Powódź

Powódź

W Paryżu poziom wody jest stabilny. Po weekendzie zacznie opadać. Jeśli jednak wzrośnie, to prezydent Francji zostanie ewakuowany ze stolicy. Na skutek powodzi w tym kraju przesiedlono ponad 20 tys. ludzi. Prezydent w nocy odwiedził Luwr, gdzie wolontariusze przenoszą dzieła sztuki na wyższe kondygnacje.

Na skutek niedzielnych burz ulice w miastach w Niemczech zmieniły się w rwące potoki. Powódź przyczyniła się do śmierci co najmniej czterech osób. Wśród nich była 13-latka. Miejscami w ciągu doby spadło ponad 60 l/mkw. deszczu.

W basenie Morza Karaibskiego w ciepłej porze roku rozpoczyna się sezon deszczowy. Ulewy, które miały miejsce w ostatnich dniach wywołały powódź i lawiny błotne w stolicy tego państwa. Na skutek żywiołu zginęło co najmniej 6 osób, a kilkanaście zostało rannych.

Kraje Ameryki Południowej zmagają się z jesiennymi ulewnymi deszczami, a w konsekwancji powodziami. W Argentynie cztery rolnicze prowincje stoją w wodzie, a w Chile pogoda mocno dała się we znaki w stolicy. W ostatnich dniach zginęły tam dwie osoby, a 10 wciąż jest poszukiwanych.

Jedna z prowincji w Argentynie w Ameryce Południowej zmaga się z powodzią. Ulewne deszcze doprowadziły do wylania rzek. Wody jest tak dużo, że porywa zaparkowane samochody.

Ulewne deszcze przyczyniły się do powodzi w Ekwadorze. Intensywne opady, występujące 31 marca i 1 kwietnia, dotknęły aż 200 rodzin na obszarze prowincji Los Rios na zachodzie kraju.