Powódź

Powódź

Część Słowenii zmaga się ze skutkami obfitych ulew, jakie przetoczyły się przez region. Poziom rzeki Drawy jest niebezpiecznie wysoki - w kilku miejscach wystąpiła ona z koryta. Powódź zalała zachodnie, południowe i centralne regiony kraju, rujnując wiele budynków i gospodarstw. Ratownicy mają problem z dostaniem się do wszystkich poszkodowanych ze względu na nieprzejezdność wielu podtopionych dróg.

Ulewy kolejny dzień nękają Włochów. Nawalne deszcze wyrządziły wiele szkód między innymi w toskańskiej Carrarze, w Rzymie i w Wenecji. Wiele miejsc jest pod wodą. Szacuje się, że 5 tysięcy domów zostało zalanych przez rzeki, które wystąpiły z brzegów.

Ulewne deszcze nie ustają w Ameryce Południowej. W poniedziałek z obfitymi opadami zmagali się mieszkańcy argentyńskiego Buenos Aires. Potężna burza która przeszła nad regionem, zalała główne ulice miasta. Mieszkańcy zmuszeni byli do ewakuacji. Trudna sytuacja jest równiez w środkowej części Peru.

Argentyńczycy walczą ze skutkami nawałnicy, jaka przetoczyła się przez stolicę i okoliczne miejscowości. Silny wiatr przewracał drzewa, czego skutkiem było m.in. uszkodzenie sieci energetycznych. Towarzysząca wichurze ulewa przyczyniła się do zalania wielu ulic.

W Słowenii są miejsca, w których pogoda mocno daje się we znaki. Mieszkańcy stolicy tego ponad dwumilionowego państwa walczą z powodzią, jaką wywołały kilkugodzinne intensywne opady deszczu. Z kolei mieszkańcy położonego w górach Pohorje miasta Maribor czują już święta, ponieważ wszystko wokół przykryła warstwa śniegu.

Włochy zmagają się ze skutkami ulewnych deszczy, osunięć ziemi i lawiny błotnej. Zniszczeniu uległy m.in. domy, infrastruktura drogowa i cmentarz. Najgorsza sytuacja jest w Genui, Parmie, Ligurii i Toskanii. Lokalne media informują, że w wyniku powodzi dziewięć osób nie żyje, a sześć zaginęło.

Intensywne opady deszczu, jakie odnotowano w Nikaragui w czwartek spowodowały, że rzeka Ochomogo wylała z brzegów. Tysiące osób zmuszonych było do ewakuacji ze swoich domów. Teraz mieszkańcy zmagają się ze skutkami powodzi.