "dany w zastaw"? Przyjaciel: Miał wrócić, ale coś poszło nie tak

Najpierw impreza, podczas której postrzelona albo zastrzelona zostaje kobieta. Później oddanie Krzysztofa Olewnika "w zastaw, na przechowanie". Jednak "coś idzie nie tak" i syn przedsiębiorcy z Drobina zostaje zabity - taki scenariusz porwania i zabójstwa kreśli we "Wprost" były wspólnik i przyjaciel młodego Olewnika Jacek Krupiński. Czy tym razem mówi prawdę, nie wiadomo.

Jest śledztwo ws. broni znalezionej u Olewników

Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie (Mazowieckie) wszczęła śledztwo w sprawie broni i amunicji, które znaleziono podczas przeszukań w listopadzie 2011 r. w domach i innych nieruchomościach, należących do rodziny Olewników. Śledztwo dotyczy posiadania broni bez wymaganego zezwolenia.

Co państwo poprawiło po sprawie Olewnika? Niewiele

Resort Jarosława Gowina sprzeciwia się wnioskom posłów z komisji śledczej ds. Krzysztofa Olewnika. Ministerstwo nie zgadza się, by w prokuraturze powstały osobne komórki zwalczające mafię i korupcję. Posłowie zapytają dzisiaj przedstawicieli rządu o reformy w policji i prokuraturze zalecone rok temu przez komisję śledczą.

Co stało się w domu Olewników? Nocny eksperyment prokuratury

W Drobinie pod Płockiem, w domu porwanego i zamordowanego Krzysztofa Olewnika odbył się eksperyment odtworzenia wydarzeń związanych z uprowadzeniem, do którego doszło dokładnie 11 lat temu. Czynności były prowadzone do około 3.00 w nocy. - Ten eksperyment na pewno otworzy oczy prokuratorom - mówił dziennikarzom ojciec Krzysztofa Włodzimierz Olewnik.